تخلفات ثبت‌نامی مدارس تهران به۳۹مورد رسید

تخلفات ثبت‌نامی مدارس پایتخت از ۵ مورد در هفته آغازین ثبت‌نام، پس از دو هفته، به ۳۹ مورد رسید.


به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا تا تاریخ ۲۴ تیر ماه سال جاری در ستاد مرکزی نظارت بر ثبت نام ۳۰۰ گزارش شکایت تلفنی و غیرتلفنی ثبت‌نام مدارس دریافت شده است.


در دو هفته آغاز ثبت‌نام نیز ۲ هزار و ۱۹ مدرسه شهر تهران توسط بازرسان مورد بررسی قرار گرفته و ۲۷ مورد تخلفات مدارس و ۱۲ مورد تخلفات حضوری نیز توسط والدین گزارش شده است.


بر این اساس تخلفات ثبت‌نامی به نسبت بازدیدهای انجام شده تا کنون ۳/۱ درصد بوده که این رقم نسبت به مجموع تخلفات ۵/۱۲ درصدی سال گذشته مدارس تهران ۱۰ برابر کاهش یافته است ؛ اما ایثاری، رییس ستاد ثبت نام مدارس شهر تهران امیدوار است این رقم تا پایان ثبت‌نام نیز همچنان کاهش یابد.


وی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش با بیان این که ۱۳ مورد از ۲۷ مورد کل تخلفات مربوط به اخذ وجه و تعهد از اولیاء برای دریافت اخذ وجه بوده است، تصریح کرد: از این بین ۴ مدرسه پولهای قابل توجهی را از اولیا دریافت کرده‌اند که به مدیران آنها تذکر کتبی و دستور داده شد که پولها را هر چه سریعتر به مردم برگردانده و رسید آن را به آموزش و پرورش بفرستند.


ایثاری با بیان این که بیشترین اخذ وجه مدارس ۴۰ هزار تومان بوده است،‌ افزود: در یک مورد از این تخلفات چون رقم دریافتی قابل توجه بوده است، پرونده مدیر به هیات رسیدگی به تخلفات اداری فرستاده شد.


وی با اعلام دریافت وجوه جزئی از سوی ۵ مدرسه دیگر گفت: این تخلفات شامل دریافت حق بیمه بیش از ۷۵۰ تومان یعنی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان حق بیمه بوده که به این دسته از مدارس نیز تذکرات شفاهی داده شده است.


دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: بعلاوه ۴ مدرسه نیز از اولیاء تعهد اخذ وجه گرفته بودند که به آنها نیز تذکر کتبی داده شد.


وی به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: بر این اساس در صورتیکه مدارس متخلف مجددا تخلفات خود را تکرار کنند، از مدیران آنها تشکر و خداحافظی کرده و و فرد دیگری را به جای آنها منصوب خواهیم کرد.


ایثاری با بیان این که ۱۴ مورد باقیمانده تخلفات شامل عدم حضور مدیر مدرسه، برخورد نامناسب با مردم، اخذ وجه بابت نشریات مختلف چاپ شده توسط آموزش و پرورش ، فروش روپوش و … بوده است ، اذعان کرد: ۱۲ مورد گزارش تخلفات حضوری نیز شامل خودداری خارج از ضوابط مدیران از ثبت‌نام، ارجاع دانش‌آموز همان مدرسه به مدرسه‌ای دیگر به علت پایین بودن معدل و … است.


به گفته وی ۹ مورد تخلف نیز توسط مدارس غیرانتفاعی گزارش شده که شامل دریافت وجه اضافه بر شهریه مصوب مدارس است .


وی تاکید کرد: در صورت عدم بازگرداندن وجوه دریافتی از سوی مدارس غیرانتفاعی به اولیاء، مدیر مدرسه قطعا عزل شده و پرونده مدرسه به شورای نظارت بر مدارس غیرانتفاعی جهت تصمیم‌گیری برای ادامه کار آنها فرستاده می‌شود.


به گزارش ایسنا اولیای دانش‌آموزان می‌توانند شکایات شفاهی و کتبی خود از وضعیت ثبت‌نام مدارس را با شماره تلفن گویای ۸۸۹۵۰۰۹۵ الی ۸ و نمابر ۸۸۹۶۱۱۳۱ و ۸۸۹۶۳۵۲۱ به سازمان آموزش و پرورش شهر تهران ارایه کنند.


همچنین مسؤولان دوره‌های مختلف تحصیلی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در طول ثبت‌نام به اولیا دانش‌آموزان در خصوص تخلفات پاسخگو هستند که اسامی آنها عبارتست از: فاطمه مرسوس پاسخگوی شکایات اولیاء در خصوص مدارس پیش دبستانی با شماره تلفن ۸۸۹۷۸۸۰۵ ، فاطمه پیروی‌نیا ، با شماره تلفن ۸۸۹۷۷۶۷۵ پاسخگوی تخلفات مدارس ابتدایی، علیرضا قربانی با شماره تلفن ۸۸۹۶۱۵۲۲ پاسخگوی تخلفات مدارس راهنمایی ، جعفر سامخانیان، با شماره تلفن ۸۸۹۸۸۰۱۹ پاسخگوی تخلفات مدارس متوسطه نظری، احمدی اسماعیلی با شماره تلفن ۸۸۹۸۸۰۱۹ پاسخگوی تخلفات مدارس پیش دانشگاهی ، چنگیز عنایتی با شماره تلفن ۸۸۹۸۸۰۲۱ پاسخگوی تخلفات مدارس فنی و حرفه‌ای و علی اسدی مهر با شماره تلفن ۸۸۹۸۸۰۲۲ .


همچنین نشانی پست الکترونیکی sabtenam@tehranedu.ir برای ارسال پیام در خدمت اولیاء بوده و پاسخگویی بروز در خصوص سوالات ثبت نام نیز از طریق وب‌سایت سازمان آموزش و پرورش شهر تهران به نشانی http://www.tehranedu.ir صورت می‌گیرد.


شایان ذکر است مشابه اطلاعات فوق باید در کلیه مناطق ۱۹ گانه شهر تهران موجود باشد.