محصولات دانلودی

بیانیه هفدهم میرحسین موسوی بدون سانسور !

توجه: مطلب زیر به صورت کامل از سایت تابناک گرفته شده و همراه با نظرات مردمی و بدون تغییر برای بازدیدکنندگان محترم سایت گنجینه  قرار داده می شود:

 

در پی حوادث تلخ و شرم آور روز عاشورای حسینی ، راه پیمایی گسترده ی آحاد مختلف ملت در محکومیت جسارت به شعائر دینی و عاشورای حسینی و نیز اولتیماتوم های نهادها و چهره های سیاسی کشور به رهبران جریانی که برخی “جریان فتنه” و برخی “جنبش سبز اموی” اش می خوانند، میر حسین موسوی، به عنوان متهم اصلی این جریان، روز جمعه با صدور بیانیه ای سر انجام موضع خود را در خصوص وقایع تاسف بار اخیر اعلام کرد تا هم تکلیف نهادهای دست اندرکار نظام و هم تکلیف گروه معترضان دلسوز اما جدا از دشمنان ملت ایران را مشخص کرده باشد.

محتوای این بیانیه ی موسوی ، اساسا تاییدی کلی بر مواضع قبلی او است که ماجراهای عاشورا و پس از آن را به همراه آورده است. در بیانیه شماره ی هفدهم خود، وی اما کوشیده است تا راه حل هایی نیز برای برون رفت از وضع بحرانی فعلی ارائه دهد.

موسوی در بیانیه جدید خود که دارای “بسم الله” فاقد لفظ جلاله “الله” و حاوی غلط ها و اشکالاتی در نقل قول و جملات عربی است برهویت اسلامی و ملی خود تاکید کرده و خود را مخالف سلطه بیگانگان و وفادار به قانون اساسی و جنبش سبز دانسته است.


متن کامل بیانیه جدید میرحسین موسوی به شرح زیر است:

بسم الرحمن الرحیم
السلام علیک یا ابا عبدالله. انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و وال لمن والاکم و عاد لمن عاداکم. فیالیتنی کنت معکم فافوز فوزا عظیما

همواره به اینجانب و دوستان گفته می‌شد که اگر شما اطلاعیه ندهید مردم به خیابانها نخواهند آمد و آنان از اعتراضات و مطالبات خود دست برخواهند داشت وآرامش به کشور برخواهد گشت. بنده به عنوان یک همراه جنبش عظیم سبز مردمی با این نظر موافق نبودم و می‌اندیشیدم که تا اصلاحات لازم با تکیه براصول روشن که می توان آنها را از قانون اساسی استخراج کرد، صورت نگیرد‌، آب رفته به جوی باز نخواهد گشت.

برای مراسم عاشورای حسینی علیرغم درخواستهای فراوان، نه جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی اطلاعیه دادند و نه حجت الاسلام و المسلمین خاتمی اطلاعیه صادر کردند و نه بنده و دوستانم. با این وصف یک بار دیگر مردمی خداجوی به صحنه آمدند و نشان دادند که شبکه های وسیع اجتماعی و مدنی که در طول انتخابات و بعد از آن به صورت خود جوش شکل گرفته است، منتظر اطلاعیه و بیانیه نمی مانند. در حالی که مردم نه روزنامه همراه و مشوقی در کنار خود داشتند و نه از صدا و سیما، به عنوان رسانه ای ملی و بی طرف و منصف و عاقل بهره می بردند. باز همه ملت ها و جهانیان شاهد بودند که در میان طوفانی از تهدیدها و تبلیغات و تکفیرها و اهانتها، عزاداران حسینی در این روز مقدس حسین حسین گویان به صورت مسالمت آمیز و بدون شعارهای تند روانه میدانها و مسیرهایی شدند که خود انتخاب کرده بودند و این بار نیز چون دفعات گذشته با اعمال تحریک آمیز مواجه شدند، خشونت های غیرقابل باور چون زیر کردن راهپیمایان، تیراندازی نیروهای لباس شخصی که امروز هویت آنها بر کسی پوشیده نیست و روز بروز پرده از چهره آنان و سرانشان کنار زده می شود، فاجعه ای را آفرید که اثرات آن به این زودی از صحنه سیاسی کشورمان رخت برنخواهد بست.

مشاهده فیلم‌های تکان دهنده عاشورا نشان می‌دهد که اگر شعارها و حرکات جاهایی به سمت افراط غیر قابل قبول کشانده می‌شود، ناشی از به زیر انداختن افراد بی‌گناه از روی پل‌ها و بلندی‌ها، تیراندازی ها و آدم زیر کردن ها و ترورهاست‌. جالب آنکه در بعضی از این فیلم ها دیده شده است که مردم در پشت چهره نیروهای انتظامی و بسیجی مهاجم برادران خود را می‌بینند و در شرایط بحرانی و پر از خشم و هیاهوی آنروز سعی می‌کنند بدانها آسیبی نرسد. اگر صدا و سیما یک جو انصاف و عقل داشت می توانست برای تلطیف فضا و نزدیک کردن مردم به همدیگر گوشه ای از این صحنه ها را نشان دهد. ولی هیهات! جریان روزهای بعد از عاشورا و گسترش دستگیری‌ها و دیگر تمهیدات دولتی نشان می دهد که مسئولان اشتباهات گذشته را این بار در وسعت بیشتر تکرار می‌کنند و آنها می‌اندیشند سیاست ارعاب تنها راه حل است.

گیرم که چند روز با دستگیری‌ها‌، خشونت‌ها، تهدیدها و بستن دهان روزنامه‌ها و رسانه‌ها سکوت برقرار گردید، تغییر قضاوت مردم را نسبت به نظام چگونه حل می‌کنید؟ تخریب مشروعیت را چگونه جبران می‌نمائید؟ نگاه ملامت آمیز و متعجب همه جهانیان از این همه خشونت یک دولت به ملت خود را چگونه تغییر می‌دهید؟ با مشکلات بر زمین مانده اقتصادی و معیشتی کشور که به دلیل ضعف مفرط دولت روزبروز وخیم‌تر می شود چه می‌کنید؟ با چه پشتوانه‌ای از کارآمدی و انسجام ملی و سیاست خارجی موثر، سایه قطعنامه‌ها و امتیازخواهی‌های بیشتر را در سطح بین الملل از سر کشور و ملتمان دور می کنید؟

اینان می اندیشند با عقب راندن نخبگان و روشنفکران و دانشگاهیان و فعالان از صحنه سیاسی خواهند توانست بدون پرداختن ریشه ای به مسائل امروز کشور به دیروز قبل از انتخابات برگردند؟ اما کسانی که تاریخ را خوانده اند و کمی با ماهیت پیچیده جوامع آشنایی دارند می دانند که این تفکر ناشی از یک توهم واقع گریز و پناه بردن به رویکردهای کم عمق و گول زننده است.

