تبلیغات فریبنده ماهواره‌ای در مورد فروش گوشی موبایل (فیلم)

قلاب کلاهبرداران برای فروش موبایل در شبکه فارسی زبان ماهواره ای

خبرینه: با وجود این‌که بارها از منابع رسمی و غیررسمی در مورد تبلیغاتی که در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پخش می‌شود هشدار داده شده است؛ اما متأسفانه هنوز هم شاهد توجه بسیاری از مردم به این‌گونه تبلیغات هستیم. تبلیغاتی که به طور کلی، مردم ایران را انسان‌هایی کچل، چاق، قدکوتاه و ناتوان در مسائل جنسی معرفی می‌کنند و سعی در رفع این ۴ مشکل اساسی ملت ایران دارند!!

تبلیغ دروغ و فریبنده یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان در مورد فروش گوشی موبایل

نمونه‌ای از این تبلیغات فریبنده در مورد گوشی موبایل نیز وجود دارد. قبل از توضیحات بیش‌تر، لطفاً ابتدا فیلم زیر را مشاهده کنید:

دانلود فیلم گوشی موبایل

در فیلم بالا مشاهده می‌کنید که گوشی اپل ساخت آمریکا (!) را با قیمت ۲۵۵ هزار تومان می‌فروشند!! چند نکته در مورد این فیلم وجود دارد:

۱- تبلیغات ماهواره‌ای به طور کلّی غیرقانونی است؛ چه در مورد محصولات مجاز و چه غیر مجاز. حتی اگر محصولی مُجاز در ماهواره تبلیغ شود، صِرف تبلیغ، مجوز آن را باطل می‌کند.

۲- بسیاری از آگهی‌های ماهواره‌ای فاقد آدرس و مشخصات فروشنده هستند. دقیقاً مشخص نیست مشتری از چه کسی، در کجا و با چه سابقه‌ای خرید می‌کند. به همین دلیل به راحتی مشتری را فریب می‌دهند بدون آن‌که کسی برای شکایت به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

۳- اپل و سامسونگ به طور کلّی رقیب سرسخت هم محسوب می‌شوند؛ بسیار عجیب و مضحک است که در فیلم بالا اشاره می‌شود در صورتی که یک گوشی آیفون ۶ بخرید، از طرف شرکت اپل یک گوشی سامسونگ گلکسی اس۵ به شما هدیه داده می‌شود!!

۴- چطور ممکن است گوشی چند میلیونی آیفون ۶ ساخت آمریکا + یک گوشی گلکسی اس۵ با قیمت ۲۵۵ هزار تومان به فروش برسد؟! مگر اصطلاحاً کمپانی اپل مغز حیوان درازگوش خورده است که یک گوشی را برای مشتریان خاورمیانه‌اش با ۸۰ درصد تخفیف ارائه کند؟! و اساساً چه نیازی به این کار دارد؟!

۵- برای اطلاع کسانی که با مفهوم گوشی طرح اصل آشنا نیستند، عرض می‌کنیم که گوشی‌های ارائه شده در فیلم بالا، گوشی‌های طرح اصل یا کپی هستند نه اصل. به این معنی که فقط در شکل و ظاهر شبیه گوشی اورجینال هستند نه در محتوا و امکانات. (مشاهده مقاله آیا گوشی طرح اصل بخریم؟)

۶- در بعضی از سایت‌های اینترنتی،  گوشی‌های طرح اصل به صورت مجزا به فروش می‌رسند؛ اما بیش‌تر این سایت‌ها قبل از خرید به شما اعلام می‌کنند که شما با یک گوشی موبایل شبیه سازی شده یا کپی طرف هستید و تصور نداشته باشید با خرید این گوشی، یک موبایل ساخت اپل و سامسونگ تحویل خواهید گرفت.(چیزی که در آگهی بالا اصلاً به آن اشاره‌ای نشده است و به وضوح یک دروغ بزرگ به شمار می‌رود.)

۷- خود گوشی‌های طرح اصل در چند نوع مختلف تولید می‌شوند و در بین آن‌ها هم درجه بندی کیفیت وجود دارد. آن‌چه در تبلیغ بالا عرضه شده است یک گوشی طرح اصل آیفون ۶ از نوع ۲جی – آن‌هم درجه دو یا سه – و یک گوشی گلکسی اس۵ جاوا است که قیمت بسیار پایینی دارد و تنها نرم‌افزارهای جاوا را ساپورت می‌کند؛ نه یک گوشی آیفون ۶ اصل و یک گوشی گلکسی اس۵ با کیفیت بالا.


به طور کلی توصیه این است که به صورت حضوری و از فروشگاه های معتبر گوشی موبایل را تهیه کنید. در صورتی که قصد تهیه اینترنتی گوشی موبایل دارید از سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی دارای شناسه نماد الکترونیکی و خوش سابقه خرید خود را انجام دهید.


به عنوان نمونه برای خرید گوشی موبایل از معتبرترین فروشگاه اینترنتی کشور روی اینجا کلیک کنید.


برچسب‌های مهم: فریب در ماهواره، تبلیغات کلک و دروغ در شبکه‌های ماهواره، فروش گنجشک به جای قناری، نمونه تبلیغات بسیار غلوآمیز و دروغین، آیا از ماهواره خرید کنیم؟ مجوز تبلیغ در ماهواره، گوشی طرح اصل در ماهواره، فروش گوشی موبایل در ماهواره