تا پایان آذرماه قبرهای مورد نیاز تهرانی ها آماده می شود

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) با تاکید بر این که شهرداری تهران در جریان قبول چهار تعهد مربوط به توسعه بهشت زهرا (س) چیزی از دست نمی‌دهد، گفت: تا پایان آذر ماه، مساحت مورد نیاز قبور سال جاری را آماده می‌کنیم.


رضاییان در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر این که توافقات صورت گرفته بین شورا و شهرداری تهران و باقرشهر و نیز استانداری تهران مورد تاکید شهرداری تهران نیز قرار دارد و آن را امضا کرده‌ایم، گفت: مردم تهران از بهشت زهرا (س) استفاده زیادی می‌کنند و خدمت‌رسانی شهرداری تهران به مردم باقرشهر در این راستا است و شهرداری تهران، باقرشهر را جدا از تهران نمی‌داند.


وی تصریح کرد: مهم این است که مردم شهر تهران دیگر نگران بهشت زهرا (س) و کمبود قبر نیستند و این خدمت برای مردم تهران صورت گرفته است.مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) در پاسخ به این که چرا این توافق بین شورا و شهرداری تهران و باقر شهر با تاخیر صورت گرفت، بیان کرد: پیش از این، این منطقه متعلق به تهران بود، اما در جریان تقسیمات کشوری به باقرشهر تحویل داده شد و پس از آن، مردم این منطقه حق داشتند که نخواهند گورستان در شهر آن‌ها توسعه یابد،‌ اما خوشبختانه با تعامل این مشکل حل شد.


وی در پاسخ به این سوال که شهرداری تهران چهار توافق قابل توجه و خدمت به مردم باقرشهر را قبول کرده است، خاطر نشان کرد: شهرداری تهران در واقع چیزی را از دست نمی‌دهد، چرا که پیشتر قرار بود برای جداسازی گورستان از منطقه مسکونی مردم، در شمال بهشت زهرا (س) پارکی ساخته شود، اما فضایی برای آن تعیین نشده بود، اما در شرایط فعلی و در جریان این توافق قرار است در فضای تعیین شده، جنگل‌کاری صورت گیرد و بهشت زهرا (س) کاملا از باقر شهر جدا شود.


رضاییان اضافه کرد: شهرداری تهران به صورت مستقل این پروژه‌ها را اجرا کرده و تحویل می‌دهد و هیچ زمینی را برای اجرا در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد.


وی یادآورشد: پیش از این و در زمانی که باقرشهر در حریم منطقه ۱۹ قرار داشت، قرار بود، تقاطع غیرهمسطح در این محل احداث شود و مشکلات رفت و آمد و ترافیکی که در زمان انتقال فرودگاه امام خمینی (ره) به وجود می‌آمد را جبران کند، اما با تبدیل باقرشهر به شهری جداگانه، محدودیت‌هایی برای مجوزهای احداث این تقاطع غیرهمسطح به وجود آمد.


مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) اعلام کرد: خوشبختانه برای این تقاطع غیرهمسطح در آن زمان اعتبارات مورد نیاز تامین شد و از امسال این پروژه آغاز می‌شود، اما ممکن است با کمبود بودجه مواجه شویم.


وی ادامه داد: تعهدات شهرداری تهران در مورد مردم باقرشهر در جریان توسعه بهشت زهرا (س) باید در بودجه پیش‌بینی و در سال آینده اجرا شود.


رضاییان اذعان کرد: همه توان سازمان بهشت زهرا (س) برای احداث فضای مورد نیاز گورستان اختصاص می‌یابد و اجرای پارک در فضای ۴۰ هکتاری به سال آینده موکول می‌شود، تا پیش‌بینی اعتبارات مورد نظر نیز صورت گیرد.


وی در پاسخ به این سوال که آماده‌سازی قبور بهشت زهرا (س) در فضای جدید از چه زمانی آغاز می‌شود، اظهار داشت: همه امکانات برای شروع توسعه بهشت زهرا (س) فراهم است و از همین هفته کار را آغاز می‌کنیم، اما با توجه به کمبود وقت باید در چند شیفت کاری این اقدامات صورت گیرد.


مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) توضیح داد: قطعا تا پایان آذر ماه، فضای مورد نیاز برای سال جاری در بهشت زهرا (س) آماده می‌شود و دیگر هیچ نگرانی در مورد کمبود قبر نخواهیم داشت.