برانکو: انتظار تغییر سیستم مکزیک را نداشتم
برانکو: انتظار تغییر سیستم مکزیک را نداشتم


خبرگزاری فارس: سرمربی تیم ملی ایران بعد از شکست مقابل مکزیک، گفت: فکر می کردم با سیستم ۳-۴-۳ به میدان بیایند؛ اما انتظار تغییر سیستم از سوی این تیم را نداشتم.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به آلمان، برانکو ایوانکوویچ در نشست مطبوعاتی بعد از دیدار ایران و مکزیک اظهار داشت: به هیچ وجه از نتیجه به دست آمده راضی نیستم. این پیروزی هدیه بزرگی برای مکزیک در اولین دیدار جام جهانی بود.
وی ادامه داد: بازیکنان ایران در نیمه اول بازی بسیار خوبی را انجام دادند و بخت های فراوانی برای گلزنی داشتند؛ اما در نیمه دوم ورق برگشت و به تجربه مکزیکی ها باختیم.
برانکو اضافه کرد: بازیکنان مکزیک تبحر خاصی در استفاده از ضربات ایستگاهی دارند؛ اما در دیدار مقابل ما تنها یک بار از این حربه استفاده کردند. متاسفانه به دلیل اشتباه میرزاپور گل دوم را دریافت کردیم. این در حالی است که جام جهانی جای اشتباه کردن نیست.
سرمربی تیم ملی در مورد عقب نشینی ایران در نیمه دوم تصریح کرد: انتظار داشتم بازیکنان در نیمه دوم نیز بازی هجومی را دستور کار خود قرار دهند؛ اما همه چیز به تاکتیک تیمی مربوط نمی شود. درک بازیکنان نیز موثر است. آنها فکر کردند با بیرون رفتن بورگتی از زمین کار تمام شده است؛ اما در اشتباه بودند.
وی با اشاره به بخت ایران برای صعود از این گروه تاکید کرد: از امروز تمام تمرکز خود را به بازی مقابل پرتغال معطوف می کنیم. هنوز هم بخت صعود داریم. در جام جهانی امکان وقوع هر شگفتی وجود دارد.
برانکو در پاسخ به سؤال خبرنگار آلمانی مبنی بر دخالت سیاست در روحیه بازیکنان، گفت: ملی پوشان ایران به هیچوجه به سیاست فکر نمی کنند. مهمترین مسئله برای آنها بازی مقابل پرتغال و صعود به مرحله یک هشتم نهایی است.
وی در مورد افت بازیکنان بوندس لیگایی ایران در نیمه دوم خاطر نشان ساخت: علی کریمی بعد از ۳ ماه پا به توپ شد. هاشمیان ۲ ماه از میادین دور بوده و مهدوی کیا نیز هنوز به مرز آمادگی کامل نرسیده است. این شرایط برای آنها تا حدودی طبیعی بود.
سرمربی کروات تیم ملی در خصوص بازیکنان تعویضی اذعان داشت: آرش برهانی فرصت چندانی برای خودنمایی نداشت؛ اما مهرزاد معدنچی به هیچوجه خواسته های مرا برآورده نکرد. امیدوارم بازیکنان در بازی مقابل پرتغال بهتر عمل کنند.
وی یادآور شد: بازیکنان حریف مدت ۸ هفته به آماده سازی برای جام جهانی پرداختند؛ اما تیم ما با مشکلات فراوانی مواجه شد و نتوانستیم به خوبی خود را آماده این بازی ها کنیم.
برانکو در مورد بحث کناره گیری بعد از پایان جام جهانی حاضر به گفت و گو نشد و صحبت در این زمینه را به آینده موکول کرد.
تیم ملی ایران در اولین دیدار خود در گروه چهارم جام جهانی با نتیجه ۳ بر یک مغلوب مکزیک شد.