در پی پذیرفتن تابعیت ایتالیایی از سوی رحمان رضایی،

دبیر کل فدراسیون فوتبال بیان دلایل این تصمیم را از سوی رضایی خواستار شد
پذیرفتن تابعیت ایتالیایی از سوی رحمان رضایی این روزها به یکی از بحث‌های اصلی ورزش کشور تبدیل شده و نظرات مختلفی درباره‌ی تصمیم مدافع ایرانی تیم مسینا مطرح می‌شود. دبیر کل فدراسیون فوتبال در واکنش به این مساله بیان دلایل آتخاذ این تصمیم را از سوی رضایی خواستار شد.
محمدرضا پهلوان اظهار کرد: این که یک بازیکن می‌تواند چنین کاری انجام دهد یا خیر را باید بخش‌های حقوقی نظر دهند اما، بر اساس گفته‌ی کارشناس حقوقی رضایی تابعیت مضاعف گرفته و مشکلی برای بازی در تیم ملی ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تحلیل‌های غیر واقعی غرب در مورد ایران تصمیم رضایی تا چه میزان درست بوده است، گفت: باید دلایل او را بشنویم و ببینیم که با چه انگیزه و نیتی این کار را کرده و چه دلیلی برای پذیرفتن تابعیت ایتالیایی داشته است. ما هنوز این دلایل را نشنیده‌ایم. 


پهلوان در ادامه‌ی گفت‌وگوی خود از ارسال نامه‌ی رسمی فدراسیون فوتبال اوکراین مبنی بر لغو دیدار دهم اسفند با ایران خبر داد و افزود: به طور حتم این دیدار برگزار نخواهد شد اما، فدراسیون فوتبال در تلاش است تا یک دیدار دوستانه با تیمی قدرتمند را در این روز برای تیم ملی تدارک ببیند.

وی درباره‌ی تورنمنت قطر و حضور تیم ملی جوانان در این رقابت گفت: تورنمنت با کیفیتی بود و تیم ملی نیز نتایج نسبی کسب کرد و در مجموع عملکرد خوبی داشت اما، کمیته‌ی جوانان با بررسی جدی، گزارشی با توجه به حضور ایران در این مسابقات و تیم‌های حاضر ارایه خواهد کرد.

پهلوان ادامه داد: برای حضور تیم‌های پایه در تورنمنت‌های مختلف دعوت نامه‌های زیادی برای ما ارسال می‌شود که کمیته‌ی جوانان بر اساس قدرت تیم‌های این مسابقات شرایط حضور تیم ملی را بررسی می‌کند. ضمن آن که پیشنهادی برای برگزاری مسابقاتی در رده‌های پایه در اصفهان ارایه شده که بر روی کار بر روی آن هستیم.