تاریک دره، پیست اسکی الوند همدان

پیست اسکی الوند یا تاریک دره در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه در شهر همدان و در دامنه‌ ‌های کوه‌ ‌های الوند قرار گرفته‌ و سومین پیست مطرح کشور است …

پیست اسکی الوند یا تاریک دره در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه در شهر همدان و در دامنه‌ ‌های کوه‌ ‌های الوند قرار گرفته‌ و سومین پیست مطرح کشور است که پس از پیست ‌های شمشک و دیزین به عنوان منحصر به فردترین پیست اسکی در تمام کشور مطرح است.

تاریک دره، پیست اسکی الوند همدان

این پیست با یک هزار و ۶۰۰ متر طول قابلیت برگزاری مسابقات اسکی روی چمن و برف را در تمام فصول سال دارد و تله سیژ این مجموعه با ۱۰۰ صندلی و یک هزار و ۶۰۰ متر طول خط، فعال شده و با راه اندازی این دستگاه وسعت پیست به ۵۰ هکتار رسیده است.
آشیانه برف کوب و سرویس بهداشتی، دفتر هیئت، سالن اجتماعات، انبار، وسایل اسکی و موتورخانه و اتاق کنترل خط دستگاه ‌ها تله سیژ در این مجموعه در کنار پیست قرار دارند.

تاریک دره، پیست اسکی الوند همدان

پیست اسکی تاریک دره همدان با توجه به وجود این امکانات و تجهیزات پیشرفته به عنوان یکی از پیست ‌های منحصر به فرد کشور محسوب می‌ شود.
یست اسکی تاریک دره همدان با میزبانی از گردشگران و ورزشکاران در طول سال، محور توسعه گردشگری زمستانی به شمار می‌‌ رود و این پیست قابلیت و آمادگی لازم برای برگزاری جشنواره ‌های مختلف ورزش ‌های زمستانی را دارد.
حضور نزدیک به ۴۰ مربی و داور اسکی از جمله سرمایه ‌های ارزشمند این پیست بحساب می‌ آیند.
پیست اسکی تاریک دره همدان یکی از بهترین پیست های موجود در کشور است و از ویژگی های خوب آن نزدیک بودن این پیست است که دسترسی به آن را آسان کرده است.

تاریک دره، پیست اسکی الوند همدان

پیست تاریک دره همدان در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه در همدان و در دامنه‌‌های کوه‌‌های الوند قرار گرفته و در بین پیست ‌های اسکی کشور، کم ترین مسافت را تا مرکز شهر دارد و راه دسترسی آن از دره عباس آباد و گنجنامه می‌ گذرد و به دره تاریک دره می‌ رسد.

منبع: خبرگزاری مهر

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۶ January 2015 | 8:30 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.