برانکو :گلزنی دایی تعجب‌آور نیستمطمئنا کریمی در جام جهانی با ماست
حضور برانکو ایوانکوویچ در جلسه‌ی دوسلدورف، مصدومیت علی کریمی، مباحث پیرامون علی دایی و برنامه‌های تیم ملی بهانه‌ای شد تا با سرمربی تیم ملی فوتبال که چند روزی در هیاهوی داربی تهران حضورش در رسانه‌ها کمرنگ شده بود گفت‌وگویی را انجام دهیم.

برانکو ایوانکوویچ درباره‌ی نتایج سفرش به آلمان گفت: در واقع جلسه‌ی دوسلدورف، کارگاه آموزشی بود که در آنجا در خصوص جام جهانی و آیین نامه‌هایی که موظف به انجام آنها در زمان برگزاری رقابت‌های آلمان هستیم، اطلاعات خوبی کسب کردیم.

وی افزود: در این جلسه همچنین اطلاعاتی درباره‌ی داوری‌های جام جهانی به دست آوردیم و باید بازیکنان را نسبت به این مسایل و قوانین توجیه کنیم.


ایوانکوویچ با بیان این که پزشکان حاضر در جلسه‌ی دوسلدورف هم آخرین روش‌های پزشکی را به بحث گذاشتند، ادامه داد: سازماندهی، امور پزشکی، بازاریابی، حمل و نقل و هر آنچه که در مسایل برگزاری جام جهانی دخیل هستند مورد بررسی قرار گرفت و بسیار مفید بود.

وی بعد فنی این جلسه‌ی دو روزه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قوانین و چگونگی آنالیز حریفان که باید نگاشته و نسبت به آنها پایبند باشیم هم در دوسلدورف مطرح شد.

سرمربی تیم ملی درباره‌ی حضور نیافتن تعدادی از مربیان تیم‌های راه یافته به جام جهانی در این جلسه تصریح کرد: تعهد، حکم می‌کرد که مربیان در این جلسه حضور پیدا می‌کردند اما، نمی‌دانم چرا تعدادی از مربیان از جمله زیکو، کلینزمن و …. درآن حاضر نشدند.

ایوانکوویچ در ادامه‌ در پاسخ به این پرسش که دلیل برگزار نشدن اردوی تیم ملی پیش از شروع سال جدید چه بوده است گفت: انجام منظم دیدارهای لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و تعطیلات نوروزی پیش روی دلیل برگزار نشدن این اردو بوده است.

وی درباره ی مصدومیت علی کریمی در دیدار بایرن مونیخ و هامبورگ اظهار کرد: از این که او می‌تواند تا چند وقت دیگر تمریناتش را شروع کند بسیار خوشحالم و اطمینان دارم که او با تلاش فراوان خود را به جام جهانی می‌رساند چرا که نبود کریمی، موجب ناتوانی در بخشی از تیم می‌شود.

ایوانکوویچ درباره‌ی بازگشت موفق علی دایی با گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: گلزنی دایی خبر نیست بلکه اظهار نظرهای پیشین درباره‌ی او اشتباه بوده و به واقع گلزنی‌های دایی جز استانداردهای این بازیکنان است. او بهترین گلزن تاریخ بازی‌های ملی است و گلزنی‌اش جای تعجب نیست.

وی در خصوص حضور موفق فولاد و صبا دو نماینده ی ایران در لیگ قهرمانان آسیا در روز نخست این مسابقات گفت: پیروزی این دو تیم خبر بسیار خوبی است چرا که موفقیت هر تیم ایرانی در رقابت‌های بین‌المللی سبب مطرح شدن بیش از پیش فوتبال ایران می‌شود. پیش گویی نمی‌کنم اما، دلم می‌خواهد آنها بهترین نتایج را بگیرند.

برانکو درباره‌ی وضعیت دیدارهای دوستانه‌ی تیم ملی در راه آماده‌سازی برای حضور در جام جهانی اظهار کرد: به احتمال تا پنجشنبه‌ی همین هفته برنامه ی دیدارهای دوستانه‌ی تیم ملی مشخص خواهد شد.