بازیگر نقش حضرت موسی(ع) قطعا ناشناس است

بازیگر نقش حضرت موسی(ع) قطعا ناشناس است

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون – همشهری آنلاین:
جمال شورجه – کارگردان پروژه «حضرت موسی (ع)» – با اعلام اینکه کسی که قرار است نقش حضرت موسی (ع) را ایفا کند قطعاً یک چهره ناشناس خواهد بود، درباره‌ی فیلنامه این اثر تاریخی، ساخت دکورها در شهرک دفاع مقدس و … توضیحاتی را ارائه داد.

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از ایسنا؛ این کارگردان در پاسخ به اینکه آیا وارد مرحله انتخاب بازیگر برای پروژه «حضرت موسی (ع)» شده‌اید؟ خاطرنشان نمود: فعلاً مذاکره‌ای برای حضور بازیگران در این پروژه انجام نشده است. شاید برای خیلی از دوستان رسانه‌ای تصوراتی پیش آمده باشد که فلان بازیگر قرار است نقش حضرت موسی(ع) را بازی کند، اما ما برای این نقش قطعا یک چهره ناشناس را انتخاب خواهیم نمود.

شورجه بیان کرد: سایر بازیگران سریال حضرت موسی (ع) که تعدادشان هم کم نیست، از میان چهره‌‌های خوب و مناسب‌ تئاتری و سینمایی و شخصیت‌هایی که با این داستان قرآنی شأنیت داشته باشند، دعوت به کار خواهند شد.

وی اعلام نمود: انتخاب بازیگران سریال «حضرت موسی (ع)» مثل سبک و سیاق «یوسف پیامبر(ع)» است که همه از چهره‌‌های خوب تئاتری و سینمایی بودند.

او سپس تصریح نمود: در حال حاضر برای انتخاب بازیگران سریال «حضرت موسی (ع)» نمی‌توان زمان مشخصی ارائه داد؛ چراکه تا وارد مرحله پیش‌تولید اصلی شویم یک مرحله دیگر داریم و همان‌طور که پیشتر اعلام کردم قرار است پیش از آغاز تصویربرداری، کتابچه‌ای از این اثر منتشر کنیم. در کل از زمانی که قرارداد این کار بسته شود تقریبا هفت تا هشت ماه زمان می‌‌برد تا تصویربرداری این سریال را آغاز کنیم.

شورجه همچنین اعلام نمود: برای پروژه «حضرت موسی (ع)» بنا نداریم از همان ابتدا همه بازیگران را انتخاب کنیم بلکه قرار است طی یک برنامه‌ریزی درست و در طول پروژه این کار صورت بگیرد.

کارگردان سریال «حضرت موسی (ع)» در ادامه از حضور متخصصان و مشاوران با تجربه در این پروژ خـبـر داد و بیان کرد: به زودی قرار است با یکسری متخصصان با تجربه و متناسب با پروژه مثل دکتر انصاری، جلسه‌ای داشته باشیم.

وی همچنین با احتمال دادن اینکه مجید میرفخرایی طراحی دکور سریال «حضرت موسی (ع)» را همانند سریال «یوسف پیامبر(ع)» عهده‌دار باشد، درباره ساخت دکور پروژه «حضرت موسی (ع)» توضیح داد: به دلیل اینکه شهر اصلی قصه در طبس واقع شده است و مقر اصلی حکومت فرعون همان‌جاست، ما از همان شهرک دفاع مقدس که «یوسف پیامبر(ع)» هم در آنجا بود، استفاده می‌‌کنیم اما حداقل با تغییرات ۵۰ تا ۶۰ درصدی چراکه حتما باید دکورها تطهیر شوند.

شورجه در پایان درباره اینکه گفته می‌‌شود به جای نام کارگردان قرار است نام مرحوم سلحشور استفاده کنید، بیان کرد: تمام تلاشم را می‌‌کنم تا در کپشن کارگردانی نام مرحوم سلحشور را هم ذکر کنیم.