بودجه ۳ میلیارد دلاری برای‌ حمله به ایران

عصر ایران: یک روزنامه اسراییلی از بودجه ۳ میلیارد دلاری نظامی این رژیم در سال ۲۰۱۴ برای آمادگی به منظور حمله هوایی به تاسیسات هسته ای ایران خبر داد.

اسرائیل آمریکا

به گزارش وب سایت “RT “، روزنامه هاآرتص در گزارشی به نقل از سه تن از نمایندگان عضو کمیته بررسی بودجه سال ۲۰۱۴ نوشت: دولت نتانیاهو ۱۰ تا ۱۲ میلیارد “شِکِل” (واحد پول رژیم صهیونیستی معادل ۲.۸۹ تا ۳.۴۷ میلیارد دلار) به منظور آمادگی برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای ایران در سال ۲۰۱۴ اختصاص داده است.

این سه نماینده پارلمان اسراییل (کنست) به هاآرتص گفتند که آنها از فرماندهان ارتش درباره این بودجه سوال کرده اند و گفته اند با وجود بهبود نسبی در روابط ایران و غرب بر سر برنامه هسته ای آیا همچنان این بودجه اختصاص خواهد یافت یا نه ؟ اما فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی گفته اند که مقامات مسئول سیاسی دولت نتانیاهو به آنها گفته اند این بودجه بدون در نظر داشتن وضعیت روند حل و فصل دیپلماتیک موضوع هسته ای ایران همچنان معتبر است.

از نظر بسیاری از ناظران، رژیم صهیونیستی توانایی حمله به ایران و نابودی تاسیسات هسته ای را ندارد، با این حال این رزیم در سال های گذشته بارها درباره حمله به ایران “بلوف” زده است.

ایران تهدید کرده است که در صورت حمله اسراییل، پاسخی قاطع و پشیمان کننده خواهد داد.

تخصیص بودجه برای حمله به ایران در حالی است که روز گذشته شیمون پرز رییس رژیم صهیونیستی در مصاحبه ای به مناسبت نوروز مدعی شده است که مردم ایران نباید نگران حمله اسراییل به کشورشان باشند.