بنده به صراحت و روشنی می‌گویم فرمان اعدام و قتل و زندانی کروبی و موسوی و امثال ما مشکل را حل نخواهد کرد. سخنان روز چهارشنبه میدان انقلاب و قبل از آن نماز جمعه هفته پیش دانشگاه که توسط چهره‌های منتسب به نظام ایراد گردید، نتایج هر نوع اقدام تروریستی را مستقیما به سمت کانون نشانه خواهد رفت و گره مشکل بحران کنونی را نا گشودنی خواهد ساخت. گوساله و بزغاله خواندن بخش عظیمی از جامعه و خش و خاشاک نامیدن آنان و مباح کردن خون عزاداران حسینی فاجعه ای است که هم اکنون توسط افرادی مشخص و صدا و سیما در جامعه رخ داده است. این چه سخنرانی است که از تریبون دولتی مردم را به جنگ با یکدیگر دعوت می کند و یک عده را حزب الله می نامد و عده ای دیگر را حزب الشیطان؟ بارها در یک سخنرانی کوتاه اعلام می‌کند مردم توجه کنید جنگ است! آیا این سخنان دعوت به جنگ و شورش داخلی نیست؟ با توجه به استفاده از اصطلاحات مذهبی و اشاره به آیات و روایات، این مراجع عظام و روحانیون فاضل هستند که می‌توانند بگویند با این گونه اشخاص چه می‌توان کرد؟

آنچه به بنده به عنوان یک فرد کوچک این جامعه مربوط می شود استقبال از هر هجمه‌ای در راه اسلام و کشور عزیزمان است و سخنان چند روز اخیر بنده را به یاد کلام امام رحمه الله علیه می اندازد که «بکشید ما را، ما نیرومندتر می شویم». بنده ابایی ندارم که یکی از شهدایی باشم که مردم بعد از انتخابات در راه مطالبات به حق دینی و ملی خود تقدیم کردند و خون من رنگین تر از آن شهدا نیست.

بنده به صراحت می‌گویم تا وجود یک بحران جدی در کشور به رسمیت شناخته نشود، راهی برای خروج از مشکلات و مسائل پیدا نخواهد شد. عدم اذعان به بحران، توجیه گر ادامه راه حل های سرکوبگرانه خواهد شد. اذعان به وضعیت بحرانی می تواند راه حل را نه در سرکوب که بر سر آشتی ملی قرار دهد. تهمت بی دینی و همراهی با قدرتهای بیگانه مستکبر و افراد بدنام و جریانهای منحوسی چون منافقین به فرض آنکه به حذف فیزیکی تعدادی از خدمتگزاران اسلام و مردم منتهی شود ناشی از چشم بستن به ماهیت مشکلات ملی کشور است. من به عنوان یک دلسوز می گویم منافقین با خیانت ها و جنایت های خود مرده اند، شما برای کسب امتیازهای جناحی و کینه ورزی آنها را زنده نکنید.

من لازم می‌دانم قبل از آنکه راه حل خودم را برای خروج از بحران مطرح سازم، برهویت اسلامی و ملی و مخالف سلطه بیگانگان و وفادار به قانون اساسی ما و جنبش سبز تاکید نمایم. ما پیروان اباعبدالله حسین علیه السلام هستیم. ما شیفتگان حریتی هستیم که منادیش آن امام مظلوم بود . ما پیرو کسی هستیم که در قلمرو وسیع اسلامی ربودن خلخالی از پای یک زن را برنمی‌تابید. ما معتقد به تفسیر رحمانی از اسلام هستیم که انسانها را یا هم کیش هم می‌دانند و یا همسانانی در خلقت. نگاهی که بر کرامت ذاتی انسان باور دارد و برنمی تابد که ضارب او در زندان با غذایی جز شبیه غذای او نگهداری شود و یا مورد شکنجه و امثال آن قرار گیرد.

بنده و دوستان عزیزم که امروز بسیاری از آنها در زندانها محبوس هستند پای بندان سرسخت استقلال کشور هستیم و از اینکه بازار اسلامی ما تبدیل به یک بازار مکاره برای کالاهای بیگانه شده است رنج می بریم. ما به شدت با فساد موجود که ناشی از سیاستهای سوء و عدم تدبیر است مخالفیم. ما می‌گوئیم نهاد بزرگ و تاثیر گذاری چون سپاه اگر هر روز چرتکه بیاندازد که قیمت سهام چقدر بالا و پائین رفته نمی‌تواند از کشور و منافع ملی آن دفاع نماید؛ هم خود به فساد کشیده می‌شود و هم کشور را به فساد می‌کشاند. ما می‌گوئیم و حاضریم در مباحثات نشان دهیم که امروز منافع و حقوق مستضعفان و کارگران و کارمندان و سایر اقشار ملت در یک فساد بزرگ در حال غرق شدن است . جنبش سبز مخالف دروغ است و آنرا آفتی خانمان برانداز برای کشور می‌داند و از اینرو دروغ های سیاسی و امنیتی و اقتصادی و فرهنگی و امثال آنرا خطری بزرگ برای کشور می‌دانیم.

ما یک دولت و نظام صادق و رئوف و با شفقت و مبتنی بر آراء مردم می‌خواهیم که به تنوع آراء و عقاید مردم نه به شکل تهدید که بلکه بصورت یک فرصت نگاه کند. ما سرک کشیدن به زندگی خصوصی مردم، تفتیش عقاید، تجسس، بستن روزنامه ها و محدود کردن رسانه ها را مخالف دین مترقی و رهایی بخش خود و مخالف قانون اساسی برآمده از این دین می‌دانیم. ما ضایع کردن یک ریال از بیت المال را در جهت اهداف باندی و جناحی حرام می دانیم و می گوئیم که سند چشم انداز ملی بیست ساله که به تایید همه ارکان نظام رسیده است امروز به یک ورق پاره بی ارزش تبدیل شده است. ما هشدار می دهیم که رقیبان بزرگی در منطقه با رشدهای اقتصادی دو رقمی در حال ظهور هستند و روز به روز قوی تر می شوند . درحالیکه ما متاسفانه از دادن یک بودجه سالانه و نگهداشتن حسابهای ذخیره ارزی و امانت در سپرده‌های مردم و پاسخگویی در مقابل دیوان محاسبات عمومی و مجلس شورای اسلامی عاجز هستیم.

ما نه آمریکایی هستیم و نه انگلیسی‌. تا حال نه کارت تبریکی برای روسای کشورهای بزرگ فرستاده ایم و نه امید یاری آنها را داریم و می‌دانیم با اصالت قدرت در روابط بین اللمل هر کشور به دنبال منافع ملی خود است و ما بیزار از کسانی هستیم که بر عرف و اعتقادات دینی و ملی ملت خود احترام نمی گذارند. و مضحک است که بما تهمت اهانت به قرآن، عاشورای امام حسین یا پاره کردن عکس حضرت امام قدس سره زده شود. مسلما حرمت شکنی اگر در روز عاشورا صورت گرفته باشد مورد تایید ما نیست، اما بدترین نوع حرمت شکنی را کشتن بندگان بیگناه و عزادار در روز عاشورا و در ماههای حرام می دانیم.

اما من برآنم که راه حل مشکلات پیش آمده و بحران موجود چنین است؛ وضعیت کشور امروز چون رودخانه خروشان و عظیمی است که سیلابهای تند و حوادث گوناگون باعث طغیان و گل آلود شدن آن شده است. راه آرام کردن این رودخانه بزرگ و روشن ساختن و زلال کردن آب آن در یک اقدام سریع و عاجل امکان پذیر نیست. اندیشیدن باین گونه راه حلها که عده‌ای توبه کنند و عده‌ای معامله کنند و بده و بستانی صورت گیرد تا این مشکل بزرگ حل شود عملا به بیراهه رفتن است.

بنده راه حل را در روانه ساختن نهرها و چشمه‌هایی از آب روشن و شیرین به بستر این رودخانه می‌دانم که بتدریج و طی یک فرآیند تدریجی کیفیت آب و وضع رودخانه را تغییر دهد. و نیز اعتقاد دارم که هنوز دیر نشده است و نظام ما آن قدرت را دارد که در صورت تدبیر و در صورت داشتن یک نگاه احترام آمیز و توام با ملاطفت به همه ملت و اقشار آن این مهم را بانجام برساند. بنده تعدادی از این راه حلها را که چون نهرها و چشمه هایی از آب روشن می‌تواند فضای ملی را تحت تأثیر قرار دهد و اوضاع را به سمت بهبود ببرد، بیان می‌کنم:

۱- اعلام مسئولیت پذیری مستقیم دولت در مقابل ملت و مجلس و قوه قضائیه به نوعی که از دولت حمایت‌های غیرمعمول در مقابل کاستی ها و ضعف‌هایش نشود و دولت مستقیما پاسخگوی مشکلاتی باشد که برای کشور ایجاد کرده است. به یقین اگر دولت کارآمد و محق باشد خواهد توانست جواب مردم و مجلس را بدهد و اگر بی کفایت و ناکارآمد بود مجلس و قوه قضائیه در چهارچوب قانون اساسی با او برخورد خواهند کرد.

۲- تدوین قانون شفاف و اعتماد برانگیز برای انتخاباتها به نوعی که اعتماد ملت را به یک رقابت آزاد و منصفانه و بدون خدعه و دخالت قانع سازد‌. این قانون باید شرکت همه ملت را علیرغم تفاوت در آراء و اندیشه‌ها تضمین کند و جلوی دخالت‌های سلیقه‌ای و جناحی دست اندرکاران نظام را در همه سطوح منتفی سازد . مجالس اولیه انقلاب می‌تواند به عنوان الگویی مورد توجه قرار گیرند.

۳- آزادی زندانیان سیاسی و احیاء حیثیت و آبروی آنها. بنده یقین دارم که این اقدام نه به ضعف که به درایت نظام تعبیر خواهد گشت. و نیز آگاهیم که جریان‌های سیاسی منحطی با این راه حل مخالف هستند.

۴- آزادی مطبوعات و رسانه ها و اجازه نشر مجدد روزنامه‌های توقیف شده جزء ضروریات روند بهبود است‌. ترس از آزادی مطبوعات باید از بین برود و تجربیات جهانی در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد‌. گسترش کانال‌های ماهواره‌ای و اهمیت یافتن آنها و تاثیرگذاری قاطع این رسانه که بخوبی ناکافی بودن روش‌های قدیمی و محدودیت صدا و سیما را می‌رساند . پارازیت‌ها و محدودیت‌های اینترنتی می‌تواند برای مدت کوتاهی اثرگذار باشد . تنها راه چاره داشتن رسانه هایی متنوع و آگاه و آزاد در داخل کشور است. آیا زمان آن نرسیده است که با اقدامی شجاعانه و ناشی از اعتماد به متفکران و نیروهای خلاق جامعه، نگاه‌ها را از آنسوی مرزها به شکوفایی خلاقیت سیاسی و فرهنگی و اجتماعی داخلی برگردانیم؟

۵- برسمیت شناختن حقوق مردم برای اجتماعات قانونی و تشکیل احزاب و تشکل ها و پایبندی به اصل ۲۷ قانون اساسی. اقدام در این زمینه که می‌تواند با درایت و همکاری همه علاقمندان به کشور صورت گیرد در طول چند ماه می‌تواند فضایی توام با دوستی و محبت ملی را جایگزین در گیری سازمان بسیج و نیروهای امنیتی با مردم و یا درگیری مردم با مردم نماید.

به بندهای فوق پیشنهادات دیگری نیز می‌توان اضافه کرد. به نظر بنده حتی یک جوی کوچک زلال در این بین می تواند مغتنم باشد. ضرورتی ندارد همه بندها با هم شروع شود. مشاهده عزم در این راه بروشنی افق کمک خواهد کرد. و کلام آخر آنکه همه این پیشنهادات بدون نیاز به توافق نامه و مذاکره و داد و ستدهای سیاسی و از موضع حکمت و تدبیر و خیرخواهی می‌تواند اجرایی شود.

میرحسین موسوی


 نظرات بینندگان:


>>>   “اگر در روز عاشورا صورت گرفته باشد مورد تایید ما نیست” این قسمت نوشته اقای موسوی از همه جالب تره
نمیدونم باید چه کاری میشد تا از نظر ایشان حرمت شکنی حساب شود و اما و اگر هم نداشته باشد
کف و دست و سوف که زدند، هو که کشیدن، … اینها برای بی احترامی در روز عزای شیعیان کم نیست !!!

>>>   وقتی میبینم که برای آزادی و خواست مردم چقدر مرارت و توهین تحمل می کنی قلبم به درد میاد
فقط میگم : میر حسین با تویم حتی اگر بمیریم

>>>   به آقای موسوی بگوئید که گام اوّل این است که صلوات بر محمد و آل محمد (ص) در ابتدای برنامه های تلویزیون ممنوع شود و به جای آن « بــسم الرحمن الرحیم » همانند اوّل بیانیه ایشان گفته شود !!!!!!
مرگ بر ضد ولایت فقیه … مرگ بر منافق

>>>   واقعا خیلی زشت بود که شما فقط توانستید بر این بیانیه ی بی نظر ایرادات بنی اسراییلی مانند غلط املایی را بگیرید.
این را ننوشتم که چاپ کنید (چون جرات بیان نظرات دیگران را در شما نمیبینم) نوشتم که بدانید ملت میدانند

>>>   آقای میر یزید موسوی می گوید من انگلیسی نیستم اما بیانیه اش را ازطریق بی بی سی پخش میکند در حالی که سایت ها و مطبوعات داخلی وابسته و ضد انقلاب در خدمت ایشان و حامیانش هستند . ثانیاً از کی تا حالا حرمت شکنان عاشورا و هتاکان به ولایت و جمهوری اسلامی ، عزاداران امام حسین شده اند . ایشان ای کاش به جای تماشای تلویزیون های غربی ، تصاویر مردم عزادار کتک خورده توسط ایادی خودشان را از سیما می دیدند تا شاید این چرندیات را نمی گفت هر چند که پررو تر از این حرفهاست.

>>>   احسنت به ادب و درایت و بلاغت کلام .انصافا شجاعانه و میهن پرستانه است.
بپذیریم و بپذیریم که میرحسین فقط شخص ایشان نیست بلکه تفکر ایشان است که همگان را شیفته خود ساخته است. زدودن این تفکر ممکن نیست.

>>>   به نام خدا
سایت تابناک ضرر از بی بی سی برای انقلاب بیشتر است. شما مثل بی بی سی میخواهید موزیانه عمل کنید ولی حزب الله بیدار است.
آقای محسن رضایی! اون از برکات قطعنامه۵۹۸!!!! که فکر میکنید چه لطفی به امام کردید! اون از موضع شما بعد از انتخابات! این هم از نامه شما به رهبری! چند بار دیگر قصد نوشاندن جام زهر را به رهبر دارید؟

>>>   کاش می شد در سکوت دشت شب ناله ی غمگین باران را شنید
بعد ، دست قطره ها یش را گرفت تا بها ر آرزوها پر کشید
کاش می شد مثل یک حس لطیف لابه لای آسمان پرنور شد
کاش می شد چا در شب را کشید از نقاب شوم ظلمت دور شد
کاش می شد از میا ن ژاله ها جرعه ای از مهر با نی را چشید
در جواب خوبها جان هدیه داد سختی و نا مهربانی را شنید.
دلتنگی بد نیست، یادگاریست از آنان که دوستشان داریم و دورند
خدایا یاری ام کن اگر روزی جایی چیزی را شکستم دل نباشد

>>>   یک مطلب جالب تو یک وبلاگ نوشته شده خواهشا چاپ کنید
اول: تغییر مخاطب بیانیه
به نظر می‌رسد این‌بار موسوی به جای خطاب قرار دادن حامیان و کسانی که او را در این مسیر همراهی کرده‌اند، این‌بار فقط نظام سیاسی را مخاطب خود می‌داند. این‌جا بازی بزرگان است و مردم را به آن راهی نیست! مهمترین دلیل این امر را هم می‌توان در مشاهده‌ی موج عظیم مردمی که علیه او شکل گرفته است و خیابان‌هایی که مملو از شعار مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی است دریافته است. این‌بار او می‌داند که شعار «ما بی‌شماریم» رنگی ندارد و نمی‌تواند باعث شود تا اکثریت جامعه را نادیده بگیرد.
—————
دوم: سهم‌خواهی علنی
میرحسین موسوی، در این بیانیه علنا مطرح می‌کند که خواهان سهمی از قدرت است. در دو جا از داد و ستد سیاسی و معامله و بده-بستان میان حکومت و جنبش سبز سخن می‌گوید و این ماهیت قدرت طلب و تمامیت خواه او را معلوم‌تر می‌کند. این بار از حق و حقیقت خبری نیست، از قانون خبری نیست، حقوق مرده است و فقط یک بازی کثیف سیاسی باید جریان یابد که با آنها داد و ستد پشت‌پرده کند و رأی مردم به دولت کنونی و «نه» اکثریت به خود را نادیده می‌گیرد.
————
سوم: ندیدن بخشی از واقعیت
آتش زدن‌ها و تخریب‌ها و شعارهای ساختار شکنانه را هم چنان نه می‌بیند ونه می‌شنود. حضور میلیونی مردم را که علیه او شعارهای حسینی و عاشورایی سر داده‌اند، نمی‌بیند و به چند ده هزار حامی روز عاشورا هم‌چنان دل خوش دارد.
———–
چهارم: مسئولیت‌ناپذیری نسبت به عملکرد خود
به وضعیت آشفته‌ی کشور اشاره می‌کند که «چون رودخانه خروشان و عظیمی است که سیلابهای تند و حوادث گوناگون باعث طغیان و گل آلود شدن آن شده است»، اما دلیل این آشفتگی و آلودگی را ذکر نمی‌کند. از «تخریب مشروعیت»، «مسائل اقتصادی» و «قطعنامه‌ها و امتیازخواهی‌های بیشتر را در سطح بین الملل» سخن می‌گوید، بی‌آنکه بحران‌آفرینی خود را دلیل آن بداند. فقط درخواست دارد که شما بحران را بپذیرید.
———
پنجم: نمایندگی کردن از جانب نخبگان، روشنفکران، دانشگاهیان و فعالان
موضع دفاع موسوی، همچون بیانیه‌های پیشین، از نخبگاه و اشراف جامعه است. یادآوری این نکته مهم است که موسوی در تبلیغات انتخاباتی، به دنبال قشر مستضعف بود و از همان ابتدا سعی کرد که جریان کثیر مردم عادی را با خود همراه کند که عدم توفیق بر این موضوع او را به سمت گروه‌های دیگر برد. حتی در بیانیه نهم خود به حمایت از «شیک‌پوش»ها بر می‌آید و معلوم نیست منظورش همان بدحجابی است یا منظور اقشار دیگری از ملت را مد نظر دارد!
——–
ششم. خروج تدریجی از توهم تقلب
با آن‌که موسوی پیش از این بارها تأکید کرده بود که یادمان نرود که دولت کنونی مشروعیت ندارد، این بار یادش رفته است که دولت فعلی مشروعیت ندارد!! نه در راه‌کارهای خود جایی برای این موضوع گذاشته است و نه در شرح وضعیت موجود از آن سخن نمی‌گوید. بدیهی است که مشاهده سیل عظیم مردم در روزهای اخیر بر این موضوع مؤثر بوده است. البته با شناخت اجمالی که از موسوی داریم، حتماً باز هم بر عدم مشروعیت دولت تأکید خواهد کرد.
وبلاگ آذرباد (محمد صالح مفتاح)

