با فروش موبایل‌های سرقتی روزانه ۱۵۰ هزار تومان به جیب می‌زدیم

موتورسیکلت‌سواران سارق که بیشتر زنان و دختران را در محدوده شمال و غرب تهران طعمه قرار می‌دادند، پس از دستگیری به ۵۷ فقره سرقت لوازم داخل خودرو، کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی اعتراف کردند.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، مقارن ساعت ۱۷:۳۰ روز پنج‌شنبه، هفتم اردیبهشت ماه سال جاری، ماموران پلیس در خیابان آرژانتین به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت که در حال سرقت لوازم داخل خودرو بودند، مشکوک شدند.


با نزدیک شدن ماموران به متهمان، بلافاصله هر دو سرنشین موتورسیکلت از محل متواری شدند.


در ادامه پس از ۱۰ دقیقه تعقیب و گریز، ماموران با شلیک یک تیر هوایی موفق به دستگیری متهمان شدند.


پس از انتقال متهمان به کلانتری ۱۰۵ «سنایی»، چهار دستگاه گوشی و دو سیمکارت تلفن همراه در بازرسی از این دو تن کشف و ضبط شد.


متهمان به نامهای «محمدرضا» ۱۸ ساله و «هادی» ۲۳ ساله که با یکدیگر نسبت خانوادگی دارند، در بازجویی‌های فنی پلیسی به ۲۵ فقره سرقت تلفن همراه، ۲۵ فقره سرقت لوازم داخل خودرو و ۷ فقره کیف‌قاپی در محدوده خیابان‌های آرژانتین، آریاشهر، آزادی، سنایی، کریمخان و ولیعصر (عج) اعتراف کردند.


سرهنگ رضایانی، رییس کلانتری ۱۰۵ «سنایی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این که تاکنون تنها دو شاکی در خصوص این پرونده به کلانتری مراجعه و سارقان را شناسایی کرده‌اند، گفت: متهمان که به گفته خود این سرقت‌ها را طی دو ماه پیش تاکنون مرتکب شده‌اند، بیشتر سوژه‌های کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی خود را از بین زنان انتخاب می‌کردند. همچنین با شکستن شیشه خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی نیز اقدام به سرقت لوازم داخلی آنها می‌کردند.


دستگیری این دو تن در حالیست که «محمدرضا» سال گذشته نیز به اتهام سرقت موتورسیکلت دستگیر شده بود و پس از گذراندن ۸ ماه حبس در زندان، دی ماه سال گذشته آزاد شده است.


در این حال متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به فروش اموال مسروقه به فردی به نام «علی بی‌غم» در هلال احمر اعتراف کردند که وی نیز روز گذشته دستگیر شد.


«محمدرضا» به ایسنا، گفت: با فروش موبایل‌های مسروقه به قیمت ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به جیب می‌زدیم که بین خودمان تقسیم می‌کردیم.