محصولات دانلودی

بررسی «نقش ایران در صلح جهانی پس از انقلاب اسلامی» در تانزانیا

بررسی «نقش ایران در صلح جهانی پس از انقلاب اسلامی» در تانزانیا

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرگزاری مهر، همایش «نقش ایران در صلح جهانی پس از انقلاب اسلامی»، با حضور جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌‌های دارالسلام در محل سالن اجتماعاتی جنب دانشکده علوم آموزشی دانشگاه دارالسلام، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، علی باقری، رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا طی سخنانی، با اشاره به صلح و دوستی در ادب و فرهنگ فارسی بیان کرد: شاهنامه فردوسی مجموعه‌ای از اساطیر کهن فارسی است که در داستان قهرمانان اسطورهای باستانی نگاشته شده است؛ با اینکه در این کتاب همواره سخن از جنگ‌‌های داخلی کشور است اما بر برتری صلح و زشتی جنگ، تأکید دارد.

ریشه محبت در فرهنگ ایرانی

وی ادامه داد: صلح و دوستی، عشق و محبت، حلم و بردباری، عزت و آزادگی، عفو و بخشش و سایر ویژگی‌های عالی اخلاقی شالوده سخن بزرگان و شعرای نامور ایرانی را تشکیل می‌‌دهد؛ محبت ریشه در فرهنگ طولانی و تمدن ایرانی دارد.

باقری، انقلاب اسلامی را انقلابی مسالمت‌آمیز دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران، همواره طرفدار صلح و دوستی بوده و نقش مهمی در گسترش صلح جهانی داشته است.

پس از آن، مصطفی چالز کایکو، از اساتید دانشگاه دارالسلام با اذعان اینکه انقلاب اسلامی ایران نقش بسزایی در صلح جهانی داشته است، بیان کرد: مبارزه ایران با اسرائیل در راستای عدالت طلبی و پشتیبانی از مظلومان است. این موضوعی است که مورد تأکید رهبران انقلابی تانزانیا بوده و همین امر باعث شده است تا اسرائیل و قدرت‌‌های غربی حامی، ایران هراسی را رقم زنند.

دین اسلام؛ عامل بزرگ پیوند ایران و تانزانیا

میهانجو، رییس مرکز تحقیقات دانشکده دفاع ملی سخنران بعدی این اجلاس بود که به سه موضوع  تاریخ روابط ایران و تانزانیا، استراتژی همکاری‌‌های ایران و تانزانیا و صلح جهانی پرداخت.

وی طی سخنان آغازین خود، بیان کرد: ما با  ایران دارای روابطی استراتژیک هستیم و فرصت‌‌های مشترک و چالش‌‌های مشترک زیادی داریم.

میهانجو، ادامه داد: فی مابین ایران و تانزانیا روابط خویشاوندی وجود دارد. تاریخ حضور شیرازی‌‌ها و بلوچ‌‌ها در تانزانیا شاهد این پیوند خویشاوندی است.

وی با تأکید بر اینکه دین اسلام، عامل بزرگی در پیوند دو ملت است بیان کرد: پیوند دینی از مستحکم‌ترین پیوندها است. ایران همواره از مستضعفین پشتیبانی می‌‌کند و این یکی از مشترکات ایران و تانزانیا است.

میهانجو با اشاره به جایگاه مهم ایران در ایجاد صلح و آرامش در خاورمیانه و آسیای میانه، نقش این سرزمین اسلامی را در مبارزه با تروریسم مثمرثمر دانست.

وی در سخنان پایانی خود، ضمن بیان روابط مطلوب فی مابین دو کشور یادآور شد: ایران پس از انقلاب، تبدیل به یک قدرت مهم منطقه‌ای شد و همواره نقش خود را در حفظ امنیت منطقه، ایفا می‌‌کند.

در ادامه، آقا جعفری، سفیر ایران در تانزانیا، مباحثی در خصوص تاریخ شکل‌گیری انقلاب اسلامی، با تأکید بر صلح‌آمیز بودن انقلاب اسلامی ایران و همچنین، تلاش‌‌های ایران برای صلح جهانی بیان کرد.

علی دینا، امام جمعه شیعیان خوجه  اثنی عشری آخرین سخنران این اجلاس بود که طی سخنانی، به ارائه مبانی اسلامی و قرآنی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری در کمک به صلح جهانی پرداخت.

مطلب بالا در گروه دین و مذهب و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۴ February 2016 | 2:05 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 32
  • ۰۷ اسفند ۹۴
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما