تاثیر هم دردی والدین بر رفتار کودکان

والدین باید با دوستان فرزند خود رابطه صمیمانه برقراری کنند و آن‌ها را بیش‌تر در محیط خانه بپذیرند تا نظارتی بر آن‌ها داشته باشند که کودک خود احساس دوری و جدایی از والدین نکند.

والدین باید فهرستی از آرزوهای کودکشان را با کمک خود آن‌ها تهیه کنند که کودک بداند به او توجهی می‌‌شود، والدین در پی رفع نیازهای کودک هستند و آرزوهایش برای آن‌ها ارزشمند است.

وی با اشاره به این که برخی از کودکان ناآرام از والدین خود حرف شنوی ندارد، عنوان کرد: وقتی کودک عصبانی و ناآرام است والدین می‌‌توانند با او هم دردی کنند و به حرف‌‌های او گوش دهند، احساسات کودک را درک نمایند و راه‌‌های کنترل خشم را به او بیاموزند.

اسماعیلی بیان کرد: زمانی که کودک احساس خوبی نداشته باشد رفتار مناسبی نیز نخواهد داشت والدین باید تا آن جا که می‌‌تواند از توجه به افکار و احساسات کودک خود، خودداری کند.

این روانشناس در پایان تأکید کرد: والدین باید زمان بیشتری را صرف گفتمان با فرزندان خود کرده و وقت بیشتری برای کودک خود بگذارند و در عین حال نگذارند او متوجه خشم نگرانی، ترس در آن‌ها شود و یا به نقطه ضعف او پی ببرند.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۶ February 2016 | 11:25 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.