برنامه‌ی تیم ملی تا آغاز جام جهانی؛ دو بازی تدارکاتی در اردوی کرواسی

تیم ملی فوتبال کشورمان در راه آماده‌سازی به منظور حضور قدرتمند در جام جهانی تا پیش از این رقابت‌ها، دو اردوی اروپایی برگزار خواهد کرد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از آن که فیفا، هفتم اردیبهشت را اولتیماتوم پایان رقابت‌های داخلی کشورهای راه یافته به جام جهانی اعلام کرد، سران فدراسیون فوتبال کشورمان دو اردوی تدارکاتی اروپایی را برای آماده‌سازی تیم ملی در نظر گرفتند.


در نخستین اردو، ملی‌پوشان حاضر در لیگ برتر هجدهم اردیبهشت به سوی سوییس سفر خواهند کرد تا اردوی ده روزه‌ای را در این کشور برگزار کنند.


در مدت این اردو بازیکنان نهایی دعوت شده به اردوی تیم ملی (بدون بازیکنان لژیونر) زیر نظر کادر فنی تیم ملی، روش‌های مختلف تاکتیکی را مرور خواهند کرد.


بیست و هشتم اردیبهشت تیم ملی، سوییس را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.


پس از بازگشت ملی‌پوشان فوتبال کشورمان از سوییس، آنها به مدت چهار روز استراحتی کوتاه مدت را برای تجدید قوای جسمانی پشت سر خواهند گذارد و سپس سوم خرداد با اضافه شدن تمامی بازیکنان لژیونر حاضر در لیگ‌های اروپایی تیم بست و سه نفره‌ی تیم ملی، تهران را به مقصد زاگرب پایتخت کرواسی ترک خواهد کرد تا با گذراندن آخرین اردوی جدی تمامی راه‌های آماده‌سازی را پیموده باشد.


در اردوی ده روزه‌ی کرواسی، قرار است تیم ملی دو دیدار دوستانه با تیم‌های کرواسی و چک انجام دهد و پس از برگزاری این دو بازی، تیم ملی سیزدهم خرداد به تهران بازمی‌گردد.


بازیکنان تیم ملی پس از اقامتی دو روزه کنار خانواده‌های خود، پانزدهم یا شانزدهم خرداد به فریدریش هافن کمپ اصلی تیم ملی، سفر خواهند کرد تا ضمن آشنایی با جو موجود در آلمان، آخرین بخش از دوران آماده‌سازی خود را تا نخستین دیدار تیم ملی که بیست و یکم همین ماه برابر مکزیک انجام می‌شود را پشت سر بگذرانند.