بلاتر: اساس‌نامه‌ تغییر نکند، ایران جام ملت‌ها را از دست می‌دهد

سپ بلاتر در نشست خبری ویژه‌ی مراسم SOCCEREX امروز (دوشنبه) در دبی درباره‌ی تعلیق فعالیت‌های بین‌المللی فوتبال ایران و حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی اظهارنظر کرد.


به گزارش خبرنگار ایسنا در دبی‏،‎ بلاتر در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره‌ی تعلیق فوتبال ایران گفت: «ما ایران را برای بی‌احترامی‌اش به قوانین به حالت تعلیق در‌آوردیم. ما برای آنها دوازده دسامبر را تعیین کرده بودیم تا اساس‌نامه‌اش را تغییر دهد اما، به سبب دخالت دولت در کار فدراسیون، فوتبال این کشور را به حالت تعلیق درآوردیم.»


رییس فیفا درباره‌ی حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی دوحه گفت:« پس از درخواست سازمان تربیت بدنی ایران و مشورت با “محمد بن همام” (رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا ) درباره‌ی حضور تیم امید تصمیم گرفتیم که این تیم را به این رقابت‌ها بفرستیم. اکنون هم سفیر ایران در حال مذاکره با نمایندگان ما در بروکسل درباره‌ی این مشکل است.»


همچنین بلاتر هشدار داد که مشکل تعلیق فوتبال ایران حل نشده است و ممکن است دامنگیر این تیم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شود:« اگر اساس‌نامه‌ی ایران تا دوازده دسامبر تغییر نکند این تیم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را از دست خواهد داد. »


به گزارش خبرنگار ایسنا، بن همام در نشست خبری‌اش درباره‌ی تعلیق فوتبال ایران اظهار نظر نکرد.