برای خوشبو کردن موهایم چه کنم ؟

ما همیشه ممکن است از بوی بدن ناراحت شویم اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌ایم که آیا موهایمان بوی خوبی می‌دهد یا نه؟ حقیقت این است که حتی بوی بد موها هم می‌تواند آزاردهنده باشد. اگرمی خواهید موهای خوشبو داشته باشید باید تلاش بیشتری به خرج دهید البته وقتی نتیجه را ببینید سختی آن را از یاد می‌برید:

• اولین کار این است که باید موهایتان را به طور مرتب بشورید . موی چرب و کثیف بوی بهتری از آن چیزی که هست نمی‌گیرد. بیشتر افراد نیم دانند چطور موهای خود را بشورند.شما باید اول از ریشه‌ها شروع کنید و کم کم به نوک مو برسید.

• اگر موهای بسیار ضخیمی دارید و یا مستعد بو گرفتن موی سر هستید پس لازم است هر روز یا دست کم یک روز در میان موی خود را بشورید. از شامپو ملایم و حالت دهنده قوی استفاده کنید. حالت دهنده مو ترجیحاً باید داری بوی عطر غلیظی داشته باشد. رایحه‌های میوه‌ای ماندگاری طولانی‌تری دارند.

• اگر شستشوی مرتب مو شما را از شر بوی ناخوش مو خلاص نکرد پس باید دنبال روش‌های دیگر باشید و کف سر خود را روغن‌های خوشبو مثل یاس و رز بزنید. کل کف سر را روغن بزنید و تا شب نگه دارید.

• صبح که شد از یک شامپوی ملایم برای شستن مو استفاده کنید. شامپویی که استفاده می‌کنید نباید خودش بویی داشته باشد وگرنه تأثیر آن روغن بی فایده خواهد شد. می‌توانید از شامپو بچه استفاده کنید.

• اگر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید و بوی موها به دلیل عرق کردن از گرما است ، در این صورت از روغن‌های خنک استفاده کنید که بوی خوبی به مو بدهند. روغن‌های گیاهی حاوی حنا، انگور فرنگی هندی(amla)،جینسینگ هندی (ashwagandha) مناسب است. این مواد سر را خنک و آرام می‌کند و تا حد زیادی عرق را کنترل می‌کنند.

• اگر مشکل شما خیلی شدید است و وقت کافی برای امتحان کردن این روش‌های گیاهی ندارید پس معطر کردن مو یک راهکار برای شما خواهد بود. بهتر است که از مواد شیمیایی بر روی مو استفاده نکنید و اگر ناچار شدید حتماً از محصولات مناسب و مطمئن استفاده کنید.

• اسپری عطر را به صورت مستقیم به مو نزنید . در عوض اسپری را به روی برس خود بزنید و به موهای خود که کمی هم نمناک هستن بکشید. موها همچنان که خشک می‌شوند بوی عطر را نگه می‌دارند. باید زمانی را به خشک کردن مو اختصاص دهید وگرنه بوی نم به بوی عطر فائق می‌آید.