به انگیزه‌ی پخش «مردعنکبوتی ۳»

اگرچه اعلام شده که فیلم «مرد عنکبوتی۳» باهزینه‌ی بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار ساخته شده است، اما منابع آگاه اعلام کرده‌اند که ساخت این فیلم بیش ۵۰۰ میلیون دلار هزینه برداشته است. بر این اساس، «مرد عنکبوتی۳» به پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان تبدیل شده است.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، «مرد عنکبوتی۳» محصول سال ۲۰۰۷ آمریکاست که در مدت زمان دو ساعت و ۲۰ دقیقه توسط سم ریمی کارگردانی شده است.* درباره‌ی فیلم:


استیو رودس در نقدی بر فیلم «مرد عنکبوتی۳» آورده است در قسمت سوم از فیلم «مرد عنکبوتی»، مبارزه مرد عنکبوتی با شیطان درونش به تصویر کشیده می‌شود که برای تماشاگر و حتی خود شخصیت اصلی بسیارجذاب است.


فیلم اگر چه با بودجه‌ای بسیار هنگفت ساخته شد. اما نتوانست موفقیت و محبوبیت قسمت‌های قبلی را تکرار کرد.


مدت زمان قسمت سوم «مرد عنکبوتی،۲ و ساعت ۲۰ دقیقه است که برای تماشاگر طولانی جلوه کرده و می‌توان حداقل ۲۰ دقیقه از آن را حذف کرد بدون آن که به فیلم و داستان آن لطمه‌ای وارد شود.


«مرد عنکبوتی۳» به شدت فیلمی سرگرم کننده است که می‌توان در سالن سینما نشست و با خوردن پفک لحظات خوشی را سپری کرد.*داستان فیلم:


فیلمنامه «مرد عنکبوتی۳» را سم و ایوان ریمی با همکاری هم به نگارش درآورده‌اند.


فیلم در ژانر اکشن، حادثه‌ای علمی ـ تخیلی قرار می‌گیرد و در خلاصه آن آمده است: پیر پارکر بالاخره تصمیم می‌گیرد بین بخش‌های مختلف زندگی خود تعادل برقرار کند. اما بار دیگر اوضاع به هم می‌ریزد! هنگامی که ناگهان لباس‌هایش عوض می‌شود و توانایی پرش‌های بلند پیدا می‌کند، یکباره خودش نیز عوض می‌شود و به خصلت‌های بد روی می‌آورد.


* اکران در سینماها و حضور در جشنواره‌های جهانی


فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی۳» چهارم می ۲۰۰۷ برای نخستین بار در سینماهای آمریکا به روی پرده رفت. این فیلم در مدت زمان اکرانش در سینماها در صدر فروش‌های هفتگی قرار داشت و در دو هفته آغازین نمایش ۲۴۲ میلیون دلار فروش داخلی و ۶۲۲ میلیون دلارفروش جهانی داشت.


مرد عنکبوتی ۳ به رغم موفقیت در اکران، در جشنواره‌های هنری اقبالی را به دست نیاورده است. این فیلم درسال جاری درجایزه فیلم‌های منتخب نوجوانان شرکت کرد و در ۷ بخش نامزد دریافت جایزه شد.*درباره کارگردان فیلم


سم رینی ، کارگردان «مرد عنکبوتی۳»، ۲۳ اکتبر ۱۹۵۹ در ایالت میشیگان آمریکا متولد شد وی که علاوه بر کارگردانی درحرفه‌یی بازیگری، تهیه کنندگی و نویسندگی نیز مشغول به کار است از دهه ۷۰ وارد عرصه سینما شد.


نخستین فیلم ریمی در مقام کارگردان «این یک قتل است» نام داشت که درسال ۱۹۹۷ ساخته شد.


سم ریمی تاکنون ۱۵ فیلم را کارگردانی کرده که «مرد عنکبوتی۳» آخرین فیلم وی محسوب می‌شود. او قصد دارد در سال ۲۰۰۹، چهارمین قسمت از این فیلم سینمایی را تولید کند که در حال حاضر خبر آن در حد حرف است.*بازیگران فیلم:


توبی مگوایر، نقش «مرد عنکبوتی» و پیتر پارکر را بازی می‌کند. او ۲۷ ژوئن ۱۹۷۵ درایالت کالیفرنیا آمریکا متولد شد. مگوایر علاوه بر بازیگری در حوزه تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد و تاکنون چهار فیلم سینمایی و تلویزیونی را تهیه کرده است.


او بازیگری را از دهه ۱۹۸۰ آغاز کرد و تاکنون در بیش از ۴۰ فیلم به ایفای نقش پرداخته است.


توبی مگوایر علاوه بر بازی در فیلم «مرد عنکبوتی۳» صداپیشگی مرد عنکبوتی و پیتر پارکر در کارتون «مرد عنکبوتی۳» نیز به عهده داشته است.


در سینمایی «مرد عنکبوتی۳ » علاوه بر توبی مگوایر بازیگرانی چون کریستین داشت، توماس هیدنچرچ، تومز گریس، جیمز فرانکو، دیلان بیکر و برایس دالاس‌ هاوارد به ایفای نقش پرداخته‌اند.* پخش از تلویزیون


فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی ۳» در کمتر از چهار ماه از اکران آن در سینماهای آمریکا، پنج شنبه ۱۸ مرداد ماه در قالب برنامه سیما یک از تلویزیون پخش شد. تکرار این فیلم سه شنبه ۲۳ مرداد ماه خواهد بود.