تجلیل از مرکز حجاب ریحانه النبی‌ (س)

کد خـبـر: ۶۸۲۳

۹۴/۱۱/۱۸ – ۱:۲۰ ب.ظ

به گزارش خبرینه و به نقل از پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، حجت الاسلام عبدالله حسن زاده سر دبیر نشریات دوست گفت: مهندسی فرهنگی جامعه و سبد فرهنگی خانواده، زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات است. سر دبیر نشریات دوست خردسال، کودک و نوجوان آشنایی با معارف اسلامی را شرط مهم پذیرش احکام […]

عبدالله حسن زاده

image_pdfimage_print

به گزارش خبرینه و به نقل از پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، حجت الاسلام عبدالله حسن زاده سر دبیر نشریات دوست گفت:

مهندسی فرهنگی جامعه و سبد فرهنگی خانواده، زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات است.

سر دبیر نشریات دوست خردسال، کودک و نوجوان آشنایی با معارف اسلامی را شرط مهم پذیرش احکام دینی دانست و افزود:

پرورش نیازهای درونی کودکان، عامل اصلی عمل به آموزه‌های دینی است. نیازپروری آموزه‌های دینی، نخستین گام در راه رشد و شکوفایی فطرت پاک انسان است. ابتدا باید مخاطب را تشنه معارف الهی نمود؛ آنگاه خودش مشتاقانه راه را پیش می رود.

حجت الاسلام حسن زاده کارشناس تخصصی عرصه کودک و نوجوان با اشاره به ضرورت تشخیص نیاز فطری کودکان گفت:

کار برای کودک، بزرگترین وظیفه فرهنگی در عصر حاضر است و باید همگام با نیازهای طبیعی کودکان مانند خوراک و پوشاک و تفریح، نیازهای فطری آنها را نیز شناسایی و تأمین کرد.

با درونی سازی آموزه های در کودکان و نوجوانان، جلوی بسیاری از گناهان در دوران نوجوانی و حتی بزرگسالی گرفته می‌شود.

آنگاه همچنانکه لب به غذای مسموم نمی زند و حتی حاضر به خوردن یک لقمه از غذای مسموم نیست، هرگز سراغ گناهان نیز نمی رود و گناه کم و کوچک نیز در نظرش بزرگ جلوه می کند و حاضر به بیرون گذاشتن یک تار مو هم نمی شود.

حجت الاسلام حسن زاده پس از ارائه گزارش فعالیت‌های مرکز حجاب ریحانه النبی (علیهماالسلام) توسط مسئول طرح حجاب در مدارس ابتدایی، ضمن تجلیل از تلاش در عرصه حجاب گفت:

هرآنچه را که در عرصه حجاب باید به آن پرداخته می شد، شما در مرکز حجاب ریحانه النبی (س) انجام داده‌اید؛ من چیزی جز سکوت ندارم و سر تعظیم در مقابل تلاش‌های بی دریغ شما فرود می آورم.

انتهای پیام/

مطلب بالا در گروه دین و مذهب و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۷ February 2016 | 1:20 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.