تشریح آخرین اقدامات برای ثبت نام کاروان المپیک/ هیچ بدهی نداریم

اصغر رحیمی در گفت‌وگو با مُخبر مهر با یادآوری اینکه تا به امروز ۴۷ سهمیه وزش ایران برای حضور در سی و یکمین دوره بازی ‌های المپیک قطعی و نهایی شده است، اظهارداشت: البته همچنان این احتمال وجود دارد که با حضور در رقابت ‌های گزینشی باقی مانده در رشته ‌های مختلف،صاحب سهمیه ‌های جدیدی شویم. در این بین البته امید ما تنها به چهار رشته والیبال، تیر و کمان، دوومیدانی و شنا است و در مورد دیگر رشته امید زیادی به المپیکی شدن نیست.

وی تصریح نمود: اگر تیم ملی والیبال در رقابت ‌های گزینشی توکیو بتواند صاحب شود ۱۲ سهمیه به تعداد سهمیه ‌های کاروان ایران اضافه می‌ شود و اینگونه از رکورد ۵۴ سهمیه المپیک لندن هم عبور خواهیم نمود اما اگر به هر دلیلی این مهم اتفاق نیفتد باز هم برای نزدیک شدن به تعداد سهمیه ‌های المپیک پیشین جای امیدواری وجود دارد. به هر حال تیر و کمان برای کسب سهمیه تیمی در مسابقات ترکیه شرکت می‌ کند و شنا هم به طور حتم یک سهمیه برای المپیک ریو خواهد داشت که به صورت مستقیم یا اعطایی در اختیارمان قرار می‌ گیرد.

سرپرست کاروان ورزش ایران خاطرنشان کر: تکیف این سه رشته نهایتا تا پایان خردادماه مشخص می‌ شود اما برای نهایی شدن وضعیت کاروان ایران به لحاظ تعداد سهمیه باید منتظر اتمام رقابت ‌های گزینشی دوومیدانی هم باشیم که تیرماه انجام می‌ شود. در هر صورت این امید وجود دارد که توسط ورزشکاران این چهار رشته به سهمیه ‌های جدیدی برای المپیک ریو دست یابیم حتی در مورد والیبال؛ تیم ملی شرایط خوبی دارد. شخصا شرایط این تیم را برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک مثبت می‌ بینیم و امیدوارم طبق پیش بینی ‌ها ملی پوشان والیبال بتوانند صاحب سهمیه شوند.

رحیمی همچنین در مورد مراحل ثبت نام کاروان ایران هم توضیح داد و بیان کرد: دو مرحله از ثبت نام اعضای کاروان ایران باقی مانده است. ثبت نام ماقبل آخر طی امروز (جمعه) و فردا در دوحه قطر انجام می‌ شود. ثبت نام نهایی نیز اوایل مردادماه در محل برگزاری بازی ‌های المپیک انجام خواهد شد.

به گفته  رئیس مرکز نظارت بر تیم ‌های ملی تا به امروز تمام هزینه ‌های لازم برای ثبت نام ورزشکاران و دیگر اعضای کاروان ایران جهت حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو پرداخت شده و از این حیث کمیته ملی المپیک هیچ بدهی به برگزارکنندگان مسابقات ندارد.

وی در مورد تعداد اعضایی که در مرحله ثبت نام ماقبل آخر کاروان ایران کارهای لازم برای نام نویسی آن‌ها انجام می‌ شود، تصریح نمود: ثبت نام گاروان ایران در این مرحله بر بنیاد پیش بینی اولیه انجام می‌ شود. ما از همان ابتدا پیش بینی حداکثر ۷۰ سهمیه برای ایران کرده بودیم اگرچه احتمال اینکه به این تعداد سهمیه نرسیم را می‌ دادیم با این حال  در این مرحله هم بر بنیاد همین تعداد یعنی ۷۰ سهمیه کارهای ثبت نام کاروان ایران را دنبال می‌ کنیم. به طور کلی اینکه بر بنیاد جداکثر سهمیه احتمالی، کارهای ثبت نام را انجام می‌ دهیم تا با هیچ مشکلی مواجه نشویم.

رئیس مرکز نظارت بر تیم ‌های ملی همچنین با بیان اینکه تا به امروز ۹۰ درصد بلیت ‌های اعضای کاروان ورزش ایران جهت اعزام به برزیل خریداری شده است، بیان کرد: ما حتی برای اعضای تیم ملی والیبال هم با لحاظ کردن اینکه المپیکی خواهند شد، بلیت تهیه کرده ایم؛ در کل با نگاه مثبت به وضعیت ورزشکاران و رشته هایی که هنوز رقابت ‌های گزینشی آن‌ها تمام نشده و در عین حال امید زیادی هم به موفقیت شان در این رقابت ‌ها می‌ رود، اقدام به تهیه بلیت کرده ایم چراکه در صورتیکه مجبور به کنسل کردن آن‌ها بشویم باید چنددلار خسارت پرداخت کنیم اما اگر می‌ خواستیم تهیه بلیت را به بعد از مشخص شدن وضعیت آن‌ها موکول کنیم با مشکل مواجه می‌ شدیم چراکه اواخر خردادماه و تیرماه تهیه بیت به راحتی انجام شدنی نیست.

سرپرست کاروان ورزش ایران خاطرنشان نمود: ۱۰ درصدری که هنوز بلیت لازم برای آن‌ها تهیه نشده، افرادی هستند که هنوز تکلیف آن‌ها مشخص نیست اما برای این دسته افراد هم کاروهای رزرو بلیت انجام شده است.

اصغر رحیمی همچنین با بیان اینکه کارهای لازم برای اسکان کاروان ورزش ایران در دهکده المپیک و خارج از آن هم انجام شده است یادآور شد: که هفت مردادماه اول گروه از کاروان ایران عازم ریودوژانیرو خواهد شد.