بسکتبال با ویلچر ایران هشتم شد












/همگام با پارالمپیک ۲۰۰۸پکن/


بسکتبال با ویلچر ایران هشتم شد


خبرگزاری فارس: تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران با یک پله صعود نسبت به بازی های پارالمپیک ۲۰۰۴ آتن در جایگاه هشتم بازی های ۲۰۰۸ پکن قرار گرفت.


به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ایران بر اساس تقویم مسابقات که از شش ماه قبل اعلام شده بود باید در بازی شماره ۵۸، ساعت ۱۵/۱۱ ژامروز شنبه (به وقت محلی) مقابل امریکا به میدان می رفت که ساعت بازی به ۹ صبح امروز تغییر یافت.
در مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها، تیم های رژیم صهیونیستی و کانادا هم امروز در بازی شماره ۵۷دیدار داشتند که مسئولان کمیته بین المللی پارالمپیک جای این ۲ بازی را با هم عوض کرده و به تیم ها ابلاغ کردند.
جا به جا شدن این دو بازی سبب اعتراض مسئولان کاروان ورزشی ایران شد که برگزار کنندگان برخلاف قول مساعدی که داده بودند، هیچ گونه همکاری نکردند و سرانجام تیم بسکتبال با ویلچر ایران به نشانه اعتراض به برنامه ریزی برگزار کنندگان بازی های پارالمپیک، از دور مسابقات کنار کشید.
تیم ایران چنانچه در دیدار با امریکا به پیروزی می رسید برای حضور در مرحله نیمه نهایی باید با کانادا دیدار می کرد و در صورت شکست برابر امریکا باید مقابل اسرائیل حاضر می شد.
به این ترتیب تیم ملی با یک پله صعود نسبت به بازی های پارالمپیک آتن در مکان هشتم این مسابقات ایستاد و از دور رقابت ها کنار رفت.