بازیگر زن مشهور سینما و تلویزیون درگذشت!

ثریا حکمت بازیگر زن سینما و تلویزیون که چند روز قبل به کما رفته بود امروز جمعه ۲۰ فروردین درگذشت.

ثریا حکمت

ثریا حکمت با نام اصلی آذر مهدی قلی‌خانی متولد ۱۳۳۲ در خوی بود که پس از دریافت مدرک منشی‌گری از آغاز دهه ۵۰ فعالیت بازیگری‌اش را آغاز نمود که تا اواخر دهه ۸۰ ادامه داشت.

از دسته فیلم ‌های سینمایی که این هنرمند فقید در آن‌‌ها نقش‌آفرینی کرده بود می‌‌توان به آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «شب شکن»، «سمندر»، «جدال در تاسوکی»، «بهار در پاییز»، «دو همسفر»، «حالا چه شود؟»، «روز دیدنی»، «نیش»، «تهاجم»، «ماه‌پیشونی»، «آواز قو»، «عروسی مهتاب» و فیلم به‌یادماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی اشاره نمود.

«مرد اول»، «آپارتمان»، «فاصله»، «گزارش»، «خانه به خانه» و «خاطره‌‌ها» هم از دسته سریال هایی هستند که حکمت در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

این بازیگر بیش از یک دهه بود که فعالیت بازیگری نداشت و در سال‌‌های اخیر با مشکلات معیشتی زیادی مواجه بود.

ثریا حکمت که در اوایل سال جدید به دلیل مسمومیت دارویی به بیمارستان منتقل شده بود با بهبود نسبی شرایطش ترخیص شده بود ولی بامداد ۱۶ فروردین‌ماه به دلیل تشنج و لخته شدن خون بار دیگر به بیمارستان منتقل شد و به کما رفت.

سینماژورنال

اخبار مرتبط :

ثریا حکمت: یک مرده متحرک بودم که زنده شدم + عکس

زندگی بازیگر زن سینما ی ایران درگوشه خیابان !! + عکس

تقدیر از ثریا حکمت و اشک‌ های مهناز افشار

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۸ April 2016 | 2:24 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.