با این غذاها سالم ترین موها را داشته باشیم

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سرا ، در اینجا لیست غذاهایی که برای سلامت موها بسیار مفید هستند و به ضخامت، درخشش و رشد موها کمک بزرگی می‌ کنند.

هویج

هویج دربردارنده ویتامین A می‌ باشد. ویتامینی که هم برای رشد موها و هم برای چشم ‌ها مفید است. بتا کاروتن موجود در هویج به تبدیل ویتامین A کمک می‌ کند. کمبود این ویتامین در بدن باعث حساسیت، خشکی و خارش پوست سر و نازک شدن موها می‌ شود.

بادام

برای مراقبت مو سراغ آجیل ‌ها بروید و به عنوان میان وعده بادام بخورید. بادام دارای مقدار زیادی بیوتین است و به رشد و دوام موها کمک زیادی می‌ کند.

فلفل زرد

ویتامین C فلفل پنج برابر ویتامین نارنگی است. به همین دلیل از شما می‌ خواهم مقداری فلفل زرد به سالادتان اضافه کنید و به آنتی اکسیدان ‌های موجود در آن اجازه دهید تا به بدن جریان پیدا کنند و به رشد و تقویت موها کمک کنند.

تخم مرغ

آیا بدنتان به پروتئین، بیوتین و امگا۳ نیاز دارد؟ پس پیشنهاد می‌ کنم تخم مرغ مصرف کنید تا به تغذیه و تقویت موها کمک کند. سفیده تخم مرغ را می‌ توان به عنوان ماسک مو نیز مصرف نمود. مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ کافی است.

نارگیل

یا غذاهایتان را در روغن نارگیل بپزید و یا نارگیل بجوید انتخاب با خودتان است. نارگیل شامل ویتامین E، چربی ‌های سالم، ویتامین K و مواد مغذی دیگری است که رشد موها را تقویت می‌ کند.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی با مقدار قابل توجهی مواد معدنی، ویتامین ‌ها و آنتی اکسیدان ‌ها ابرقهرمان سبزی هاست. می‌ توانید آن را به تنهایی یا در سالاد مصرف کنید. آنتی اکسیدان ‌های موجود در آن فولیکول ‌های مو را محافظت می‌ کند و تارهای مو را برای مدتی طولانی بلند و محکم می‌ کند. گوجه فرنگی موها را از اشعه ‌های مضر ماوراء بنفش خورشید محافظت می‌ کند.

آناناس

نمی توان طعم دلپذیر آناناس را دوست نداشت. با خوردن آناناس بدنمان آنزیم بروملین و ویتامین C آن را جذب می‌ کند. آب آناناس تمام ویتامین C و آمینو اسیدهای موردنیاز بدن را تأمین می‌ کند. این میوه به تولید کلاژن نیز کمک می‌ کند.

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین منبع ویتامین A و بتاکاروتن است. این دو ماده معدنی هم به رشد موها و هم به سلامت پوست سر کمک می‌ کنند.

برگرفته شده از :برترینها