بینندگان برنامه هفت، یک مشت گاو و گوسفند!

خبرینه- این صحنه رو تصور کنید: چند ساعت منتظر شروع یه سخنرانی ایستادید. چون جا نیست مجبور بودید سر پا بایستید و پاها و کمرتون به شدت درد گرفته. بعد از چند ساعت سخنران میاد و شروع به حرف زدن می کنه ولی بعد از جمله چهارم پنجم یه دفه می بینید سخنران بدون کامل کردن جمله اش راه میفته و میره. مسئولین برگزاری هم شروع می کنن به جمع کردن وسایل و همه هاج و واج که چی شد یدفه؟؟!سخنرانی که تازه شروع شد یهوو چی شد همه رفتند؟!

یا فرض کنید عروسی دعوت شدید. رفتید تو تالار و ملت در حال بزن و بکوب یدفه در عرض چند ثانیه مراسم قطع میشه و همه میرن خونه هاشون. و شما گیج و منگ از خودتون می پرسید که اینا هنوز شام هم ندادن یدفه چی شد همه پاشدن رفتن؟!

دیشب موقع پخش برنامه هفت دقیقا همچین حالاتی برای بییندگان برنامه اتفاق افتاد. چند دقیقه به ساعت ۲ نیمه شب فریدون جیرانی اعلام کرد که بخش بعدی برنامه صحبت کلی درباره جشنواره با حضور فراستی و قادری خواهد بود. بعد ازون میان برنامه ای پخش شد و همه منتظر بودیم بخش بعدی برنامه رو ببینیم که یهو برنامه گزارش ورزشی وسط برنامه پخش شد!!

من اول فکر کردم آنونس پخش مسابقه فوتبالیه که قراره چند روز دیگه پخش بشه ولی دیدم نخیر دو تیم آرسنال و آستون ویلا اومدن به میدان و بازی شروع شد! البته فوتبال با تاخیر بود نه زنده.چه فوتبال مهمی هم بوده!

تازه دوزاریم افتاد که باز قضیه همیشگی پخش شبکه ۳ اتفاق افتاده. قبلا چندباری تو برنامه نود دیده بودیم که این اتفاق افتاده بود و حالا نوبت به هفت رسیده بود. مسئولین همیشه در صحنه پخش شبکه ۳ در اقدامی خودجوش! برنامه هفت رو قطع و برنامه دیگه ای بجای اون پخش کردن. و دلیل این کار هم تموم شدن وقت برنامه بوده.

هیچ مشکلی نیست ما می فهمیم که هربرنامه زمان بندی داره و باید طبق اون کنداکتور پخش تنظیم بشه ولی اولا این زمان بندی رو به تهیه کنندگان اون برنامه اعلام کنید و اونا درجریان باشن که دقیقا چقدر وقت دارن و ثانیا حالا بفرض مثل این مورد اونا نمی دونستن که وقتشون تموم شده، خیلی خب مثل بچه آدم بهشون میگید آقا وقتتون تموم شده سریع خداحافظی کنید و تمام. نه اینکه بدون خداحافظی و بدون تیتراژ یدفه آنتن رو از برنامه بگیرید. بلا نسبت مردمی که پای اون برنامه نشستن یه مشت گاو و گوسفند نیستن که انقدر راحت به شعورشون توهین می کنید.

۲۹ بهمن ۱۳۹۰