باشگاه بلکبرن انگلیس در ورزشگاه اختصاصی خود نمازخانه دایر کرد

تیم فوتبال باشگاه “بلکبرن روورز” که در لیگ برتر انگلیس رقابت می کند ، به عنوان اولین تیم فوتبال انگلیسی در ورزشگاه اختصاصی خود نمازخانه دایر کرده است.

به گزارش سرویس ورزشی خبرگزاری آریا، این اقدام باشگاه فوتبال بلکبرن روورز در راستای آسایش تماشاگران مسلمان و همچنین جلب بیشتر مسلمانان برای حضور در ورزشگاه هنگام برگزاری مسابقات این تیم است.


“ایوود پارک” ورزشگاه تیم فوتبال بلکبرن روورز ، دارای ظرفیت ۳۱ هزار و ۳۶۷ نفر تماشاگر است ولی در فصل گذشته میانگین حضور تماشاگران در مسابقات این تیم حدود ۲۴ هزار نفر بوده است.


“تیم فین” مدیرعامل باشگاه بلکبرن روورز در این باره گفت : ما در جامعه ای متنوع از نظر فرهنگی زندگی می کنیم و باید خود را با نیازهای همه اقشار جامعه هماهنگ کنیم.


به گزارش روزنامه “سان” چاپ لندن ، این تصمیم باشگاه بلکبرن روورز با استقبال گسترده مسلمانان انگلیسی ساکن شهر بلکبرن روبرو شده است.


براساس این گزارش ، مسلمانان ۲۰ درصد از جمعیت ۱۰۰ هزار نفری این شهر را تشکیل می دهند.


“سلیم ملا” معاون رئیس شورای مساجد استان “لانکا شایر” نیز در واکنش به این اقدام باشگاه شهر بلکبرن اظهار داشت : این حرکت نمادین بسیار عالی است.


وی گفت : من مطمئنم این اقدام به حضور بیشتر مسلمانان در مسابقات این باشگاه خواهد انجامید.


به گزارش روزنامه سان ، مسیحیان ساکن این شهر نیز از چنین اقدامی به شدت استقبال کرده و “کریستوفر آرمسترانگ” رئیس کلیسای مرکزی شهر بلکبرن در این باره گفت : این بسیار مهم است که برنامه های مذهبی از این قبیل اجازه موفقیت پیدا کنند.


گفته می شود این نمازخانه برای آسایش نمازگزاران بصورت ضد صوت ساخته شده و در آن جانماز و کتب دینی و قرآن نیز قرار داده شده است.


همچنین تماشاگران مسلمانی که ممکن است در فواصل دورتر از محل نمازخانه در ورزشگاه نشسته باشند ، برای اقامه نماز با همراهی کارکنان باشگاه به نمازخانه هدایت خواهند شد.


باشگاه “بلکبرن روورز” یکی از قدیمی ترین باشگاههای انگلیس است که در سال ۱۸۷۵ میلادی تاسیس شده و در فصل گذشته نیز توانست در لیگ برتر انگلیس به مقام هفتم برسد.


“جک استرو” ، وزیر امور خارجه اسبق انگلیس و وزیر فعلی دادگستری این کشور از طرفداران پر و پا قرص تیم فوتبال بلکبرن روورز است.


جک استرو ، نماینده منتخب شهر بلکبرن در مجلس عوام این کشور نیز هست.