تازه‌ترین تحرکات نظامیان آمریکا در نقطه مرزی اروند

خبرنگار «بازتاب» از خرمشهر گزارش داد: اشغالگران عراق، در یک ماه گذشته، به طور محسوسی تعداد نیروهای خود در مرزهای جنوبی عراق با ایران را افزایش داده‌اند.

بنا بر این گزارش، در دو کیلومتری مرز شلمچه، یگان مین‌روب ارتش آمریکا به بهانه خنثی‌سازی مین شلمچه و تنومه عراق، در این منطقه حضور یافته و تعداد آنان از سی نفر به ۶۵ نفر افزایش پیدا کرده است.

همچنین یک جوخه نظامی انگلیس متشکل از ۲۵ تفنگدار دریایی این کشور، در نزدیکی مرز شلمچه مستقر شده و نیروهای نظامی انگلیس در استان بصره عراق به شدت اعمال ایست و بازرسی می‌کنند. این اقدامات در نزدیکی‌های مرز ایران با شدت بیشتری صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر، یگان‌‌های نظامی ارتش آمریکا در ساحل اروندرود، اقدام به ساخت یک باند بالگرد دیگر، روبه‌روی منطقه «خسروآباد» آبادان کرده‌اند.

آمریکایی‌ها پیشتر، پایین‌تر از این منطقه و در نزدیکی دهانه اروندرود و روبه‌روی اروندکنار ایران، دست به ساخت یک باند بالگرد زده بودند.

از سوی دیگر، برخی منابع عراقی اعلام کردند: با جابه‌جایی فرماندهان گارد ساحلی عراق در منطقه اروندرود، سه تن از افسران اطلاعاتی وابسته به اشغالگران عراق در این گارد ساحلی، منصوب و موظف شده‌اند، هرگونه تحرکات نیروهای نظامی و مرزبانی ایران را به اشغالگران عراق گزارش دهند.