به همراه گفت‌وگوی کمال تبریزی و مازیار میری «به آهـستگی» این هفته از سینما چهار پخش می‌شود

فیلم سینمایی «به آهستگی» برای نخستین بار جمعه این هفته (۱۰ خرداد ماه) از تلویزیون پخش می‌شود در قالب این برنامه‌ی سینما چهار، کمال تبریزی و مازیار میری درباره‌ی «به‌آهستگی» گفت‌وگو خواهند داشت.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، «به آهستگی» به کارگردانی مازیار میری، دومین فیلم این کارگردان جوان پس از «قطعه ناتمام» است که در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم بخش بین‌الملل، بهترین بازیگر مرد بخش بین‌الملل (محمدرضا فروتن) و بهترین فیلمنامه سینمای ایران (پرویز شهبازی) شد.


اکران سینمایی « به آهستگی» سوم خرداد ماه ۱۳۸۵، درست یک سال قبل از پخش آن در تلویزیون، به روی پرده رفت و در سینماهای گروه عصر جدید به اکران درآمد.


فیلمنامه به آهستگی را پرویز شهبازی به نگارش درآورده است که فیلم آخرش باعنوان «نفس عمیق» سیمرغ بهترین فیلمنامه را از جشنواره فیلم فجر دو سال قبل دریافت کرده بود.


مازیار میری «به آهستگی» را نقد قضاوت کردن مردم می‌داند و می‌افزاید: ما آدمها متاسفانه همیشه قبل از وقوع هر اتفاقی قضاوت و پیش داوری می‌کنیم و گاهی این قضاوت‌ها فاجعه به بار می‌آورد.


این فیلم درباره محمود، کارگر جوشکار خط آهن راه آهن است که با تلفنی متوجه می‌شود که پری (همسرش) منزل را ترک کرده است. همه شواهد نشان از خیانت پری دارد اما مرز بین قضاوت و باور محمود را وادار به جستجو می‌کند.


« به آهستگی»در جشنواره‌های جهانی نیز موفقیتهایی را کسب کرده است که از آن جمله می‌توان به جایزه نخست بیستمین جشنواره فیلم فرایبورگ و جایزه ویژه هیات داوران فیپرشی نام برد.


در این فیلم بازیگرانی چون محمدرضا فروتن، نیلوفر خوش خلق، شاهرخ فروتنیان، مریم بوبانی و علی اوسیوند به ایفای نقش پرداخته‌اند.


به گزارش ایسنا، شبکه چهار سیما که پخش در فیلم ایرانی «یک بوس کوچولو» به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا و «باغهای کندلوس» ایرج کریمی را در نوروز ۸۶ در دستور کار قرار داده بود، با پخش « به آهستگی» سومین فیلم ایرانی خود را در سال ۸۶ و در قالب برنامه سینما چهار به روی آنتن می‌برد.


«به آهستگی» در زمره فیلم‌هایی قرار دارد که مدیر اداره کل تامین برنامه خارجی صدا و سیما، ۱۸ خرداد ماه در گفت‌وگو با ایسنا از خرید آنها خبر داده بود. گوشواره به کارگردانی وحید موساییان و بانوی اردیبهشت رخشان بنی‌اعتماد نیز در این فهرست قرار می‌گیرند.