محصولات دانلودی

بن‌لادن ۸ سال پیش کشته شده است!

سرهنگ “باب پاپاس “، تفنگدار دریایی بازنشسته آمریکا مدعی است “اسامه بن لادن ” تنها سه ماه پس از حملات ۱۱ سپتامبر در منطقه “تورابورا ” در شرق افغانستان، جان باخته است.

بنا بر این گزاش، “پت شانان ” روزنامه نگار آمریکایی، با بیان این مطلب در هفته نامه “امریکن فری پرس ” به سخنان “گوردون داف “، سردبیر مجله “وترانزتودی ” اشاره می کند که با تایید ادعاهای باب پاپاس می نویسد: اکنون ما می دانیم که پاپاس درست می گفت. و شرم و خجالت ناشی از اظهارات “هیلاری کلینتون ” وزیر خارجه آمریکا در پاکستان که از بن لادن سخن می گفت، بسیار ناگوار و زننده است. زیرا بن لادن در ۱۳ دسامبر سال ۲۰۰۱ مرده و هم اکنون نیز سرانجام اوباما، مک کریستال و چنی حقیقتی را که برای سال ها از آن آگاه بودند، بیان می کنند.
بنابراین گزارش، تنها دو هفته پس از سخنان داف، نشریه ” پاکستان ابزرور “، به نقل از یکی از سران طالبان گزارش داد که بن لادن در منطقه تورابورا مرده و حتی منبع خبر مدعی شده که در مراسم به خاکسپاری او نیز حاضر بوده است.

در همین حال، نشریه “نیویورک تایمز ” نیز در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۵ با تایید “ناپدید ” شدن بن لادن، تاکید کرد که وی در اوایل دسامبر ۲۰۰۱ در منطقه تورابورا، “گم شده ” است. این در حالی است که نیویورک تایمز حتی از بیان این احتمال که بن لادن مرده است، خودداری نمود.

گزارش امریکن فری پرس با بیان این مطلب که دولت بوش می دانست که اسامه بن لادن در ۱۳ دسامبر ۲۰۰۱ مرده است، می افزاید: بر اساس گفته های پاپاس و نشریه وترانز تودی، با مرگ بن لادن، آمریکا به جای آنکه خود را وارد شورش و طغیانی بی پایان نماید، می توانست ساخت یک کشور مشروع و قانونی را در افغانستان آغاز کند.

شانان ادامه می دهد: کسانی که حقه ها و فریبکاری های مرتبط با ۱۱ سپتامبر را دنبال می کنند قطعا به تاریخ “۱۳ دسامبر ۲۰۰۱ ” دقت خواهند کرد که دقیقا منطبق با تاریخ انتشار نوار ویدیوئی “اعترافات ” ساختگی شخصی است که خود را بن لادن معرفی می کند و مسئولیت حوادث ۱۱ سپتامبر را می پذیرد.

این اتفاق به شدت این ظن را تقویت می کند که در آن زمان نیاز بود تا سریعا “اعترافات ” منتشر شود. زیرا کسی نمی دانست که تا چه مدت می شود اخبار مرگ بن لادن را مخفی نگه داشت. به هر روی، به لطف رسانه های خبری وابسته و همراه با آمریکا، این حقیقت همچنان پنهان مانده و از فریبکاری های پیرامون آن برای توسعه جنگ از آن بهره برداری می شود.

بنابراین گزارش بن لادن تا زمانی که زنده بود، همواره هرگونه رابطه اش با حملات ۱۱ سپتامبر را رد می کرد (دست کم چهار بار در محافل عمومی) و حتی شدیدا کسانی را که در این حمله دست داشتند، محکوم نمود.

این روزنامه نگار آمریکایی در ادامه گزارش خود به حمایت رسانه های آمریکایی از بن لادن اشاره کرده و می نویسد: حتی وقتی که شاهزاده ثروتمند سعودی در دهه ۸۰ برای دفاع از افغانستان در برابر اتحاد شوروی، به این کشور رفت، رسانه های آمریکایی وی را یک قهرمان معرفی کردند.
شانان می افزاید: افشای مرگ بن لادن همچنین می تواند تناقض گویی های جورج بوش در رابطه با این فراری مورد ادعای آمریکا را نیز توضیح دهد.

