محصولات دانلودی

تأکید مجدد آمانو بر پایبندی ایران به برجام

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین، آمانو امروز دوشنبه در گزارشی به نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به منظور بررسی برنامه اتمی ایران در وین گفت: «تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و قطعنامه‌‌های مربوطه، ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.»

آمانو در این رپرتاژ افزود: «همان طور که قبلا هم اعلام کردم ایران به تعهدات خود در زمینه فعالیت‌‌های هسته‌ای خود در خصوص تأیید و نظارت در پرتو قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد ۲۲۳۱ (۲۰۱۵)، تحت طرح جامع اقدام مشترک (برجام) عمل کرده است.»

وی اضافه نمود: «در این رپرتاژ نیز خلاصه‌ای از تأیید و نظارت بر فعالیت‌هایی که آژانس تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و قطعنامه‌‌های مربوط آن را انجام داده، اشاره شده است. این فعالیت‌‌ها مطابق با شیوه‌‌های استاندارد پادمان آژانس است. این رپرتاژ شامل حقایق عینی و واقعی و نیز اطلاعات مربوطه است که آژانس می‌‌تواند با کشورهای عضو به اشتراک بگذارد.»

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: «ما در مراحل اولیه فرایندی هستیم که نیاز به توجه مداوم و دقیق از همه طرف‌‌ها دارد. همه طرف‌‌ها تلاش کردند تا اجرایی کردن این فرایند ممکن شود. در ماه‌‌ها و سال‌‌های آینده نیز ما به یک تعهد قوی از همه طرف‌‌ها برای اجرایی پایدار نیازمند خواهیم بود.»

آمانو افزود: «فعالیت‌‌های پروتکل الحاقی تحت موافقتنامه پادمان که به صورت موقت برای ایران اعمال شده است، ادامه دارد. از زمان آخرین رپرتاژ من، آژانس دسترسی کامل به سایت‌‌ها و مکان‌‌های دیگر در ایران تحت پروتکل الحاقی داشته است.»

ایران و کشورهای گروه ۱+۵ پس از ماه ‌ها گفت‌وگو در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۴ بر سر برنامه اتمی ایران به توافق رسیدند؛ توافقی که از تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۴ اجرایی شد.

براساس برجام تحریم‌‌های مربوط به برنامه اتمی ایران لغو شد و در عوض تهران محدودیت‌هایی را در زمینه برنامه اتمی خود پذیرفت.

برگرفته شده از:پرس تی وی

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۶ June 2016 | 8:48 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما