بیماری «رضا داودنژاد» ربطی به رژیم لاغری او ندارد

رضا داوودنژاد بازیگر سینما و تلویزیون در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان لاله بستری و در انتظار کبد پیوندی از شیراز است. وی که جمعه هفته گذشته در برنامه زنده رود شبکه اصفهان حضور یافته بود در مورد رژیم لاغری اش اشاره کرد دو سال پیش ۱۸۷ کیلوگرم وزن داشته که با گرفتن رژیم لاغری و تحمل سختی زیاد در طی دو سال ۹۴ کیلو از وزن خود را کاهش داده است. وی همچنین تأکید کرد که از هیچ گونه قرص و دارو و یا عمل جراحی برای لاغری استفاده نکرده است. او در آن برنامه بسیار سرحال و خندان حاضر بود و بارها با مجری و مهمانان برنامه شوخی می کرد اما چند روز بعد از خبر بستری شدن وی در رسانه ها منتشر شد.
فرخ‌زادی سرپرستار بخش جراحی عمومی بیمارستان لاله گفت: هم اکنون بیلی روبین خونش در حال بالا و پایین رفتن است به همین دلیل تحت مراقبت‌های ویژه در بخش آی‌سی‌یو قرار دارد. وی افزود: هم اکنون مدارک پزشکی این بازیگر سینما برای پیوند کبد به شیراز ارسال شده‌است. زیرا شیراز یکی از منابع پیوند کبد را در ایران دارد.

پزشک رژیم درمانی «رضا داودنژاد» گفت: بیماری ایشان ربطی به گرفتن رژیم‌های لاغری ندارد

حمد طالب‌پورگفت: مشکل الان آقای داودنژاد هیچ ربطی به رژیم‌های لاغری ایشان ندارد. از لحاظ اخلاق پزشکی و حرفه‌ای هم من نمی‌توانم موارد خصوصی بیماران خود را به دیگران اعلام کنم.

وی ادامه داد: ایشان حدود ۸ سال پیش عملی روی دستگاه گوارش خود داشتند که خوردن را محدود می‌کرد. به تدریج هم لاغر شدند اما اخیرا و حدود دو ماه پیش به دلیل دیگری و مشکلی که برایشان پیش آمد دچار نارسایی حاد کبد شدند.

طالب‌پور تصریح کرد: این نارسایی دو حالت دارد، یا ممکن است خوب بشوند و همه چیز به حالت عادی برگردد و یا ممکن است این اتفاق نیافتد که کار را به پیوند کبد می‌رساند. جریان لاغری ایشان در ۸ سال اخیر ادامه داشته و طی سال‌های اخیر بیشتر مشهود شده است.

وی درباره وضعیت بیماری داودنژاد نیز توضیح داد: حدود ۱۰ درصد امکان عدم بازگشت بیمار وجود دارد، ولی آنزیم‌های امروز ایشان نشان داده که حالشان بهتر شده است و اگر روند درمانی همین‌طور پیش برود نیازی به پیوند کبد نخواهند داشت.

وی در پایان گفت: پروسه بیماری داودنژاد هیچ ربطی به عمل ایشان و لاغری که انجام گرفته ندارد.

خبرگزاری فارس: بیماری «رضا داودنژاد» ربطی به رژیم لاغری او ندارد

برای سلامتی اش دعا کنیم

چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