بر این اساس، جورج بوش در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۱ گفته بود: “مهمترین مسئله برای ما پیدا کردن اسامه بن لادن است. او اولویت شماره ۱ ماست و ما تا زمانی که او را پیدا نکنیم، آرام نخواهیم نشست. “

در عین حال و با وجود تاکیدات قوی بوش بر دستگیری بن لادن، وی شش ماه بعد و در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۰۲، در حالی که به کلی سخنان پیشین خود را فراموش کرده بود، در یک کنفرانس خبری گفت: من نمی دانم که بن لادن کجاست و هیچ ایده و توجهی هم در این مورد ندارم. این موضوع اصلا مهم نیست و در اولویت های ما قرار ندارد.

شانان توضیح می دهد: در حقیقت اگر بن لادن بعد از سه ماه از حوادث ۱۱ سپتامبر مرده باشد، آنگاه “پیدا کردن او ” قطعا یک اولویت نخواهد بود.

این گزارش می افزاید: حقیقت این است که اسامه بن لادن برای بیش از ۲۰ سال یکی از سرمایه های سازمان سیا و یک متحد تجاری برای جورج بوش بوده است. بطوریکه وقتی تمامی پروازهای روز بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، لغو شدند، هواپیمای بزرگ حامل اعضای خانواده بن لادن اجازه یافت تا کشور را ترک کند.

شانان در ادامه می پرسد: چه کسی پاسخگوی خانواده های کسانی خواهد بود که به خاطر سیاست ها و منافع مرتبط با شکار بن لادن، مرده اند؟

گزارش امریکن فری پرس ادامه می دهد: کهنه سربازان ارتش به این نکته اشاره می کنند که ایالات متحده چند صد تن از نیروهای برجسته عملیات ویژه خود را در حالی به خاطر شکار بن لادن از دست داد که مقامات ایالت متحده از زنده نبودن وی با خبر بودند.

این روزنامه نگار آمریکایی در ادامه گزارش خود با طرح برخی آسیب های ناشی از پنهانکاری مقامات آمریکایی می نویسد: درباره ۲۰۰ میلیون دلار هزینه ای که در “عملیات های ویژه ” آن هم برای جستجوی فردی که مشخص بود مرده است، خرج شد چه نظری دارید؟ و یا نوارهایی که [از سوی القاعده] منتشر شدند، و هم اکنون معلوم شده که جعلی بوده اند، و انتشار آنها نیز به این دلیل بوده که نیروهای اطلاعاتی مشروعیت اعمال نظر درانتخابات مباحثه ای سال ۲۰۰۴ آمریکا را بدست آوردند؛ آیا این جریانات یک عملیات خیانت آمیز دیگر نبوده است؟ و همچنین درباره قوانینی که طی سال های اخیر با هدف محدودتر کردن آزادی آمریکایی ها وضع شد، چه می توان گفت؟
شانان می افزاید: سرهنگ پاپاس این را مشخص کرده و چنی، معاون رئیس جمهور وقت آمریکا نیز موجب شد تا مشخص شود که بن لادن هشت سال پیش بدست نیروهای آمریکایی کشته شده و مرگ وی نیز به دلایل سیاسی مخفی نگه داشته شده است.

پاپاس در این باره می گوید: سال ۲۰۰۲ با هزینه ای بسیار کمتر از آنچه هم اکنون صرف شده می توانستیم به “راه حل دیپلماتیک ” برای مسئله افغانستان دست پیدا کنیم. اما هم اکنون برای جنگیدن در جنگ علیه دشمنی هزینه می کنیم که خودمان از روی نادانی و جهل وی را به کار گرفتیم و در نتیجه هزینه های جنگ افغانستان هم اکنون به بیش از سه تریلیون دلار رسیده است.
همچنین گوردون داف با ابراز تاسف از روند سیاست های آمریکا می گوید: ما هشت سال زمان و میلیاردها دلار را صرف تعقیب یک شخص مرده کردیم، مامورین “اف بی آی “، سیا، کماندوهای دریایی، تفنگداران دریایی ونیروهای ویژه را برای پیدا کردن او ارسال کردیم که موجب کشته شدن بسیاری از این نیروها شد. و تمام این ها تنها در راستای یک حرکت سیاسی برای موجه جلوه دادن بدهکار شدن آمریکایی ها و سرمایه دار شدن گروهی از سیاستمداران، سودجویان از جنگ و روسای آنها در کاخ سفید، انجام شده است.

داف می افزاید: ماجرای بن لادن یکی از شرم آورترین اقداماتی بود که تاکنون علیه مردم آمریکا انجام شده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 877
  • ۰۹ دی ۸۸
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما