تایید صحت انتخابات ماکو | رقابت ۱۳۶ داوطلب برای ۶۸ کرسی در دور دوم انتخابات

ره‌پیک:

تایید صحت انتخابات ماکو | رقابت ۱۳۶ داوطلب برای ۶۸ کرسی در دور دوم انتخابات

ایران > سیاست داخلی – همشهری آنلاین:
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات از تایید صحت انتخابات در حوزه انتخابیه ماکو در جلسه شورای نگهبان خـبـر داد و بیان کرد : با این تصمیم نتایج انتخابات در ۲۰۷ حوزه انتخابیه مشخص شد.

مهر نوشت: سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات از تایید صحت انتخابات در حوزه انتخابیه “ماکو” در جلسه شورای نگهبان خـبـر داد و بیان کرد : با این تصمیم نتایج انتخابات در ۲۰۷ حوزه انتخابیه مشخص شد.

سیامک ره پیک با اشاره به اینکه قبلا صحت انتخابات در ۲۰۶ حوزه انتخابیه مورد تایید قرار گرفته بود افزود :‌ در خصوص حوزه انتخابیه ماکو برای اطمینان بیش‌تر و حفظ آرای مردم در نهایت تصمیم گرفته شد که کل صندوق ‌های آرا بازشماری شود.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان بیان کرد : اوایل هفته این بازشماری انجام و نتایج بررسی در شورای نگهبان مطرح شد که نتایج بر این بنیاد بود که منتخب اول با تعداد بسیار کم آراء یعنی ۵ رای بالاتر از یک چهارم به عنوان نفر اول حوزه انتخابیه ماکو برای شورای نگهبان احراز شد .

ره پیک افزود : تصمیم شورای نگهبان نیز به این شکل مقرر شد که انتخابات حوزه ماکو در مرحله اول به اتمام رسیده و نفر اول نصاب را کسب کرده است.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان همچنین از آمادگی هیات ‌های نظارت برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خـبـر داد و بیان کرد : انتخابات مرحله دوم در ۲۱ استان و ۵۵ حوزه انتخابیه برگزار خواهد شد .

ره پیک خاطرنشان کرد : رقابت در مرحله دوم با حضور ۱۳۶ داوطلب برای ۶۸ کرسی مجلس شورای اسلامی خواهد بود و همه مقدمات هم در بخش اجرایی و هم در بخش نظارتی فراهم است و مشکلی نخواهد بود .