بتهایی که شیر می نوشند!

هزاران نفر به امید دیدن معجزه عازم معابد شمال هند شده اند. زیرا شایعه شده است که بتهای خدایان هندو در حال نوشیدن شیر هستند.
به گزارش رویترز، تلویزیون های هند روز دوشنبه نشان دادند قاشقهای پر از مایع که مردم در مقابل بتهای الهه هایی مانند خدای شیوا ، گانه شا و دورگا در ایالت اوتارپرادش در شمال هند می گیرند ، خالی می شود.
رواتی شارما، کارمند دولت در لوکنو، مرکز این ایالت گفت : من به دورگا شیر تعارف کردم و او تمام شیر قاشق را خورد. شیر ناپدید شد.
دوشنبه روزی فرخنده و مبارک برای پرستش شیوا، خدای ویرانی به حساب می آید. راکمانی دوی ، یکی از بازدیدکنندگان گفت : احساس می کنم خدا به من برکت داده است.
اواخر وقت شب یکشنبه در معبدی در شهر باریلی این خبر شایعه شد و صبح دوشنبه زندگی کاملا متوقف شد زیرا سیل مردم به سوی معابد سرازیر شد.
رام سورات آباد هایا، کاهن معبد هاینومان این شهر گفت : در عرض یکی دو ساعت بیش از ۱۵ هزار نفر به اینجا آمده اند و سیل مردم سرازیر است.
دانشمندان علت این پدیده را اقدام مویرگی توصیف کردند که براساس آن سطوح منفذدار و نفوذپذیر مایعات را جذب می کنند.
در سال ۱۹۹۵ نیز در رویدادی مشابه هزاران نفر به معبدها سرازیر شدند زیرا گفته شده بود که بتهای گانه شا مشغول خوردن شیر از قاشقها هستند. در حادثه ای دیگر هفته گذشته هزاران نفر از مردم به ساحلی در بمبئی در غرب هند رفتند تا آب شور دریا را که شیرین شده بود، بخورند.
بسیاری از مردم این حادثه را به کرامات مرد مقدسی در قرن ۱۴ میلادی نسبت دادند و برخلاف هشدارهای مسوولان بهداشتی آب را در ظروف پلاستیکی و گلی با خود بردند تا اقوامشان هم آب مقدس را بخورند.
دانشمندان گفتند: علت کاهش شوری آب بارش باران شدید و سرازیر شدن آب رودخانه های اطراف به دریا بوده است.