برنامه مکان‌یاب گوگل برای تلفن همراه

گوگل برنامه جدیدی را جهت یافتن سریع و دقیق و ارائه اطلاعات در مورد مکانهایی که کاربر در آن حضور دارد، ارائه کرده است.گوگل به تازگی سیستم جدیدی را برای گوشیهای همراه تحت ویندوز معرفی کرده است که دارای مکان یاب بوده و می تواند مکانی را که فرد در آن حضور دارد و تمامی اطلاعات مربوط به آن را نمایش دهد.


این برنامه که “مکان من را جستجو کن” (Search With My Location) نام دارد بر پایه برنامه geolocation گوگل طراحی شده و با کمک گرفتن از نزدیک ترین برج مخابراتی و یا بازخوانی جی پی اس در گوشیهایی که به این سیستم مجهز هستند، مکان فرد و اطلاعات مناسب با آن مکان را به فرد ارائه می دهد.


سیستم قدیمی مکان یاب گوگل، اطلاعاتی مبنی بر نام آخرین مکانی که فرد جستجو کرده بود را ارائه می کرد اما در سیستم جدید کافی است نام یک کالا یا فروشگاه در قسمت جستجوی ویندوز گوشی تایپ شده و این برنامه تمامی اطلاعات مربوط به مکان را که در اطراف فرد واقع شده اند، ارائه خواهد کرد.


به گفته گوگل استفاده از اطلاعات برجهای مخابراتی به نسبت استفاده از جی پی اس، سریعتر بوده و میزان کمتری از شارژ باتری گوشی را مصرف خواهد کرد.


در عین حال برای حفظ امنیت کاربران، هیچ گونه اطلاعات شخصی و یا قابل شناسایی از فرد در این برنامه حتی زمانی که فرد با نام کاربری خود به گوگل متصل شود، ارائه نخواهد شد.


بر اساس گزارش Efluxmedia، پیش از گوگل این سیستم در گوشیهای آی فن ۳G ارائه شده بود که با استفاده اطلاعات وای-فای فعال بوده و از دقت بیشتری نسبت به گوگل برخوردار است.