ترکیب شورای عالی حوزه‌‌های علمیه تغییر نمود

در جلسه اخیر جامعه مدرسین؛

ترکیب شورای عالی حوزه‌‌های علمیه تغییر نمود

ترکیب شورای عالی حوزه‌‌های علمیه تغییر نمود

دین و اندیشه > دین – همشهری آنلاین:
اعضای جدید شورای عالی حوزه‌‌های علمیه در جلسه اخیر جامعه مدرسین انتخاب شدند.

به گزارش خبرینه و به نقل از مهر، ترکیب جدید شورای عالی حوزه‌‌های علمیه با تغییر دو عضو شورا معرفی شد. در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیات رضا استادی، مرتضی مقتدایی، سید هاشم حسینی بوشهری، سیدمحمد غروی، سیداحمد خاتمی، علیرضا اعرافی و جواد مروی به عنوان اعضای هفت نفره شورای عالی حوزه‌‌های علمیه انتخاب شدند.

پیش از این آیات ابوالقاسم وافی و علی نکونام در عضویت شورای عالی حوزه‌‌های علمیه بودند ولی در این جلسه جای خود را به آیات اعرافی و مروی دادند.

آیت‌الله سیدمحمد غروی عضو شورای عالی حوزه‌‌های علمیه در این باره بیان نمود: اعضای پیشنهادی زمانی که به تائید رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید برسند، به عنوان اعضای شورای عالی حوزه‌‌های علمیه معرفی می‌‌شوند.

این عضو جامعه مدرسین در مورد نحوه انتخاب این اعضا، بیان کرد: در جامعه مدرسین کمیته‌ای تشکیل شده که کار شناسایی افراد مناسب‌تر برای عضویت در شورای عالی حوزه‌‌های علمیه را انجام داده و آن‌ها را به شورای عالی جامعه مدرسین معرفی می‌‌کنند.

وی افزود: البته فعالیت این کمیته با اعلام آمادگی سایر اعضای جامعه مدرسین منافاتی ندارد و اعضای جامعه هم می‌‌توانند خودشان کاندیدای عضویت در شورای عالی حوزه‌‌های علمیه شوند و یا شخصیت‌‌های دیگر، آن‌ها را معرفی کنند.

شورای عالی حوزه‌‌های علمیه بالاترین رکن حوزه‌‌های علمیه است که هر چهار سال یک بار اعضای آن توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه انتخاب و توسط رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید تنفیذ و تائید می‌‌شوند.

این شورا برای تمامی حوزه‌‌های علمیه سراسر کشور غیر از حوزه‌‌های علمیه استان‌‌های خراسان و اصفهان سیاستگذاری می‌‌کند و مدیر حوزه‌‌های علمیه کشور توسط این افراد انتخاب می‌‌شود.

مطلب بالا در گروه دین و مذهب و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • خبرینه
  • هیچ
  • 17
  • ۰۹ خرداد ۹۵
خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.