برلوسکنی و اعلام نام مجریان زن تلویزیونی
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سیلویو برلوسکنی در حالی در فهرست انتخاباتی خود از چند مجری و شخصیت زن تلویزیونی نام برده که سال گذشته نیز پس از آن‌که همسر وی به‌طور رسمی خواستار جدایی از او شود مجبور شد تا اسامی برخی از کاندیداها زن را که برای انتخابات پارلمان اروپا پیشنهاد کرده بود از فهرست خود حذف کند.


همسر برلوسکنی اقدام نخست‌وزیر ایتالیا مبنی بر ارائه فهرستی از اسامی زنان و دختران ایتالیایی برای شرکت در انتخابات پارلمانی بدون هیچ فعالیت سیاسی را اقدامی «بی‌شرمانه» خوانده بود.


با این حال برلوسکنی ۷۳ ساله که از آغاز روند قانونی جدایی از همسرش خود را در محافل عمومی فردی مجرد می‌خواند، بار دیگر با ارائه فهرستی جنجالی برای انتخابات مهم محلی خبرساز شد.

در این فهرست نام دختر جوانی که دستیار دندانپزشک است و دندان های برلوسکنی را پس از کتک خوردنش در چند ماه پیش معالجه کرده بود نیز به چشم می خورد.


برلوسکنی همچنین چند روز پیش با تشبیه قضات ایتالیایی به طالبان افغانستان خشم بسیاری از مقام‌های قضایی و دادستان‌های ایتالیایی را برانگیخت.


به‌رغم مختومه اعلام شدن پرونده اتهام فساد مالی سیلویو برلوسکنی درباره پرداخت رشوه به وکیل انگلیسی توسط دادگاه عالی ایتالیا، هیئت منصفه شنبه دستور ادامه رسیدگی به اتهام‌های فساد مالی برلوسکنی را صادر کرد.


بر اساس تصمیم قضات شعبه ۱۰ دادگاه کیفری میلان، محاکمه سیلویو برلوسکنی به اتهام فساد مالی ۲۶ مارس از سر گرفته می‌شود.


برلوسکنی که در جلسه دادگاه حضور نداشت به پرداخت ۶۰۰ هزار دلار به دیوید میلز، وکیل سابق انگلیسی خود در قبال شهادت دروغ به نفع او متهم شده است.


ایلنا