باند «بلوتوث سیاه» متلاشی شد

 دادیار دادسرای جنایی تهران از دستگیری ۳ دختر و ۵ پسر جوان که به صورت گسترده اقدام به تهیه و انتشار بلوتوث‌های غیراخلاقی می‌کردند ، خبر داد. دادیار سلیمانی با اشاره به این خبر به «جام‌جم» گفت: چند روز پیش دختر جوانی با مراجعه به دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد: چندی پیش به صورت اتفاقی با جوان راننده‌ای که مرا به خانه رساند، آشنا شدم و این آشنایی به صورت پنهانی و بدون اطلاع والدینم ادامه پیدا کرد.شاکی افزود: پس از مدتی این جوان که عنوان می‌کرد دانشجوست و پدرش تاجر است، گفت قصد دارد به خواستگاری‌ام بیاید. من هم که گمان می‌کردم او مرا به عنوان شریک زندگی خود برگزیده است، حرف‌‌هایش را باور کردم.

وی ادامه داد: چند روز بعد به بهانه این که قصد دارد مرا به والدینش معرفی کند، به یک خانه در غرب تهران برد و در این محل با همدستی دو نفر از دوستانش  که با تماس تلفنی وی در این محل حضور پیدا کرده بودند  مورد آزار و اذیت قرار گرفتم. آنها مرا تهدید کردند در صورتی که بخواهم علیه آنها شکایت کنم، فیلم‌های غیراخلاقی تهیه شده از من را در سطح شهر پخش خواهند کرد.


بلوتوث سیاه‌


دختر جوان افزود: یک هفته پس از این ماجرا در حالی که دچار مشکلات شدید روحی شده بودم، اطلاع پیدا کردم تصاویر تهیه شده از من به صورت بلوتوث پخش شده است.

دادیار جنایی افزود: به دنبال این شکایت، دستور پیگیری و تحقیق در این زمینه در پلیس آگاهی تهران صادر شد و یک تیم ویژه از ماموران با سرنخ‌هایی که از دختر شاکی به دست آورده بودند، موفق شدند جوانی را که با این دختر ارتباط برقرار کرده بود، دستگیر کنند.

ماموران در بازرسی از رایانه و تلفن همراه وی تصاویر غیراخلاقی متعلق به شاکی و چند دختر جوان را به دست آوردند. همچنین مشخص شد، محلی که در اختیار متهم قرار دارد، خانه‌ای اجاره‌ای است و در یکی از اتاق‌ها دوربین مخفی کار گذاشته شده است تا پس از اغفال و فریب دختران، از آنها فیلم‌های غیراخلاقی تهیه شود.

سلیمانی اضافه کرد: با انتقال متهم به پلیس آگاهی، وی در تحقیقات مقدماتی اعتراف کرد که از چندی پیش و با همدستی ۳ دختر و ۴ جوان دیگر فیلم و تصاویر غیراخلاقی تهیه و سپس به صورت گسترده آنها را در نقاط مختلف شهر به گوشی تلفن همراه دیگران بلوتوث کرده‌اند.


دستگیری اعضای باند


دادیار شعبه دوم دادسرای جنایی تصریح کرد: با اعترافات متهم دستگیر شده، دستور قضایی برای شناسایی دیگر اعضای این باند صادر شد و ماموران در یک اقدام هماهنگ ۷ عضو دیگر این باند را یکی پس از دیگری دستگیر کردند و انواع فیلم‌های غیراخلاقی در تلفن همراه آنها کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اظهارات اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر برخورد قاطع با عاملان انتشار بلوتوث‌های غیراخلاقی  که مجازات آنها ۲ سال حبس و شلاق است و روز گذشته این اظهارات نیز از شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی پخش شد  قطعا مجازات سختی در انتظار این مجرمان است که امنیت اخلاقی جامعه را هدف قرار داده بودند.

دادیار دادسرای جنایی افزود: در حال حاضر دستور قضایی در ارتباط با سوابق متهمان و انگیزه آنها درخصوص تهیه و انتشار بلوتوث‌های غیراخلاقی صادر شده است و موضوع با جدیت در دستور کار پلیس آگاهی قرار دارد.