برانکو: با ترکیب بازی برابر مکزیک به مصاف پرتغال می‌رویم

سرمربی تیم ملی‌فوتبال‌کشورمان قصد دارد در دیدار برابر پرتغال نیز همان ترکیب بازی با مکزیک را به میدان بفرستد.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از آلمان‏، برانکو ایوانکوویچ در کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان آخرین تمرین تیم ملی کشورمان اظهارکرد: علی دایی در دیدار برابر پرتغال از ابتدا به میدان می‌رود. ضمن آنکه ما از همان ترکیبی در دیدار برابر پرتغال استفاده می‌کنیم که برابر مکزیک به میدان رفته بودیم؛ اما، چند شگفتی برای پرتغالی‌ها کنارگذاشته‌ایم.


وی در مورد بازی برابر مکزیک گفت: از نمایش تیم ایران برابر مکزیک راضی‌ام؛ نتیجه‌ی نمی‌تواند منعکس کننده کار تیم باشد و معتقدم باید برابر پرتغال از تمامی شانس‌هایمان استفاده کنیم. قبول ندارم که برابر مکزیک تدافعی بودیم، بلکه باور دارم بطور کامل تهاجمی بازی می‌کردیم. در طول بازی تیم ما چهار مهاجم داشت و حتی در ۱۰ دقیقه آخر ۵ مهاجم را به کار گرفتیم. برابر پرتغال نیز هجومی بازی می‌کنیم.


ایوانکوویچ تاکید کرد: پرتغال به مراتب قدرتمندتر از مکزیک است؛ اما، این موضوع که شرایط بازی چگونه پیش برود، به زمان مسابقه بستگی دارد. پرتغال نیز بی تردید مانند تمامی تیم‌های دنیا مشکلاتی دارد و ما این حق را محفوظ می‌داریم تا از این اشتباهات استفاده کنیم. پرتغال تیمی است با کیفیت جهانی؛ اما، آنها ۴۰ سال است که به مرحله‌ی دوم جام جهانی صعود نکرده‌اند.


سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا بازی با پرتغال دیدار مرگ و زندگی است تاکید کرد: فوتبال ورزش است و ورزش مقوله‌ای مفرح برای مردم است؛ اما، بازیکنان من تا جایی که بتوانند از روح و جسم‌شان برای موفقیت تیم ملی استفاده می‌کنند. انتظار دارم آنها نمایش خوب به همراه بازی زیبا ارایه کنند.


ایوانکوویچ با رد شایعه‌ی درگیری علی کریمی و علی دایی در بین دو نیمه بازی ایران و مکزیک یادآور شد: تنها به عنوان سرمربی، بین دو نیمه صحبت کردم و نکات فنی را گوشزد کردم.


وی همچنین در مورد بحث‌های حاشیه‌ای تیم ملی تاکید کرد: اساسا هیچ بحثی در اطراف تیم وجود ندارد.


سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی که در مورد اختلاف علی دایی با سایر بازیکنان پرسیده شد تصریح کرد: طبیعی است حسین کعبی که شانزده سال از دایی کوچکتر است، نتواند رابطه خوبی با وی برقرار کند؛ اما، از طرفی بختیاری‌زاده و گل محمدی که هم سن دایی هستند، رابطه‌ی بسیار خوبی با دایی دارند. علی دایی رهبر تیم است و بدون رهبر هیچ تیمی نمی‌تواند نتیجه بگیرد.


ایوانکوویچ درمورد انتخاب بین زندی و معدنچی برای حضور در بازی برابر پرتغال خاطر نشان کرد: هر دو بازیکن به ترکیب نزدیک هستند، زندی دیگر مصدوم نیست و شانس حضور در ترکیب را دارد. ضمن آنکه تمرینات بسیار خوبی را نیز پشت سر گذاشته است.


وی افزود: در خلال آماده سازی تیم ملی با مشکلاتی روبرو بودیم کریمی سه ماه و هاشمیان و زندی دو ماه مصدوم بودند؛ اما، هم اکنون جای شکر باقی است که آنها در سلامت هستند و هیچ نگرانی وجود ندارد.