سوپرمارکت آنلاین

«بر مدار صفر درجه» جایگزین «زیرتیغ» می‌شود

سریال «بر مدار صفردرجه» به کارگردانی حسن فتحی جایگزین سریال پایان یافته‌ی «زیر تیغ» می‌شود.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، شبکه اول سیما که همزمان با تعطیلات نوروز پخش برنامه‌های هفتگی خود را متوقف کرده بود. «روزگار خوش حبیب آقا» را هر شب ساعت ۲۲ به روی آنتن می‌فرستاد و از شنبه ۱۸ فروردین ماه پخش سریال‌های روتین خود را آغاز می‌کند.


بر این اساس، با پایان سریال «زیر تیغ» به کارگردانی محمدرضا هنرمند که پیش از نوروز روزهای دوشنبه به روی آنتن می‌رفت، سریال تاریخی «مدار صفر درجه» جایگزین آن خواهد شد.


«بر مدار صفر درجه» که در قالب ۲۲ قسمت ۵۰ دقیقه به همت حسن بشکوفه در گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما تهیه شده است، یکی از بزرگترین مجموعه‌های این شبکه طی در سال گذشته محسوب می‌شود.


این سریال بخشی از وقایع مهم تاریخ معاصر ایران را به نمایش می‌گذارد و داستان آن درباره‌ی مرد جوان ایرانی است که در دهه ۱۳۲۰ برای ادامه تحصیل به فرانسه می‌رود. او در آن جا با دختر یهودی آشنا می‌شود و اتفاقات بعدی رقم می‌خورد.


در سریال مدار صفر درجه بازیگرانی چون شهاب حسینی، رویا تیموریان، لعیا زنگنه، مسعود رایگان، ایرج راد، رحیم نوروزی و چند بازیگر فرانسوی و مجاری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

به گزارش ایسنا، «مدار صفر درجه» پیش از این قرار بود نیمه دوم زمستان به روی آنتن برود که در نهایت پخش آن به سال ۸۶ موکول شد.


سریال «مدار صفر درجه» همانند دیگر ساخته حسن فتحی با نام «روشنتر از خاموشی» دوبله شده است و فتحی در این باره گفته است که چاره‌ای جز دوبله این سریال نداشته‌اند.


بهرام زند مدیریت دوبلاژ «مدار صفر درجه» را بر عهده داشته که از آن به عنوان یکی از سخت‌ترین کارهایش یاد کرده است.


گفتنی است نخستین قسمت از سریال «بر مدار صفر درجه» دوشنبه (۲۷ فروردین ماه) از شبکه اول پخش می‌شود.


به گزارش ایسنا، «سایه سکوت» دیگر سریال شبکه اول سیما بود که پیش از تعطیلات نوروزی به پایان رسید. بر این اساس سری جدید سریال «باجناق‌ها» تولید شده در مراکز استان جایگزین این مجموعه تلویزیونی، خواهد شد.