بن همام و ولاپان به ایران می آیند


 
images/20060719/afc.jpg
 
اگر چند روز آینده محمد بن همام ، رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا را در تهران دیدید ، تعجب نکنید. مسوولان فدراسیون فوتبال با وساطت پیتر ولاپان ، دبیر کل سابق AFC از محمد بن همام دعوت کرده اند تا حالت قهرآمیز کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون فوتبال ایران ادامه پیدا نکند و یا عمق این کینه بیشتر نشود.
داریوش مصطفوی ، دبیر فدراسیون فوتبال در این باره می گوید: با توکل به خدا این مشکل را حل می کنیم اما ناراحتی من از کار آن دوستانی است که در این شرایط که دنیا به دلیل جریان سازی های غرب منتظر بهانه ای برای منزوی کردن فوتبال ماست ، به AFC نامه می دهند و کارهای انجام شده را غیرقانونی قلمداد می کنند تا دست کنفدراسیون برای تعلیق این فوتبال باز شود. با شرایط جدید باید منتظر اتفاقات تازه ای در فوتبالمان باشیم.
مصطفوی درباره دلیل دعوت فدراسیون فوتبال می گوید: رئیس فدراسیون فوتبال بارها از طریق صدا و سیما اعلام کرد که پس از جام جهانی کنار می رود و نمی خواهد ادامه دهد. از طریق رسانه های مکتوب نیز استعفای خود را تایید کرد. مدیران فدراسیون قبلی هم همگی به صورت مکتوب استعفای خود را ارائه کرده اند. ما مسوولان کنفدراسیون را به ایران می آوریم تا این مدارک را به آنها نشان دهیم.
متاسفانه افرادی در فوتبال ایران برخلاف شعارهایشان آرزوی ناکامی فوتبال و این کشور را دارند که امیدواریم با یاری خدا این مشکل هرچه سریعتر حل شود. این روزها حرف اول و آخر فوتبالدوستان ، تیم ملی ایران است که باید چند روز دیگر در برابر سوریه قرار گیرد. تیم ملی چه برنامه ای برای این بازی دارد؟ مصطفوی می گوید: قرار بود قلعه نویی تا پایان وقت اداری امروز دستیاران و برنامه اردویی تیم و حتی مکان اردو را تعیین کند که این برنامه ۱۶ ساعت زودتر در اختیار فدراسیون قرار گرفت.
بر اساس خبرهای رسیده ، قلعه نویی از وجود ۳ مربی (دروازه بان ها ، بدنساز و مربی تاکتیکی) ایرانی در تیم ملی سود خواهد برد که هیچ کدام از آنها از کادر دستیاران فعلی او نیستند. به این ترتیب فرضیه استفاده از کادر فنی استقلال در تیم ملی در حد شایعه باقی ماند. اردوی ملی پوشان فوتبال ایران از اوایل مرداد آغاز می شود و لژیونرها ۲ روز پیش از مسابقه با سوریه (۲۳ مرداد) به تیم ملحق خواهند شد.