تارت بادام و گلابی

تارت بادام و گلابی

مواد لازم خمیر تارت :

آرد ۱۰۰گرم
پودر بادام ۲۵ گرم
کره ۶۰ گرم
آب ۳ قاشق سوپ خوری

مواد لازم وسط تارت :

گلابی ( به صورت کمپوت ) ۴۰۰ گرم
کره ۵۰ گرم
پودر قند ۵۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
پودر بادام ۱۰۰ گرم
پودر کاکائو ۲ قاشق سوپخوری

مواد لازم سس شکلات :

پودر قند ۵۰ گرم
عسل ۳ قاشق سوپخوری
آب ۱۰۰ میلی لیتر
شکلات قهوه ای ۱۷۵ گرم
کره ۲ قاشق سوپخوری یا ۲۵ گرم

طرز تهیه خمیر تارت :

یک قالب گرد با قطر ۲۰ سانتیمتر را چرب کنید. آنگاه آرد را در یک کاسه الک کرده و با پودر بادام ( هر قاشق سوپ خوری پودر بادام ، ۵ گرم می باشد ) مخلوط کنید. سپس با نوک انگشتان کره را با آرد مخلوط کنید تا آرد به صورت گلوله گلوله در آید.

اکنون به حد کافی آب اضافه کنید تا خمیر نرمی به دست آید. بعد از آماده شدن خمیر، آن را به مدت ۱۰ دقیقه داخل یک کیسه پلاستیکی در فریزر بگذارید.

خمیر را در کف ظرف تارت پهن کنید و با چنگال آن را سوراخ کرده و در یخچال بگذارید. این خمیر باید تا زمانی که مواد داخل آن آماده می شود، در جای سرد بماند.

طرز تهیه مواد وسط تارت :

گلابی های کمپوت شده را در صافی ریخته تا آب اضافی آنها گرفته شود.

کره و پودرقند را با همزن برقی هم بزنید تا پوک شود. بعد تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید. سپس پودر کاکائو و پودر بادام را اضافه کنید. بعد از این که مواد داخل تارت آماده شد، روی خمیر پهن شده در قالب بریزید و گلابی ها را روی آن بچینید. سپس در فر۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید تا مواد داخل تارت نیز پف کند. پس از سرد شدن، پودر قند را روی آن بپاشید.

طرز تهیه سس شکلات :

پودر قند را با عسل و آب در ظرفی فلزی مخلوط کرده و روی حرارت ملایم هم بزنید تا پودر قند حل شود. آن گاه به مدت ۱ دقیقه بجوشانید و سپس از روی حرارت بردارید. حالا شکلات و کره را اضافه کرده و هم بزنید تا شکلات ذوب شود. این سس را همراه با تارت سرو کنید.