تازه‌ترین دلیل برای سوژه کردن گزارش جواد خیابانی در فضای مجازی!

جواد خیابانی برای گزارش بازی اتلتیکو و بایرن ، سوژه فضای مجازی شده بود.


جواد خیابانی برای گزارش بازی اتلتیکو و بایرن ، سوژه فضای مجازی شده بود.«تا حنجره هست، به گزارش فوتبال ادامه می‌‌دهم». یک ماه قبل، این آخرین جمله جواد خیابانی در برنامه زنده تلویزیونی رضا رشیدپور بود. جمله‌ای ناامیدکننده برای مخاطبان فوتبال‌‌های شبانه خارجی که متوجه شدند جواد خیابانی به این زودی‌‌های سنگر گزارش فوتبال در شبکه سوم را ترک نخواهد کرد.

سوژه اول دابسمش‌‌های ایرانی، مدتی به خاطر ثبت‌نام در انتخابات مجلس از باکس‌‌های گزارش تلویزیون دور بود اما بعد از ردصلاحیت‌شدن، با قدرت به شغل همیشگی‌اش برگشت. شغلی که بر خلاف نمایندگی مجلس، نیاز به عبور از فیلترهایی مثل شورای نگهبان ندارد و بهانه‌هایی مثل به‌روز نبودن و پراشتباه بودن، برای ردصلاحیت چهره‌‌ها در آن کافی به نظر نمی‌رسد.

در جریان مسابقه حساس شب گذشته اتلتیکومادرید و بایرن‌مونیخ، جواد خیابانی بالاخره متوجه شده بود که جکسون مارتینز از مدت‌‌ها قبل به فوتبال چین رفته و به همین خاطر دیگر به کار گیری این بازیکن را به سیمئونه توصیه نکرد. با وجود این از همان دقیقه اول بازی، نیمکت‌نشینی توماس مولر تنها نکته قابل توجه برای این گزارشگر بود و اشاره او به این نکته، تا لحظه ورود بازیکن آلمانی به زمین ادامه داشت.

خیابانی که چندین بار از شوت‌‌های خطرناک و موقعیت‌‌های خوب دو تیم غافل شده بود، ورود ریبری به زمین را نتیجه علاقه گواردیولا به گلزنی تیمش دانست تا خیل عظیم مخاطبانی که تصور می‌‌کردند گواردیولا به همین شکست راضی است و علاقه‌ای به گلزنی بایرن ندارد، از گمراهی دربیاورد. در شبِ حساس و سرنوشت‌ساز ویسنته کالدرون، سپردن گزارش مسابقه به جواد خیابانی تصمیمی بود که موجب شد شبکه‌‌های اجتماعی بیش‌تر از خود مسابقه، به گزارش خبرینه و به نقل از‌اش توجه نشان بدهند. او در بازی سه شنبه شب ، این قدر نام مولر را تکرار کرد تا به سوژه اول توئیت ‌های فضای مجازی تبدیل شود.

او البته با جمله:«خیابانی میگه بایرن با اوردن ریبری مشخصا گل میخواد. قبلش ما فکر می‌ کردیم میخوان باخت یک هیچ رو حفظ کنن» سوژه شد و برای بازی نکردن مولر در ترکیب بایرن هم اعتراضاتی از این دست :«خیابانی آخر خودش میره دست مولر را میگیره از رو نیمکت میاره تو زمین» یا «جواد خیابانی کم مونده به خاطر اینکه توماس مولر تو ترکیب نیست بره گواردیولا رو بزنه.» به جان خرید. آقا جواد که این روزها مسئول تهیه پوشاک تیم ‌های ملی شده  ، همچنان سوژه ملت در زمان گزارش ‌های فوتبالش است.

کمونه