بی‌بی‌سی هم حق را به علی مظاهری داد

علی مظاهری بوکسور وزن ۹۱- کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف “خوزه لاردوت گومز” بوکسور تیم ملی کوبا رفت که در راند اول با نتیجه ۶ بر ۴ حریف خود را شکست داد ولی در راند دوم داوران برای جلوگیری از شکست احتمالی حریف کوبایی دو اخطار پیاپی به پرچم دار کشورمان دادند و بلافاصله اخطار سوم را بدون سه بار تذکر نشان دادند تا به راحتی شکست برای مظاهری رقم بخورد.

گزارشگران مسابقه بوکس ‘علی مظاهری’ و ‘خوزه گومز’ کوبایی در شبکه ۳ تلویزیون ‘بی بی سی’ پس از سه اخطاره شدن بوکسور کشورمان، چندین بار از این کار داور ابراز تعجب و شگفتی کردند.

یکی از گزارشگران زنده این مسابقه در ‘بی بی سی’ گفت: اقدام داور در محروم کردن مظاهری از ادامه مسابقه، عجیب و غیرمنصفانه بود.

‘ریچی وودهال’ اظهارداشت: داوری این مسابقه مشکل داشت و این میزان از سخت گیری در دادن اخطار منصفانه و منطقی به نظر نمی رسید.

بوکسور‌های آمریکایی، ونزوئلا و کلمبیا در کنار جایگاه خبرنگاران حضور  داشتند و مسابقات را تماشا می‌کردند. آنها پس از اینکه داور علی مظاهری را  بازنده این دیدار اعلام کرد به نحوه قضاوت داور اعتراض کردند. نکته جالب  توجه اینکه ماموران ارتش انگلیس در سالن مسابقات حضور داشتند و از نزدیک  مبارزات را نگاه می‌کردند.

پس از اینکه داور مسابقه نتیجه بازی را به سود بوکسور کوبایی اعلام کرد  برای چند دقیقه جو سالن مسابقات به هم خورد و تماشاچیان به نحوه قضاوت داور  اعتراض شدید کرده و خواستار ادامه بازی شدند.

علی مظاهری بوکسور وزن منهای ۹۱ کیلوگرم ایران چهارشنبه شب و در راند دوم مبارزه با حریف کوبایی ناگهان با سه اخطار پی در پی داور مواجه و بازنده اعلام شد.

مظاهری پس از دست دادن با مربیان کوبایی به نشانه اعتراض رینگ را ترک کرد و حاضر نشد در مراسم پایانی معرفی رسمی پیروز این مبارزه توسط داور شرکت کند.

یک نظر برای "بی‌بی‌سی هم حق را به علی مظاهری داد" ارسال شده
  1. سهیل گفت:

    اینطوری نمیشه، پرچمدارای ما باید از این به بعد طور هر رشته ورزشی طوری عمل کنندکه حرف واسه گفتنه حریف و طرفداراشون باقی نزارن،
    حالا فکرشو بکنید، علی مظاهری تو همون راند اول حرفشو ناک اوت می کرد چی میـــــــشد!!!!!!!

نظرات بسته شده است.