تاثیر روابط آزاد جنسی بر گرایش جوانان به ازدواج وخیانتهای زناشویی

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرگزاری مهر، مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی، اولویت‌های پشتیبانی از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی حوزه‌های ورزش و جوانان را اعلام کرد.

طبق شرح وظایف و سیاست های مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی در راستای پشتیبانی از فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی و اقتصادی بودن یافته‌های علمی پژوهشی، هر ساله عناوین اولویت های مرتبط با ورزش و جوانان، با توجه به نیازسنجی‌های انجام شده اعلام می‌شود که برای سال ۱۳۹۵ نیز این اعلام صورت گرفته است.

براساس این گزارش در حوزه جوانان حدود ۲۱۶ عنوان در ۱۶ سرفصل: آموزش و پژوهش، اخلاق و تربیت، ازدواج و طلاق، اشتغال و مهارت‌آموزی، اوقات فراغت؛ مصرف و سبک زندگی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، جرایم و آسیب‌های اجتماعی، جمعیت و مهاجرت، حقوق و مسئولیتها؛مشارکت‌ اجتماعی و سیاسی، خانواده و روابط نسلی، خلاقیت و ابتکار، سیاستگذاری؛ برنامه‌ریزی و تأمین رفاه، سلامت، فضای مجازی؛ رسانه و ارتباطات، مسکن و هویت، تدوین و اعلام شده است.

بررسی دلایل خیانتهای زناشویی در بین زوجین جوان، تأثیر روابط قبل از ازدواج بر پایداری زندگی زناشویی، بررسی دلایل گرایش به زندگی مجردی در بین جوانان و پیامدهای آن، بررسی تأثیر روابط آزاد جنسی قبل از ازدواج در میزان گرایش به ازدواج در بین جوانان و بررسی عوامل موثر بر نگرش و گرایش جوانان به ارتباط با جنس مخالف از جمله عناوین پژوهشی پیشنهادی است.

دانشجویان و سایر علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به سایت مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی کلید واژه پایان‌نامه‌ها، به آدرس www.csrs.msy.gov.ir مراجعه کنند.

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ February 2016 | 2:31 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.