>>>   این آدم درست بشو نیست . بگیریدش بندازید تو زندان تا ساکت شه . مطمئن باشید دیر بجنبید مثل منافقین دهه ۶۰ از کشور فرار می کنه.

>>>   اقای موسوی انصاف هم چیز خوبیه
در بیانیه شما غیر مستقیم اشاره شده که یکسری از اعمال ناهنجار که روز عاشورا صورت گرفته کار خود نظام بود مثل اتیش زدن ها و …
خواهشا قبل از حرف زدن بیشتر فکر کنم اگه کار خوشون باشه که اونها رو تو تلویزیون و سایت ها نشون نمیدن بعد هم دورشون خط قرمز بکشن و بگن شناسایی کنید.
یک ایرادی که به صداوسما و بعضی مسئولین واره یکطرفه به قاضی رفتنه- مثلا کتک خوردن پلیس رو نشون میدن ولی برخورد خشن پلیس رو نه
حالا تو هم اینقدر این بیانیه رو یکطرفه نوشتی که از اونور بوم افتادی

>>>   جناب آقای موسوی مظلوم واقع شدند و این درست نیس که این جناح و طرفدارن ایشون ومخالفان دولت با توهین کنندگان اقا اباعبدالله الحسین در یک طرف باشند

>>>   زنده باد میر حسین
از رهبرمون انتظار برخوردی در شان ملت و مخالفان داریم

>>>   با توجه به مواضع و رفتار غیر اصولی آقای موسوی در این ماهها و پس از حوادث اخیر و حضور عاشورائی و میلیونی مردم در صحنه دو راه برای آقای موسوی متصور بود:
۱- ادامه همین مواضع افراطی بدون دیدن حقایق و ادامه همان مسیری که دستگاه های جاسوسی و تبلیغاتی دشمن برایش ترسیم کرده اند و تبدیل به رئیس یک گروه اقلیت و اپوزوسیون ضد نظام هم چون منافقین که قطعا با فرار به خارج بقیه ماموریت را باید از آن جا دنبال کمد.
۲- به خود آمدن و توبه کردن و بازگشت که البته ننگ عواقب اعمال او در این مدت همواره با او خواهد بود. سنگینی گناهش کم تر ولی نه در بین مردم انقلابی جائی خواهد داشت و نه در بین دشمنان و آشوب گران و ضد انقلاب.
اما ظاهرا آقای موسوی چون می بیند هر کدام از این دو پایان عمر سیاسی او در انقلاب و نظام است ، راه سومی را انتخاب کرده اند. انفعال آشکار او در برابر سیل خروشان مردم و قدرت نظام در بیانیه مشهود است، دیگر ادعائی در مورد انتخابات و مشروعیت دولت ندارد، اما می خواهد با قهرمان بازی و مظلوم نمائی بدون آنکه طرفداران خود( اعم از رای دهندگان به خودش و این قشر های آشوب گر) را برای خود حفظ کند و با ارائه راهکار برون رفت از بحران(که خود عاملش بوده و الان آن را با سیل خروشان مردم در حال احتضار می بیندش)و نیز باج خواهی از نظام، در کشور بماند و خود را هم چون رهبر یک حزب و گروه مقتدر وانمود کند و احتمالا آماده برای انتخابات بعدی.
ولی باز با تحلیل غلط و اشتباه و ندیدن واقعیت ها به یکی از همان دو راه قبلی باز خواهد گشت.

>>>   من اطمینان دارم موسوی ذره ای از مواضع خودش عقب نشینی نمیکنه بلکه مصمم تر از قبل بر اونها پافشاری میکنه نکته قابل توجه در این بیانیه این است که موسوی اشاره ای به مقام معظم رهبری ندارد ! و این جای تامل داره
به هر حال رهبر عزیز باید در این مورد زیرکی نشان بدن و زیر بار این خواستها نرن چون او تا به اخر با اشوبگرها خواهد ماند

>>>   رهبر انقلاب خواستند نخبگان نظرشون رو مستقیما اعلام کنند.
خب ظاهرا آقای موسوی هم نظرشون رو گفتند. کجا؟ همین جا که هتک حرمت کنندگان به روز عاشورا رو تایید و مورد حمایت قرار دادند.

>>>   قرار دادن متن کامل نامه در این سایت اجرای بند ۴ بیانیه آقای موسوی است. این یعنی آزادی بیان.

>>>   به‌ قول شما اگر تمام معترضان عامل بیگانه‌ اند پس اسم ایران را عوض کنید به‌ بیگانه‌ آباد. برای قانونی کردن کشتن مردم ، بیگانه‌ و عامل بیگانه‌ اهرمی خوب برایتان هست. میدانم که‌ نظرم منتشر نمیکنید ،اما ندانید که‌ همگان نادانند…..

>>>   اقای موسوی خدا شاهده این متنو خودت تنها نتوشتی یا سومین مغز متفکر جهان هم کنار دستت داشته برات می خونده شما انشا می کردی …… حیف واقعا حیف خانم شما باید نفر اول مغز متفکر جهان میشد … این همه نادونی و کور مغزی اخه تا کی ؟؟؟؟؟؟

>>>   مردم سالاری یعنی به حرف مخالف گوش کردن هر چند در اقلیت باشد. و به شعور انها توهین نکردن.
به امید آن روزی که در ایران هم مثل هند و پاکستان مخالفان هر چند اندک بتوانند نظراتشان را ابراز کنند و مورد هتک حرمت قرار نگیرند.

>>>   سلام.سایت تابناک وابسته به دولت این مشخصه پس انتظاری از شما نداریم حقایق نوشته شود .اگر میر حسن و امسال ایشان برای ایران ضرر داشتند نه امام (رح)ایشان را انتخاب می کردند نه این مردم میلیونی ایران به دولت میگویم شما در این چند سال چکاری برای این ملت انجام دادید جز دروغ

>>>   جناح حاکم بر کشور اگر راست می گوید وبرای مردم ارزش قائل است همان شرایطی را که برای حضور فریب خوردگان فراهم کرده تاآنها را به خیابان بیاورند برای طرفداران جنبش سبز هم فراهم شود (البته بدون ساندیس ) تا ببینند که اکثریت مردم با کدام طرف هستند .
البته بعید میدانم تابناک جرأت انتشار این نظر را داشته باشد .

>>>   ادبیات بکار رفته در بیانیه این آقا دقیقا” نشان میده که فقط ماهواره را نگاه کرده و حتی یکبار تظاهرات عاشورائی مردم حسینی ایران را ندیده .
نکته اینکه خدا از بابا اینقدر بدش میاد که لیاقت نوشتن نام جلاله اش را ازش گرقته و به عینه میبینیم کسی را که خداوند بر دلش مهر بذاره قادر به دیدن واقعیات بدیهی ( مثل تظاهرات میلیونی عاشورا) هم نیست .
مرگ بر منافق و ضد ولایت فقیه .

>>>   موسوی یک فرد نیست یک موج است یک نهضت حق خواهی است یک بغض فروخورده است تلاش برای دفع یک ظلم سی ساله است خلاصه موسوی یک بهانه است مردم دنبال حذف دروغ و سانسور و قتل و جنایت و بدنبال حاکمیت حق و عدل هستند
مرگ بر دروغ و ریا و تزویر مرگ بر دیکتاتوری مرگ بر اتلاف بیت المال

>>>   آقای موسوی این ملت از این بازیها که عروسک گردانش امریکا و انگلیس هست زیاد دیده. وقت آن است که توبه کنید

>>>   جناب آقای موسوی ! چه کسانی دور و بر شمایند ؟ شما وامدار کی هستید ؟ مردم؟؟!! یا بیگانگان ؟! باد در آستینتان دمیده اند ! فرزندم ! بیدار شو ، بیدار شو ! آبی به صورتت بزن ! این مردمند که صداشون تو گوشت می پیچه ! نه هوادارانت!
دفعه آخرت هم باشه بند نوشته شده منافقان رو از جانب خودت برای ما تعیین می کنی ! خود ت چی میگی ؟ بگو شاید بشنویم!

>>>   موسوی یک شخص نیست
یک ایدولوژی است
تا پای جان از اسلام از آزادی از کرامت انسان دفاع می کنیم
از سرکوب نمی ترسیم
از طالبانیسم نمی ترسیم

>>>   بابا این آدم بی سواد رو ول کنید بگذارید تو توهمات خودش باشه و این جمعیت چند نفری را جمعیت عظیم جنبش سبز ببیند و جنایات کثیف این جمعیت را از طرف نظام
راستی آقای موسوی جزء کدام دسته از هوادارانش در روز عاشورا است: وهابیون، بهائیون، منافقین، نهضت آزادی

>>>   در پاسخ به نظری که تابناک را بی بی سی خطاب کرده و آقای رضائی را به نوعی متهم کرده که با قطعنامه ۵۹۸ به امام خیانت کرده باید بگویم که کنار گود نشستن و اظهار نظر کردن هنر نیست کاملا مشخص است که ایشان اطلاعی از وضعیت جبهه وجنگ نداشته و کاملا کنار گود بوده اند .

>>>   سالام به همگی .
زاستش فکر میکنم بعضی از هموطنانهیچ علاقه ی به وحدت ندارند.
خوب فقط میتونم بگم که اینده ی این کشور (نه نظام)جز سقوط و فروپاشی و محو اسم ایران هیچ چیز نیست.
اگه باور ندارید نیازی به ماشین زمان نیست.
کتب تاریخی کافی هستند.

>>>   ببینید این یک حساب ۴=۲*۲ است
این آقا به جمع منافقان آشوب طلب روز عاشورا که مراسم عزای ما را در معرض تمسخر بیگانگان قرار دادند،عزاداران حسینی میخواند

>>>   صدا و سیما اینقدر کف و دست زدن مردم رو در روز عاشورا بزرگ کرد که مردم یادشون بره که در روز عاشورا چند نفر از مردم رو کشتن، زیر کردن، از پل پرت کردن. ولی ما احمق نیستیم و همه این کشتن ها و زندان کردن ها یادمون می مونه تا روزی جبران کنیم.
ما بی شماریم

>>>   موسوی بااین بیانیه ماهیت غفلت زدگی و وادگی و وابسته بودن خود و همپالگیهایش به اسرائل و امریکا … را ثابت کرده است
لذا این فریاد ملت حزبالله است که می گوید
موسوی لیسانسه توهم برو فرانسه.

