تخلفات احتمالی در پرداخت وام به سمن ‌ها رصد می‌ شود

رضا حجتی در گفت‌وگو با مُخبر مهر، با بیان اینکه تاکنون تعدادی از سمن ‌ها برای دریافت وام ۱۵ میلیون تومانی به بانک معرفی شده اند، افزود: این سازمان ‌های مردم نهاد در مرحله افتتاح حساب و انجام امور جاری هستند و بانک طرف قرارداد هم قول همکاری داده است که امیدواریم به تعهدات خود در تفاهم نامه پایبند باشند.

وی ادامه داد: سمن ‌ها در بانک افتتاح حساب می‌ کنند و در مراحل بعدی، بانک طبق ضوابط داخلی خود اقدام به پرداخت وام می‌ کند. در نهایت پس از انجام تمام مراحل و پرداخت وام، اطلاعات وامی سمن ‌های دریافت کننده، به ادارات کل ورزش و جوانان اعلام می‌ شود.

مدیرکل مشارکتهای اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد سمن ‌های معرفی شده و وامهای پرداخت شده نداریم و لازم هم نیست داشته باشیم زیرا تمامی سمن ‌ها می‌ توانند به اداره کل ورزش و جوانان مراجعه و با دریافت معرفی نامه کتبی به بانک بروند.

وی با بیان اینکه سمن ‌های می‌ توانند مشکلات احتمالی در مسیر دریافت وام را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کنند، گفت: فرآیند پرداخت وام به سازمانهای مردم نهاد رصد می‌ شود و اگر بانک طرف قرارداد در هر مرحله ای به تعهدات خود در پرداخت وام یا شرایط آن پایبند نباشد، ادارات کل ورزش و جوانان می‌ توانند ورود کنند و انجام تعهدات توافقنامه را مطالبه کنند. 

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۷ February 2016 | 6:31 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.