بحرین: ورود ایرانی‌ها ممنوع!

مسئولان فرودگاه دوبی، از سوار شدن مسافران ایرانی به هواپیمایی که مقصدش منامه بود، جلوگیری کردند.
 
به گزارش خبرنگار «تابناک»، مسئولان اماراتی از ورود مسافرانی که دارای گذرنامه ایرانی بوده و قصد مسافرت به بحرین را داشتند، با این ادعا که بحرینی‌ها از آنها خواسته‌اند، مسافران با گذرنامه ایرانی را به هواپیماهایی که به مقصد منامه پرواز می‌کنند، راه ندهند، جلوگیری کردند.

این گزارش حاکی است، روز دوشنبه، ۲۸ بهمن ماه، شماری از مسافران ایرانی پرواز دوبی ـ منامه، هنگامی که با در دست داشتن بلیت تأیید شده قصد سوار شدن به هواپیما را داشتند، با جلوگیری مسئولان فرودگاه دوبی روبه‌رو شدند و از پرواز بازماندند.

در این باره، سه تن از این مسافران به «تابناک» گفتند: ما با این‌که بلیت‌های تأیید شده و ویزای بحرین را همراه داشتیم، اجازه سوار شدن نیافتیم و در پاسخ به این‌که چرا اجازه نمی‌دهید، اماراتی‌ها مدعی شدند: مسئولان بحرینی از ما خواسته‌اند تا اطلاع بعدی، اجازه مسافرت هیچ شخصی با گذرنامه ایرانی را صادر نکنیم.

گفتنی است، بحرینی‌ها در روزهای اخیر، به دلیل اظهارنظر برخی از چهره‌های سیاسی ایران مبنی بر سستی شاه سابق ایران در از دست دادن بحرین به عنوان استان چهاردهم ایران، به شدت واکنش نشان داده‌اند.

همچنین در صورت تأیید چنین کاری از سوی بحرینی‌ها، دستگاه دیپلماسی کشورمان برای جلوگیری از تکرار چنین اقدامات گستاخانه‌ای، باید اقدامی جدی انجام دهد.