>>>   چگونه است که در زمان انقلاب ، وقتی در روز عاشورا مردم دست به اعتراض می زدند توهین به امام حسین نبود ولی این بار توهین شده؟؟؟

>>>   متاسفانه معلوم نیست این قشر به ظاهر روشنفکر چرا فکر می کنند با سفسطه گری می توانند اشتباهات خود را توجیه عقلانی کنند مردم آگاه تر از این حرفها هستند همانهایی که از روز اول به میر حسین وکروبی نه گفتند از همان روز تشخیص دادند که اینها راه انقلاب را نمی پیمایند و انتساب خود به امام صرفا برای ظاهر سازی وفریب مردم است آقایان بهتر است بیدار شوید ملت بیدار است فکری به حال خودتان کنید که دیگر معلوم الحال شدید.

>>>   فکر میکنم به صلاح ایران عزیز باشد که در این موقعیت ، به هر طریق ممکن آرامش را به جامعه بازگرداند . بهر حال صحبت های آقای میرحسین جای تعمق دارد . صلاح خویش خسروان دانند

>>>   سلام
من طرفدار این آقا (؟) نیستم که بخواید بگید چون از طرفداراش بود گفت!
فقط باید بگم که شما این بیانیه رو بدون سانسور زدید!
دست شما درد نکنه، ولی اگر قرار بود نقد و تحلیل از ما باشه بهتر نبود اون متن اولشو توی یه گزارش دیگه نقل می کردین!

>>>   از مسلمونای عزیز میخوام که همینجوری کسی رو منافق خطاب نکنند چون باید بگم این کار از نظر شرعی گناه محسوب میشه. یه کمی تقوا پیشه کردن هم بد نیست. اون دنیا چه جوری میخواید جواب بدید

>>>   تخریب مشروعیت؟
آقای موسوی به نظرم باید نمره عینکتون رو عوض کنی….
چون ظاهرا حضور میلیونی مردم در روز چهارشنبه رو ندیدی…
برات متاسفم…

>>>   انهایی که در روز عاشورا بر پیکر مطهر امام حسین با اسبها تاختند همانهایی هستند که در همین روز مردم را زیر چرخهای ماشین له کردند . حال شما یزید زمان را جستجو کنید!

>>>   تمثیل زیبایی بودشبیه کردن موقعیت فعلی کشوررابه رودخانه گل آلود والبته قشنگتر ازآن راه حل مشکل و روانه ساختن نهرهای زلال به این رودخانه

>>>   مرتیکه هنوز نفهمیده بی بی سی با صحنه سازی گولش زده. صحنه تصادف ماشین انتظامی با مردم کاملا ساختگی است. شما که ترفندهای رایانه ای را بلد نیستید حرف مفت نزنید. به نظر من هم باید موسوی اعدام شود تا جنبش سبز متوجه شود با انقلاب اسلامی نمیشود شوخی کرد.

>>>   با سلام به جناب آقای میر حسین موسوی
از بیانیه بموقع و مدبرانه و مشکل گشایی که اعلام کردید ممنون
بنده حقیر بعنوان یک بنده خدایی که ظلمها و ستمهایی که توسط دولت خدمتگذار آقای احمدی نژاد به این مردم داره میشه را میبینم ولی متاسفانه بدلیل اینکه ایشان خود یک ….. می باشد دارد خون شهدا و زحمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را که با هدف آزادی در چهارچوب انقلاب اسلامی بالخصوص کشوری سبز و آباد را در پناه خداوند متعال و ائمه اطهارش پایه گذاری کردند را به باد فنامیدهند.
مطمئن باشید ایرانیان فهیم همه میدانند شما دلسوز این خاک و این مردم هستید و تا آخرین قطره خونشان هم شما را حمایت می کنند.
فقط تنها راه حل خروج سریع از این بحران بوجود آمده بر کناری بی قید و شر ط جناب آقای احمدی نژاد است که بنظر من بهترین روش این است از طریق مقام معظم رهبری صورت پذیرد تا …………….
و تمام مشکلات معشیتی و اقتصادی مردم که در این چند سال اخیر در دولت نهم و دهم بر مردم اعمال شده است برطرف شود .
به امید روزی که تمامی مردم ما همدل و سر سبز و سر زنده و آزاد باشند و در پناه حق و ائمه اطهار بتوانند اسلامی واقعی را که پیامبر بزگوارمان حضرت محمد(ص) آنرا گسترش داده را تبلیغ کنند.

>>>   بیانیه ایشان کاملا شفافه اما اگر بعضی ها می خواهند از آن استفاده ی سوء بکنن،از سخنان هر کسی هم می شود این کارو کرد.
تا حالا نشده شما در روز عاشورا بخندید و یا کف بزنید؟؟؟؟
اگر نشده چیزی جز دروغ نیست.
در راهپیماییه روز ۴شنبه وقتی فتنه گران را گوسفند و بزغاله خواندند مردم کف زدن آیا این حرمت شکستن نبوده در روز ۳ امام مظلوممان؟؟؟؟؟

>>>   مشخص آقای موسوی طرفدارانت چقدر عشق دین دارند!!!
هم از قیافه هاشون و هم از شعارها و تفکراتشون که می گفتند ما دین نمی خواهیم، عقده ی خودنمایی دارند
فهمیدیم واقعا معنی عزادار هم چیه!!!! خوب خودمون بیرون بودیم دیدیم، انقدر آخرت خودتون رو خراب نکنید

>>>   نمی دونم پرستاری این بابا رو کی به عهده داره چرا قرصهاشو درست نمیده (هذا توهم عظیم)

>>>   برای شما متاسفم که بیشتر نظرات مخالفین موسوی را روی سایت گذاشتید. برای همه روشنه که حداقل ۷۰ درصد از قشر تحصیل کرده و آنهایی که با اینترنت درارتباطند، مخالف احمدی نژاد و موافق موسوی اند. پخش نظرات گزینشی رو خاتمه بدید بهتره. اگه همه نظرات رو بدون کم وکاست پخش میکردید این می شد یه چیزی. ولی……..

