به زودی آمپول‌های جدید پیشگیری از بارداری وارد سیستم می‌شوند

رییس اداره تنظیم خانواده وزارت بهداشت از عمده مباحث اداره تنظیم خانواده در سال ۸۵ را ارتقای کیفی روش‌های تنظیم‌ خانواده اعلام کرد و گفت: به زودی آمپولهای جدید پیشگیری از بارداری وارد سیستم بهداشتی کشور می‌شود.


دکتر اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران،‌ با اشاره به تقاضای مردم مبنی بر روشهای کاشتنی زیر پوستی در برخی استانها گفت: هم اکنون روش جدید کاشتنی با ۵ سال طول مدت اثر با معایب کمتر تحت بررسی است که امیدواریم سال ۸۵ پس از اجرای آزمایشی وارد برنامه‌های تنظیم خانواده در سطح وسیعتری شود.


وی افزود: در سال ۸۴ طی برنامه‌ای همه پزشکانی که به وازکتومی (لوله بستن مردان) مبادرت می‌ورزیدند در حین انجام کار توسط یک مربی ارشد نحوه اعمال جراحی آنان مورد ارزیابی قرار گرفت تا به فراخور آن با هدف ارتقا کیفیت خدمت تحت بازآموزی و یا تجدید نظر قرار گیرند و یا به فعالیت خود ادامه دهند.


دکتر اسلامی یادآور شد: در سال ۸۵ همین نحوه ارزیابی در خصوص IUD گذاری هم در کشور به انجام


می‌رسد و افراد توسط یک مامای صاحب صلاحیت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا ایرادات کار آنان رفع شود.


وی با اشاره به این‌که سالانه ۳۰۰ هزار IUD برای زنان کار گذاشته می‌شود، به ایسنا گفت: قطعا ارتقای کیفیت این خدمات مشتریان و مردم را راضی‌تر خواهد کرد.


رییس اداره تنظیم خانواده با اشاره به بحث امنیت روشهای جلوگیری از بارداری در کشور افزود: به موجب این طرح چنانچه مشتری واجد شرایط به لحاظ سلامتی برای دریافت روش تنظیم خانواده به خانه بهداشت و یا مرکز بهداشتی ـ درمانی مراجعه کند وسیله پیشگیری از بارداری مورد نیاز در اختیار او قرار داده می‌شود در این جهت کارگاه‌های کشوری برگزار شد که به نظر می‌رسد با ارائه این آموزشها بتوانیم در سال ۸۵ به بحث امنیت روشهای پیشگیری از بارداری دست یابیم.


وی با اشاره به برگزاری کلاسهای آموزشی هنگام ازدواج ادامه داد: بر اساس ارزیابی به عمل آمده از میزان رضایت‌مندی و تقاضای شرکت کنندگان در این کلاسها محتوای آموزشی این کلاسها تغییر می‌کند و نشستی جهت تدوین مجموعه آموزشی با اساتید برجسته کشور برگزار خواهد شد.


وی با بیان این‌که که کماکان خطوط تلفن گویای ۱۴۷ در کشور مشغول فعالیت است، یادآور شد: با توجه به تغییر سیستم گزارش گیری از این پس دانشگاه‌ها بهتر می‌توانند نیاز سنجی از مردم منطقه خود به عمل آورند.


انتهای پیام