با خوردن یک قرص به راحتی از سرماخوردگی خلاص شوید

دانشمندان مدتها پس از کلنجار با بیماری سرماخوردگی بالاخره داروی معالجه این بیماری را کشف کردند.

پژوهشگران می‌گویند؛ اگر سرما خورده‌اید، حالا می‌توانید با خوردن یک قرص به راحتی از این بیماری خلاص شوید.


به گزارش سرویس علمی خبرگزاری آریا، دانشمندان از مدتها پیش در تلاش برای پیدا کردن راه‌هایی برای درمان سرماخوردگی معمولی بوده‌اند. در حال حاضر یک تیم بین‌المللی از دانشمندان موفق به تولید داروی جدیدی شده‌اند که ادعا می‌کنند این دارو علیه میکروبهای عامل بروز نیمی از سرماخوردگی‌ها در افراد بالغ و تقریبا در تمام انواع سرماخوردگی‌ها مربوط به کودکان به طور موثر و مفید عمل می‌کند. 


به گفته پژوهشگران در انگلیس، این قرص نابود کننده سرماخوردگی BTA۷۹۸ نام دارد که برای از بین بردن هرگونه علایم سرماخوردگی در افراد سالم و نیز پیشگیری از بروز هرگونه عفونت تهدید کننده در مبتلایان به آسم یا فیبروز سیستیک مفید و قابل استفاده است.


 


بیماری فیبروز سیستیک نوعی بیماری ژنتیکی است که انتقال یونها از غشاء سلولی در آن مختل و باعث ترشحات غلیظ در ریه‌ها می‌شود.


 


در واقع این دارو با مختل کردن عامل مولد سرماخوردگی HRV‌ عمل می‌کند؛ به طوری که مانع از شکستن آنها در داخل سلولهای بدن و در نتیجه بروز عفونت می‌شود. در حالتهای قوی‌تر این دارو هم چنین می‌تواند شیوع و گسترش هر نوع عفونت را در بدن متوقف کند.


 


در بررسی‌های آزمایشگاهی، این دارو مقادیر زیادی از ویروسهای سرماخوردگی را ظرف دو ساعت از بین برد و همچنین آزمایش داروی جدید روی داوطلبان انگلیسی برای تشخیص توان احتمالی آن در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی آغاز شده است.