محصولات دانلودی

تخلف هفت میلیارد تومانی در مخفی‌سازی گمرکی

با کشف یک محموله ۹ کانتینری از اجناسی که در آنها با اظهارنامه تقلبی، اقدام به فرار از پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان عوارض قانونی شده بود، پرونده تخلف ۷ میلیارد تومانی این نوع واردات به جریان افتاده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، چندی پیش، هشت کانتینر چینی‌آلات آب‌طلا شده که در گمرک، سرامیک اظهار شده بود، تحت بررسی‌ مأموران گمرک قرار گرفت و مشخص شد، تنها دو کانتینر آن سرامیک بوده و بقیه محموله، چینی‌آلات است. ضمن این‌که پس از بازرسی و توزین، مشخص می‌شود که پانزده تن اختلاف بین اجناس واقعی و اظهار در برگه‌های گمرکی وجود داشته است.

چندی پیش نیز ۹ کانتینر چینی‌آلات که سرامیک اظهار شده بود، در گمرک خرمشهر توقیف و محکوم به جریمه یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی شد.
در دو سال گذشته، نزدیک به پنجاه کانتینر چینی‌آلات، به عنوان سرامیک اظهار شده است.

در حالی که بنا بر قوانین موجود، بلافاصله پس از توقیف کالاهای اینچنینی، باید پرونده آن به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و یا دیگر مراجع ذیربط ارجاع شود، اما برخی از این پرونده‌‌ها چنین عاقبتی پیدا نکرده است.

گفتنی است، از آنجا که واردات چینی با تعرفه ۱۰۰ درصدی انجام می‌شود، اظهار نازل‌ترین نوع چینی به سرامیک به دلیل اختلاف شدید در تعرفه، موجب سود کلان برای وارد‌کنندگان می‌شود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما