بازیگری که اولین عیدی خود را قورت داد

بازیگر سریال «دردسرهای عظیم ۲» از خاطره‌ی عیدی گرفتن در دوران کودکی گفت.

صفا آقاجانی، بازیگر، گوینده پیشکسوت سینما و رادیو، تلویزیون به بهانه فرا رسیدن ایام نوروز در گفت‌وگو با مُخبر حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از خاطرات کودکی و حال و هوای خود در عیدانه ۹۵ گفت: ۴ سال سن داشتم که اولین عیدی‌ام را برای اینکه گمش نکنم، در دهانم گذاشتم، که ناگهان شوکه شدم و عیدی‌ام را قورت دادم. برای من که آن سکه را با تمام ذوق و شوق گرفتم و در جا قورت دادم خیلی بد بود، بد هم برای اینکه عیدی‌ام از دستم رفت و هم بد برای اینکه تا آخر شب مریض بودم.

بازیگر سریال «دردسرهای عظیم ۲» با بیان کمترین عیدی خود در دوران کودکی بیان داشت: من متولد ۱۳۳۵ هستم و در آن موقع سال‌‌های ۳۹ و چهل ۱۰ شاهی برای یک بچه ۴ سال مبلغ کمی نبود، اما آن ۱۰ شاهی در زمان الان معنی‌ای ندارد.

آقاجانی توضیح داد: من یک جورایی بزرگ فامیل هستم و به همه عیدی می‌‌دهم و اغلب اوقاتم همان عیدی را نقدی حساب می‌‌کنم تا به سلیقه خودشان، هدیه بخرند. همه به یک نحوه‌ای انتظار دارند هدیه بگیرند و این عیدی هم برکت و شگون نوروز است.

وی در خصوص انتخاب رنگ برای سال ۹۵ بیان داشت: سال ۹۴ برای من سال سختی بود و اگر بخواهم آهنگی را برای سال آینده ۹۵، اختصاص بدهم، رنگ خاکستری را انتخاب می‌‌کنم.

بازیگر مجموعه تلویزیونی “زمانه” با انتخاب سیب و سنبل و سبزه جزو بهترین‌‌های سین هفت‌سین، در خصوص بودن سکه به عنوان جذاب‌ترین سین بیان داشت: سیب، سبزه، سنبل و بقیه سین‌‌های هفت سین را خیلی دوست دارم اما آنقدر سال ۹۴ بهم فشار آمد کمی سین سکه و درخشش آن درشت نمایی می‌‌کند و برای سفره دل من جذاب است. امیدوارم همه هنرمندان در سال ۹۵ در موقعیت بهتری قرار بگیرند و سبز، سبز، سبز باشند.

آقاجانی از احساسات خود در لحظه تحویل سالن گفت: هنوز هم مانند کودکی ذوق می‌‌کنم و خوشحال می‌‌شوم، امیدوارم امسال را بهترین سال رقم بزند.

وی با فرا رسیدن بهار جدید پیرامون سال‌‌ها و بهارهایی که پشت سر گذاشته است، بیان نمود: همان‌طور که انسان رشد می‌‌کند و به بالندگی می‌‌رسد پای در مسیرهای مختلفی می‌‌گذارد و ۱۷، ۱۸و ۲۰ سالگی به نوعی سال‌‌های نمایش توانمندی آدم‌‌ها است و می‌‌توان گفت بهار زندگی هر کسی در این سال‌‌ها اتفاق می‌‌افتد و هرچه سن بالاتر می‌‌رفت این بهار جذاب‌تر و سبزتر می‌‌شود.

بازیگر مجموعه‌‌های نمایشی رادیو تلخ‌ترین و شیرین‌ترین خاطرات سال ۹۴ خود را اینگونه بیان نمود: سالی که گذشت،‌برای من سال راکدی بود که هیچ اتفاق تلخ و شیرینی نداشت، از لحاظ حرفه‌آی ۹۴ را با «دردسرهای عظیم ۲» شروع کنم و با بازی در سریال «دور دست‌‌ها» یک قرارداد جدید بستم.

آقاجانی از عیدی گرفتن‌‌های زمان کودکی خود توضیح داد: تمام خاطرات من از لحظه‌ی اسکناس‌‌های نو و تانخورده‌ای است که به رسم تبرک در میان برگه‌‌های قرآن می‌‌گذاشتند و برای گشایش کار و برکت یک سال کاری به همدیگر عیدی می‌‌دادند.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن بهار رادیو و تلویزیون گفت: در بعضی از مواقع تولیدات صدا و سیما از لحاظ کیفی بستر مناسبی را برای رشد و خوراک خوب مخاطب فراهم می‌‌کنند، اما ناگهان در جا با تغییر مدیریت‌‌ها و همچنین به دنبال آن تغییر رویکرد شبکه‌‌ها و برنامه‌‌ها به یک شکل ثابت نمی‌ماند.امیدوارم رسانه‌ی ملی قدم‌‌های بزرگ و جهش‌‌های سریع بردارد و ما بهار رادیو و تلویزیون را هم ببینیم.

آقاجانی بازیگر، گوینده پیشکسوت رادیو، تلویزیون در پایان با ابراز امیدواری و آرزوی سالی خوب برای همه خاطرنشان نمود: از صمیم قلب برای مردم سرزمینم سالی پر از برکت، خیر و گشایش، رزق و روزی را در پیش داشته باشند.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۷ March 2016 | 5:35 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.