تشریح برخی ویژگی‌های موشک فوق مدرن ایران
فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران ویژگیهای موشک فوق سری ایران که امروز برای اولین بار در جریان رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (س) آزمایش شد را تشریح کرد. 
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی با اشاره به آزمایش موفقیت آمیز موشک فوق مدرن با قابلیت گریز از رادارهای دشمن با بیان اینکه امروز روز بسیار غرور انگیز و افتخارآمیزی برای ملت بزرگ ایران بود، گفت: امروز فرماندهی موشکی نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانست در یک پرتاب بسیار موفقیت آمیز هم در مرحله پرتاب و هم در فرود، یکی از موشک‌های نسل جدید را با موفقیت کامل آزمایش کند.
وی با تأکید بر اینکه این موشک و تمام اجزای متعلق به آن با ابتکار دانشمندان عزیز ایرانی در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخته شد، تصریح کرد: این موشک دارای قابلیت‌ها‌ی فنی و عملیاتی منحصر به فردی است که به جرأت می‌توان گفت که نمونه این موشک حتی در بین ارتشهای مدرن و پیشرفته دنیا هم جایگاهی ندارد و صرفاً متعلق به ابتکار، نوآوری و خلاقیت دانشمندان و متفکران ایرانی است و متناسب با نیازمندی‌ها‌ی دفاعی کشور عزیز ایران طراحی و ساخته شده است.
فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید براینکه این موشک از سیستم موشکی سایر کشور الگوبرداری نشده است، خاطرنشان کرد: این فناوری بر مبنای گریز از سیستم‌ها‌ی دفاع ضدموشک و گریز از رادارهایی که کراس‌سکشن‌ها‌ی بسیار کوچک و میکروسکوپیک را ارزیابی می‌کنند، طراحی شده است.
سلامی اضافه کرد: این موشک پس از جدایی از کلاهک به چند موشک تبدیل می‌شود که در امتداد مسیرهای واگرا قادر هستند همزمان چند هدف متنوع را با دقت مورد اصابت قرار دهند.
وی اضافه کرد: به دلیل همین تنوع و تجزیه سیستم، قادر هستند که از رادارهای دشمن گریز کنند و سیستم ضد موشک دشمن را سرگردان کنند. بنابراین این فناوری کاملاً نوین است و هیچ برداشت الگوبرداری از سیستم موشکی کشورها به عمل نیامده است چون اساساً فرمول چنین فناوری در ارتشها و در صنایع دفاعی کشورهای مختلف، محرمانه است و نمی‌توان از آن الگوبرداری کرد.
فرمانده نیروی هوایی سپاه تأکید کرد: ما امروز به یک سطح و تراز بالاتری از توانمندی موشکی نسبت به گذشته دست یافتیم و احساس می‌کنیم این موفقیت یکی از اعجازهای توانمندی دفاعی ماست که در این شرایط به ملت ایران هدیه شده است.
سلامی با بیان اینکه در این رزمایش سلاح‌ها‌ی پیشرفته دیگری مورد آزمایش قرار می‌گیرد، اظهار داشت: در آینده ای نزدیک خبرهای خوش دیگری را هم در زمینه جهش‌ها‌ی جدیدتری از فناوری‌ها‌ی نوین را خواهیم داشت که به اطلاع ملت عزیز ایران خواهیم رساند.
خاطر نشان می‌شود صبح امروز همزمان با آغاز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) در آبهای خلیج فارس نسل جدید موشک‌های ایرانی با قابلیت گریز از رادار با موفقیت آزمایش شد.
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری نیروی دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی هوایی، نیروی مقاومت بسیج و نیروی انتظامی، رزمایش بزرگ دریایی را با نام پیامبر اعظم (ص) و با رمز «محمد رسول الله» و با پرتاب یک فروند موشک شهاب ۲ به نشانه اعلام پیام صلح و دوستی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان آغاز کرد.
این رزمایش که وسعت آن از شمال خلیج فارس تا چابهار است، از خط ساحلی تا به عمق ۴۰ کیلومتر اجرا می‌شود و تا ۱۷ فروردین ادامه خواهد داشت و بیش از ۱۷ هزار نفر از رزمندگان نیروهای مسلح و نیروهای بسیج مردمی در آن شرکت خواهند داشت.