به جان هم افتادن لوس آنجلسی ها

مصاحبه ای از مانوک خدابخشیان گزارشگر ورزشی رادیو و تلویزیون ملی، روز گذشته در یکی از شبکه های لس آنجلسی پخش شد که تشتت موجود، در اپوزیسیون ساکن لوس آنجلس را بیشتر از گذشته فاش کرد.

به گزارش خبرنگار بازتاب، خدابخشیان که قبل از انقلاب در شبکه دو فعالیت می کرد، با وقوع انقلاب اسلامی و با حمایت رضا قطبی رئیس وقت رادیو و تلویزیون ملی ایران و با پاسپورت تجاری از ایران خارج شد. وی از مدت ها پیش به مانند بسیاری از اپوزیسیون مبدل به دست مایه ای برای خنده و سرگرمی شبکه های ماهواره ای و تماشاگرانشان شده است.

بنا به این گزارش، حدود یک ماه پیش شهرام همایون یکی از دکان دارن تلویزیونی در لوس آنجلس که همواره ژست های ملی به خود می گیرد، در برنامه ای به هدف برگزاری یک اجتماع، افراد منتصب و مشهور به دسته ها و گروهک های مختلف سیاسی در لوس آنجلس را در یک برنامه تلویزیونی دور هم جمع کرد. عمق فاصله فاحش بین تفکر این افراد در به اصطلاح فعالیت سیاسی آنها زمانی آشکار شد که پس از ۲ ساعت بحث های بی فایده و خنده دار شخصی بین آنها، در پایان یک رای گیری کاملا دموکراتیک و انتخابی! قرار شد، همه زیر یک پرچم جمع شوند. ولی هنوز ۲ دقیقه از این توافق نگذشته بود که در بخش پایانی برنامه وقتی همایون با ژست ادبیاتی، در حال خواندن شعر نویی در باب رسیدن به وطن و دادن آش نذری در کوچه خودشان بود، با عکس العمل و تمسخر شدید نماینده کمونیست های کارگری در این جلسه مواجه شد!

این در حالی است که به نظر می رسد، به تازگی، نوبت به غیر سیاسی ترین تحلیلگر اپوزیسیون رسیده که از فرط بیکاری و به دلیل تعطیل شدن کانال مورد حمایت رضا پهلوی در لوس آنجلس، با دسته دیگری از دکان داران این شهر شریک شده و در این میان افشاگری های جالبی کند.

وی در مقابل این سوال که چرا ولیعهد را به برنامه ورزش از نگاه دو آوردید و چه پارتی بزرگتر از او می خواستید، با طعنه جواب داد: ولیعهد خودش نتوانست پارتی خودش بشود! اصلا قرار نبود او به آمریکا بیاید. یادم هست خانم آشتیانی مصاحبه ای با شاه کرد که در آن مشخص شده بود قرار است، رضا به مدرسه نظام برود و حتی معلمان و استادان وی هم مشخص شده بودند.

او در ادامه در مورد خروج خود از ایران می گوید: قطبی می دانست که من پرونده سیاسی دارم به همین خاطر با کمک او و پاسپورت تجاری از کشور خارج شدم، پسر شاه هم دوستم بود، شاه خودش افتاد!

خدابخشیان با حمله رسمی به شبکه های سیاسی لوس آنجلس می گوید: ما اصلا شبکه سیاسی نداریم، آنچه وجود دارد شلوغ کاری و جنجال سیاسی است!

خدابخشیان در معرفی برخی چهره های لوس آنجلسی تعبیرهای جالبی را به کار برد:
علیرضا نوری زاده: (I Love You ) بزگترین داستان سرای جهان، کسی که زیاد اطلاع دارد!
عباس قائم مقامی: حرفه ای که در موج کوتاه گم شده است!
امیر شجره: نمی شناسمش، فقط سلام و علیک دارم!

او همچنین با حمله شدید به طرفداران گروه های راست و چپ می گوید: من از مارکسیست بازی و فاشیست بازی خوشم نمی آید. اصلا یعنی چی آدم به قرمز و آبی عشق بورزد، یعنی چی به هیتلر و استالین عشق بورزد!

وی در خصوص امکان بازگشت و موقعیت ترک آمریکا و آمدن به ایران گفت: اگر شرایطی مهیا شود، فکر می کنم حدود ۶۰ درصد راهی ایران شوند و ۴۰ درصد که دلایل آن فرهنگی نیست و اصلا علاقه ای به بازگشت ندارند، در آن جا باقی می مانند. نگاه کنید، امروز جوانان به هر بهانه ای مانند جام جهانی جذب ایران می شوند و دوست دارند با موج فوتبال به ایران باز گردند!

وی در مورد اینکه چرا چهره های سیاسی لوس آنجلس با تو مشکل دارند؟ می گوید:
من بیماری تابوشکنی و سنت شکنی دارم. من وقتی می گویم دایناسورهای اپوزیسیونی یا مافیای سیاسی، انتظار داری که با من خوب باشند ؟ معلومه ناراحت می شوند. این ها حق دارند ناراحت شوند.
دوم اینکه چیزی از سیاست نمی دانند و با ۲ روز اجرای برنامه های سیاسی کارشناس مسایل سیاسی شدند! •   من تعجب میکنم که چرا نیروی انتظانی ماهواره ها را جمع میکند.
  باید بزارید تا مردم این برنامه ها ببیند و متوجه شوند کسانی که ادعا میکنه در کشوری هستند که مهد دموکراسی است چگونه آثار فرهنگی و تولیدات فیلم سازان و برنامه سازان داخلی را سرقت میکنند و آب از آب هم تکان نمیخورد.
  ضمنا برنامه این شبکه های اپوزیسیون ها هم بیشتر به برنامه کمدی شبیه است تا سیاسی .
  بگذارید تا مردم ببینند تا بخندند مخصوصا که اینروزها سریال نرگس چشم خیلی ها را پر از اشک کرده یه کمی خنده ضرر نداره.
  ارادتمند
  صانعی •   اگه باعث خنده میشن چرا روشون پارازیت میفرستین؟ •   اللهم اشغل الظالمین بالظالمین •   اسامی که برای خودشون انتخاب میکنند جالبه!…
  داریوش…
  همایون…
  کی خسرو…
  امیر ارسلان…
  ولی اکر به شناسنامه هاشون نگاهی بندازیم متوجه میشیم که اسایشون چیز دیگه است…
  حشمت الله…
  شمس الله…
  اکبر…
  تقی…
  غضنفر…
  تا باشه از این اپوزیسیون ها باشه… ما که خیلی میخندیم… •   گردانندگان اصلی رسانه ها و سیاسیون لوس انجلس عمدتا” یهودیان مقیم لوس انجلس هستند که نان و آب مختصری به این جماعت “بلندگو” میدهند که به جای انها جیغ بزنند. خوش رقص ترین انها هم ساسان کمالی و قایم مقامی و سوراسرافیل و ضیا و . . . هستند. •   ای ول !!! با این میگن آدم چیز فهم !!! •   الحمدلله الذی جعل عدونا من الحمقا