>>>   آقای موسوی رودست خوردی مردم طرفدار ولایت هستند مثل اینکه حسابی چشمت را روی ان تکه از صحبتهای بیگانگان که من را از شما برگرداند بسته اید که میگویند مردم حکومت دینی نمیخواهند !!!!!
از خدا بترس بترس از خشم ملت اگر میتوانی به رقاصه های طرفدارت بگو که برای آنها چیزی نداری !!!!
بگو مهدی هاشمی را برای محاکمه بر میگردانی !!!!!
بگو منتظری را امام طرد کرد وتو طرفدار آن امام هستی !
بگو ۳۰۰۰۰۰۰۰۰تومان ۸ سال پیش را از کروبی پس میگیری!
بگو ایت ا… خامنه ای منتخب امام بود وتو طرفدار آن امام هستی!
چون نمیگویی ودچار توهم شده ای پس دروغگو وخائن هستی وما تورا نمیخواهیم

>>>   عجب و عجب به این بشر
هر چند خود موسوی بلد نیست اینطوری نامه بنویسه و نامه رو کسی براش نوشته… ولی باز خیلی جالبه که با کمال پرویی ایده و نظر میده برا برون رفت از مشکل… واقعا سفیهانست تفکر ایشون که فکر میکنه مردم نمیفهمند. و با فرافکنی کردن میخواد حوادث روز عاشورا و اقدامات نفاق گونه خودش رو ماست مالی کنه…
کور خوندی حسین موسوی

>>>   جناب حضرت موسوی
۱- مطمئن باشید به شما افتخار شهادت را نمی دهند دل خودت را خوش نکن.
۲- قطعا محمد رضا شاه هم نه آمریکایی و نه انگلیسی و نه اسرائیلی بود و شما هم مطمئن باشید حداقل این سه کشور شما را به زور یاری می کنند حتی اگر نخواهید
۳- به نظر شما آیا آن کسی که شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه را می دهد هیچ ابایی از پاره کردن عکس امام دارند شما نمی توانید بگویید که آنها که عکس آقای خامنه ای را پاره کردند و زیر پا گذاشتند را ندیدید درست است آقای خامنه ای پیغمبر نیست ولی کسی که این کار را بکند پاره کردن عکس امام هم برایش مهم نیست تو راحت می گوییی “حرمت شکنی اگر در روز عاشورا صورت گرفته باشد مورد تایید ما نیست”
جناب موسوی این دعوا را تو شروع کردی یا طرف مقابل نمی دانم ولی مطمئن هستم که این دعوای داخلی را تو به بیرون کشاندی و وضع را به اینجا رساندی حالا پیش خودت هم شاید افتخار کنی

>>>   آقای موسوی اون روز اول مناظره با آقای احمدی نژاد اومدین وگفتین “من نگران کشورم هستم ،من نگران ملتم هستم”
حال الان معنی نگرانی را فهمیدیم!!!!
اینگونه نگران کشور هستین که با عاشوبگریها واغتشاشاتتان اجازه میدهید حتی به مقدسات کشورتان به راحتی توهین وبی حرمتی شود!!!
واقعا جای تاسف دارد ،خدا شمارا به راه راست هدایت کند
از راه راست منحرف شده اید و خودتان هم خبر ندارید!!

>>>   من خود در جریان بودم ابتدا اغتشاشات گران شروع کردند و بعد حزب اللهی ها از دانشگاه و از مداحی حاج سعید حدادیان برای مقابله ، مداحی را رها نمودند و وارد مقابله با شورشیان ضد انقلاب شدندسخن موسوی دروغ کامل است از این گذشته مگر سایتهای بیگانه دعوت نکرده بودند آیا آنان برای سینه زنی دعوت کرده بودند؟

>>>   آقای میر حسین اگرما میدانستیم شما به کدام قانون اساسی معتقد هستی خوب بود .نه تو ونه خاتمی ونه کروبی لایق داشتن پست در مملکت امام زمان نیستید.خجالت بکشید و فحاشان روز عاشورا را عزادار ندانید.خود را به نادانی نزنید………….

>>>   یکی نیست به میر یزید موسوی بگوید که وقتی اصل ولایت فقیه را قبول ندارد چرا از جملات امام استفاده می کند !؟! باید بداند که این حق را ندارد .

>>>   فقط خندیدم این یار رو خیلی وعضعش خرابه از توهم گذشته این بابا توی کماست

>>>   یک نکته جالب در بیانیه : خواهش مکرر و التماس گونه برای وارد کردن یک جوی زلال به جریان قدرت (حتما منظورشان خود و دوستانشان ) .
بابا مردم شما را نمیخواهند اینو باید به چه زبونی بگن؟؟؟

>>>   چرا اینقدر سینه چاک میکنید و اینقدر تهمت به یکدیگر .مگر مسلمان نیستید.راه تشخیص خیل هواداران دادن مجوز راهپیمایست تا معلوم شود اکثریت با کیست عقلچنین حکم میکند

>>>   هیچکس قصد اهانت به امام حسین نداشته این دخالت مامورین بوده که سبب هیاهو وبعضا حرکات نامناسب شدند وصداوسیمای دولتی پیراهن عثمان درست کردند وازاحساسات مذهبی مردم سوئ استفاده کردند .کوشا

>>>   خوشبختانه روز به روز از طرفداران میر حسین کاسته میشود به خاطر کارهای زشت ووحشیگری هایی که در گردهمایی هاشون داشتند اتش زدن و شکاندن و پاره کردن و چاقو زدن کار ادمهای درست نیست برای این تعداد قلیل که بیانیه لازم نیست کار شما را ماهواره وکشورهای بیگانه هم انجام میدهند.


 

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

 • گروه اینترنتی خبرینه
 • ۴
 • 1,714
 • ۱۵ دی ۸۸
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
 1. مسلم :
  ۱۰ اسفند ۹۰

  کروبی یک جنایت کار است ریگی هم یک جنایت کار بود اما ریگی اعدام شد وسران فتنه زندان خانگی مردم نگران هستند

 2. اکبر :
  ۱۰ اسفند ۹۰

  فرق ریگی وسران فتنه چیست

 3. age mimord man raht mishodam
  chon dele aghamoo vaghan khon kard

  fagfhad umade bood ba dr kal kal kone
  age narahati in shomarame
  boroo shekayat kon
  ta akharesh hastam
  ۰۹۳۶—-۵۴۸

 4. زنده باد اقای موسوی که شجاعانه دست دروغگویان را رونمودندوادامه راه فقط با شعور امکان داردالبته بر کسانیکه شستشوی مغزی داده شده اند نباید خرده گرفت بندگان خدادر توهم توطیه اسراییل وامریکاچنان غرق اندکه روز روشن را رها کرده ودر توهم شب تاراسیرند.مرگ بر دروغ .مرگ بر سفسطه بازی.